Trwa ładowanie...

Uważasz, że nie potrafisz śpiewać? Jest jeszcze nadzieja!

Nowe badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Northwestern wykazały, że umiejętność dobrego śpiewana nie jest talentem, z którym się człowiek rodzi, jak wiele osób sądzi.

Wiele osób śpiewa na co dzień, chociażby podczas wieczornej kąpieli. Wiele z nich uważa, że śpiewa fatalnie, a bywa też tak, że najbliższe osoby z otoczenia potwierdzają to. W takim przypadku, być może nie będziemy gwiazdami śpiewu, ale nic straconego.

Najnowsze badania z Uniwersytetu w Northwestern odkryli, że umiejętność śpiewania można wyrabiać sobie z czasem. Zdolność ta nie jest talentem, z którym się rodzimy.

Potencjał do ładnego śpiewu oraz dobry słuch muzyczny są bardzo ważne, jednak wiele zdolności jesteśmy w stanie doszlifować. Bardzo duży wpływ na piękny głos do śpiewu ma nauka na instrumentach muzycznych, dzięki czemu utrwalamy zdolność dobrego wyczucia rytmu i dobry słuch.

Uważasz, że nie potrafisz śpiewać? Jest jeszcze nadzieja!
Uważasz, że nie potrafisz śpiewać? Jest jeszcze nadzieja!
Talent do śpiewu można sobie wykształcić z czasem, jak sugerują nowe badania
Talent do śpiewu można sobie wykształcić z czasem, jak sugerują nowe badania (123rf)

"Nikt nie oczekuje, że początkująca osoba grająca na skrzypcach będzie od razu pięknie grała, a dźwięk będzie czysty i ładny. To wymaga praktyki, ale każdy powinien być w stanie śpiewać" - powiedział w komunikacie prasowym Steven Demorest, główny badacz i profesor edukacji muzycznej w Szkole Muzycznej w Northwestern.

Demorest i jego koledzy naukowcy testowali śpiew w trzech grupach ochotników: przedszkolaków, szóstoklasistów  i dorosłych. Okazało się, że dokładność głosu poprawiła się ogromnie od przedszkola do szóstej klasy.

Jest to czas, kiedy większość dzieci regularnie uczęszcza na lekcje muzyki w szkole. Ponadto, czas ten jest najlepszym czasem do rozwijania swoich talentów, nie tylko muzycznych. Jednak, gdy zaprzestaniemy ćwiczyć nasz głos, zdobyte podczas tego okresu umiejętności, mogą spaść do poprzedniego poziomu w ciągu pięciu lat.

ZOBACZ TAKŻE

Nauka spiewu z przepony
 

Tak więc, podczas gdy Beyoncé i Sam Smith są świetni w śpiewaniu i możemy ich za to podziwiać,  jest nadzieja, że śpiewanie pod prysznicem może dać bardzo dobre efekty. Może to stanowić bardzo dobry trening i ćwiczenie naszego głosu.

„Śpiew jest umiejętnością, którą można się uczyć i rozwijać. Wiele osób ma do czynienia z ćwiczeniem  głosu regularnie i stanowi to rozwijanie naszego talentu muzycznego" – podsumował Demorest.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza