Trwa ładowanie...

Waniliowy seks – na czym polega? Jakie pozycje preferuje?

Waniliowy seks to rodzaj zbliżenia, w którym najważniejsza jest bliskość i intymność
Waniliowy seks to rodzaj zbliżenia, w którym najważniejsza jest bliskość i intymność (123rf)

Waniliowy seks to rodzaj zbliżenia, w którym najważniejsza jest bliskość i intymność. Daleko mu do perwersji. To, co go definiuje, to uważność. Przyjęło się, że pod tym pojęciem kryje się stosunek seksualny bez udziwnień i dynamiki charakterystycznej dla seksu mechanicznego. Na czym polega waniliowy seks? Jakie pozycje preferuje?

spis treści

1. Co to jest waniliowy seks?

Waniliowy seks (vanilla sex) to seks konwencjonalny, obejmujący zachowanie seksualne mieszczące się w zakresie pojęcia normalności dla danej kultury lub subkultury. Jest przeciwieństwem seksu mechanicznego. Zwykle obejmuje seks, który nie zawiera elementów BDSM, kink czy fetyszyzmu.

BDSM to skrótowiec pochodząc od słów związywanie i dyscyplina (ang. bondage & discipline, B&D), dominacja i uległość (ang. domination & submission, D&s), sadyzm i masochizm (ang. sadism & masochism, S&M). To pojęcie odnoszące się do szerokiego spektrum zachowań i relacji seksualnych, które nie są powszechną praktyką.

Zobacz film: "Aktorki "Sexify": faceci koniecznie muszą zobaczyć ten serial!"

Fetyszyzm to rodzaj parafilii seksualnej, która polega na osiąganiu satysfakcji seksualnej głównie lub wyłącznie wskutek kontaktu z obiektem pobudzającym, czyli fetyszem. Należy do kategorii zaburzeń preferencji seksualnych.

Kinky seks oznacza wyjście poza standardowe formy ekspresji seksualnej. Zalicza się do niego seks z wykorzystaniem różnych akcesoriów, przebieranki i odgrywanie ról, seks przez telefon, BDSM, ale i podglądactwo (wojeryzm), ocieractwo (froteryzm), krępowanie partnera (bondage), jak i ekshibicjonizm.

Można powiedzieć, że to wszelkie niestandardowe zachowania seksualne, które wychodzą poza schemat i konwencję.

2. Na czym polega waniliowy seks?

Historia waniliowego seksu rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych w czasach rewolucji seksualnej, to jest w latach 60. i 70. XX wieku. Wówczas sformułowano określenie „vanilla sex”. Warto dodać, że wanilia, która kojarzy się z dobrze znanym i powszechnie lubianym smakiem lodów waniliowych, oznacza coś codziennego i nienadzwyczajnego.

Niegdyś pojęcie to stosowano między innymi w odniesieniu do ludzi, którzy nie byli zainteresowani BDSM. Ponieważ jednak ewoluowało, dziś waniliowy seks to seks swobodny, czuły, subtelny, nieudziwniony, jednocześnie satysfakcjonujący i przyjemny. To slow seks nastawiony na uważność, mindfullness i powolne poznawanie stref erogennych partnera.

Jego istotą jest wyrażenie czułości, celebracja intymności, poczucie szczęścia i radości płynącej z bycia razem, a także delektowanie się seksem i sobą. Jest spontaniczny: nie wymaga planowania, przygotowań i zakupów, bez których fetyszyści, zwolennicy BDSM czy kink nawet nie pomyślą o stosunku.

3. Jaki jest waniliowy seks?

Waniliowy seks jest niespieszny i naturalny. To odbieranie zbliżenia wszystkimi zmysłami: słuchu, wzroku, dotyku, smaku i zapachu. Idzie w parze z długą grą wstępną, nie tylko całowaniem, ale i masażem. Często towarzyszy mu odpowiedni nastrój, który tworzy muzyka i zapalone świece. Nie ma w nim niespodziewanych zwrotów akcji czy perwersji, nie musi też kończyć się szczytowaniem.

Głównym celem i przyjemnością waniliowego seksu jest bliskość drugiej osoby, a nie osiągnięcie orgazmu.

Osoby uprawiające waniliowy seks wykorzystują różne pozycje, które zapewniają największy kontakt ciała kochanków oraz pozwolą na wolniejsze ruchy. Sprawdzą się te, które umożliwiają dotykanie się twarzami czy ustami.

Jakie pozycje preferuje waniliowy seks? To:

  • pozycja misjonarska, inaczej klasyczna: partner znajduje się na kobiecie leżącej na plecach, obydwoje są skierowani twarzami do siebie. Partnerka może opierać nogi na łóżku, unosić je lub objąć nimi partnera; pod miednicę może podkładać poduszki. Mnogość opcji i wariantów tej pozycji pozwala na różny stopień głębokości penetracji i stymulacji łechtaczki, a także zmienny udział kobiety w stosunku,
  • pozycja „na łyżeczkę”, w której partnerzy układają się na boku, kobieta z przodu, a mężczyzna z tyłu. Obydwoje mają lekko ugięte nogi. Partner wchodzi w partnerkę od tyłu. W tym układzie to on jest stroną dominującą,
  • pozycja krzesło: mężczyzna siedzi na krześle, partnerka siada na jego kolanach okrakiem, jest zwrócona plecami. Porusza się do góry i w dół,
  • kwiat lotosu: mężczyzna siada na łóżku lub innym podłożu ze skrzyżowanymi nogami, a kobieta na nim. Oplata nogami jego biodra,
  • pozycja galopującego konia: mężczyzna siada na łóżku z rozstawionymi nogami, lekko odchyla się na rękach i wspiera ciało. Partnerka siada na nim, poruszają się razem,
  • pozycja "leżący piesek", czyli zmodyfikowana pozycja na pieska: partnerka kładzie się na brzuchu z rozchylonymi szeroko nogami, partner kładzie się na niej. Wprowadza członek do pochwy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze