Trwa ładowanie...

Uważaj na barszcz Sosnowskiego. Jest silnie trujący (WIDEO)

Zobacz film: "Uważaj na barszcz Sosnowskiego. Jest silnie trujący"

Barszcz Sosnowskiego to jedna z bardziej niebezpiecznych roślin jakie występują w Polsce. Początkowo był uprawiany jako roślina pastewna, ale rolnicy szybko zrozumieli że jest zagrożeniem dla zdrowia i uprawy zostały porzucone.

Barszcz Sosnowskiego groźny jest szczególnie w słoneczne i upalne dni. Jest bardzo ekspansywny i w krótkim czasie rozprzestrzenia się na dużej powierzchni. Ze względu na wielkość roślina jest bardzo łatwa do rozpoznania. Zwykle osiąga ok. 3,5 wysokości, ale zdarza się, że dorasta nawet do 4-5 metrów.

Jako, że jest to roślina silnie trująca i niepożądana, dlatego gminy mają obowiązek usuwania stanowisk barszczu ze swojego terenu. Mogą się też ubiegać o dofinansowanie na ten cel od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeśli zauważysz, że w twojej okolicy pojawił się barszcz Sosnowskiego, możesz zawiadomić Straż Miejską lub wydział w urzędzie gminy, który zajmuje się ochroną środowiska. Co ciekawe, jeśli barszcz Sosnowskiego rośnie na terenie prywatnym, właściciel nie otrzyma żadnej pomocy finansowej.

Może tylko na własny koszt usunąć toksyczną roślinę. I mimo że może to być kosztowne powinien to niezwłocznie zrobić. Dlaczego? Zobacz WIDEO i dowiedz się, jak bardzo niebezpieczny jest to chwast.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.