Trwa ładowanie...

Odrzucana z powodu wyglądu, dziś jest modelką i zdobywa tytuły miss

Od najmłodszych lat odrzucana, teraz zdobywa tytuły miss. Bailey Pretak dowiodła wszystkim, że wygląd i choroba nie powinny stać na drodze do realizacji marzeń.

Bailey przyszła na świat z chorobą zwaną płodem arlekinowym lub rybią łuską arlekinową. Warstwa rogowa naskórka jej całego ciała jest znacznie pogrubiona. Wskutego tego dochodzi do pęknięć skóry i odpadania całych płatów. Rybia łuska należy do nieuleczalnych chorób genetycznych.

Bailey cierpi na chorobę zwaną rybia łuska
Bailey cierpi na chorobę zwaną rybia łuska (metro.co.uk)

Choroba Bailey wiązała się z intensywną pielęgnacją skóry oraz ze sporymi problemami w funkcjonowaniu wśród rówieśników. Dzieci od zawsze patrzyły na nią z obrzydzeniem, rodzice koleżanek nie pozwalali im dotykać zabawek, które ona dotykała. Kojarzyli jej chorobę z trądem, nie chcieli, by zaraziła ich dzieci. Z kolei koledzy od zawsze przed nią uciekali, nazywając "łuskowatą Bailey".

Ma największego penisa na świecie. Odmawia operacji zmniejszającej
Ma największego penisa na świecie. Odmawia operacji zmniejszającej [5 zdjęć]

Roberto Esquivel Cabrera może pochwalić się naprawdę dużym rozmiarem penisa. Lekarze zalecają mu wykonanie...

zobacz galerię

Mimo tych wszystkich przeciwności, Bailey nie poddała się w dążeniu do spełnienia swoich marzeń i dwa lata temu postanowiła wystartować w konkursie miss. Do tej pory ma na swoim koncie tytuł Miss Pensylwanii, Królowej Piękności i Miss Sympatyczności!

Bailey startuje w konkursach piękności
Bailey startuje w konkursach piękności (metro.co.uk)

Aktualnie Bailey jeździ po Ameryce i prowadzi wystapienia mające na celu podniesienie świadomości dotyczącej choroby, jaką jest rybia łuska. Zbiera także środki finansowe na fundację FIRST pomagającą osobom zmagającym się z tą chorobą. Kobieta jest też aktorką i piosenkarką.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.