Trwa ładowanie...

Uważaj na barszcz Sosnowskiego. Jest silnie trujący (WIDEO)

Zobacz film: "Uważaj na barszcz Sosnowskiego. Jest silnie trujący"

Barszcz Sosnowskiego to jedna z bardziej niebezpiecznych roślin jakie występują w Polsce. Początkowo był uprawiany jako roślina pastewna, ale rolnicy szybko zrozumieli że jest zagrożeniem dla zdrowia i uprawy zostały porzucone.

Barszcz Sosnowskiego groźny jest szczególnie w słoneczne i upalne dni. Jest bardzo ekspansywny i w krótkim czasie rozprzestrzenia się na dużej powierzchni. Ze względu na wielkość roślina jest bardzo łatwa do rozpoznania. Zwykle osiąga ok. 3,5 wysokości, ale zdarza się, że dorasta nawet do 4-5 metrów.

Jako, że jest to roślina silnie trująca i niepożądana, dlatego gminy mają obowiązek usuwania stanowisk barszczu ze swojego terenu. Mogą się też ubiegać o dofinansowanie na ten cel od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jeśli zauważysz, że w twojej okolicy pojawił się barszcz Sosnowskiego, możesz zawiadomić Straż Miejską lub wydział w urzędzie gminy, który zajmuje się ochroną środowiska. Co ciekawe, jeśli barszcz Sosnowskiego rośnie na terenie prywatnym, właściciel nie otrzyma żadnej pomocy finansowej.

Może tylko na własny koszt usunąć toksyczną roślinę. I mimo że może to być kosztowne powinien to niezwłocznie zrobić. Dlaczego? Zobacz WIDEO i dowiedz się, jak bardzo niebezpieczny jest to chwast.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza