Uważasz, że nie potrafisz śpiewać? Jest jeszcze nadzieja!

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Northwestern wykazały, że umiejętność dobrego śpiewana nie jest talentem, z którym się człowiek rodzi, jak wiele osób sądzi.

Wiele osób śpiewa na co dzień, chociażby podczas wieczornej kąpieli. Wiele z nich uważa, że śpiewa fatalnie, a bywa też tak, że najbliższe osoby z otoczenia potwierdzają to. W takim przypadku, być może nie będziemy gwiazdami śpiewu, ale nic straconego.

Najnowsze badania z Uniwersytetu w Northwestern odkryli, że umiejętność śpiewania można wyrabiać sobie z czasem. Zdolność ta nie jest talentem, z którym się rodzimy.

Potencjał do ładnego śpiewu oraz dobry słuch muzyczny są bardzo ważne, jednak wiele zdolności jesteśmy w stanie doszlifować. Bardzo duży wpływ na piękny głos do śpiewu ma nauka na instrumentach muzycznych, dzięki czemu utrwalamy zdolność dobrego wyczucia rytmu i dobry słuch.

"Nikt nie oczekuje, że początkująca osoba grająca na skrzypcach będzie od razu pięknie grała, a dźwięk będzie czysty i ładny. To wymaga praktyki, ale każdy powinien być w stanie śpiewać" - powiedział w komunikacie prasowym Steven Demorest, główny badacz i profesor edukacji muzycznej w Szkole Muzycznej w Northwestern.

Demorest i jego koledzy naukowcy testowali śpiew w trzech grupach ochotników: przedszkolaków, szóstoklasistów  i dorosłych. Okazało się, że dokładność głosu poprawiła się ogromnie od przedszkola do szóstej klasy.

Jest to czas, kiedy większość dzieci regularnie uczęszcza na lekcje muzyki w szkole. Ponadto, czas ten jest najlepszym czasem do rozwijania swoich talentów, nie tylko muzycznych. Jednak, gdy zaprzestaniemy ćwiczyć nasz głos, zdobyte podczas tego okresu umiejętności, mogą spaść do poprzedniego poziomu w ciągu pięciu lat.

Tak więc, podczas gdy Beyoncé i Sam Smith są świetni w śpiewaniu i możemy ich za to podziwiać,  jest nadzieja, że śpiewanie pod prysznicem może dać bardzo dobre efekty. Może to stanowić bardzo dobry trening i ćwiczenie naszego głosu.

„Śpiew jest umiejętnością, którą można się uczyć i rozwijać. Wiele osób ma do czynienia z ćwiczeniem  głosu regularnie i stanowi to rozwijanie naszego talentu muzycznego" – podsumował Demorest.

Natalia Kulik, 10 miesięcy temu

Newsy

Komentarze
Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Nowe odkrycie naukowców. Jagody blushwood lekarstwem na raka

Jagody blushwood Naukowcy z QIMR Berghofer właśnie odkryli, że substancja z owocu, który rośnie wyłącznie w Australii może wspomóc walkę z rakiem. Niedawno opublikowali wyniki trwających 8 lat badań w czasopiśmie naukowym "PLOS ONE". Badacze mówią, że...

Newsy

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Nietypowe rzeczy, które utknęły w ciele w 2016 r.

Dziwne przedmioty Rzeczy, które mogą utknąć w jamach ciała człowieka są naprawdę zadziwiające. Bardziej jednak dziwi fakt, jak to się wszystko tam znalazło... U.S. Consumer Product Safety Commission wydało listę przedmiotów w ciele, z którymi zgłaszali...

Newsy

Depresja może być leczona lekami przeciwzapalnymi

Po ustaleniu, że układ immunologiczny odgrywa ważną rolę w ochronie zdrowia psychicznego, badacze uzyskali kolejne dowody, że leki, które redukują stan zapalny w wielu chorobach autoimmunologicznych, mogą również pomóc w leczeniu objawów depresji. Kierownik...

Newsy

Czy kręgarz przyniesie ulgę w migrenie?

Ludzie cierpiący z powodu migreny często poszukują pomocy u kręgarza, ale nowe badanie sugeruje, że ulga w bólu może być efektem placebo. Kiedy badacze zastosowali na pacjentach prawdziwą formę chiropraktyki (kręgarstwa) oraz jej fałszywą wersję,...