Weekend w Londynie

Weekend we dwoje na pewno będzie wyjątkowo udany, jeśli na nasz wyjazd wybierzemy stolicę Wielkiej Brytanii – Londyn. Weekend w Londynie ma jednak jedną wadę: mamy za mało czasu na zwiedzanie. Na pewno przez 2-3 dni nie zobaczymy wszystkiego, co jest w Londynie do zobaczenia. Nie ma sensu próbować zwiedzić wszystkiego – lepiej skupić się na miejscach, które po prostu trzeba odwiedzić i... zaplanować następny weekend we dwoje. Oczywiście, także w Londynie.

1. Zabytki Londynu

Co zobaczyć w Londynie? Skupmy się najpierw na najważniejszych atrakcjach turystycznych w Londynie.

 • Big Ben to wieża zegarowa znajdująca się w centrum Londynu (nazwą Big Ben określa się zarówno samą wieżę, jak i zegar oraz dzwon). Jest to element krajobrazu londyńskiego, chyba najbardziej ze wszystkich innych kojarzący się z Londynem.
 • Tower of London – to budynek, który w swojej historii był zarówno królewskim pałacem, jak i fortecą i więzieniem, z którego podobno nie dało się uciec. Obecnie w skarbcu Tower of London znajdują się klejnoty i insygnia królewskie. Zwiedzanie kosztuje ok. 20 funtów.
 • Katedra św. Pawła to świątynia anglikańska, gdzie odbywają się codzienne msze. Wtedy można zobaczyć piękne wnętrza bez opłaty.
 • Tower Bridge to most – wizytówka Londynu. To neogotycki, wieżowy most zwodzony. Jeśli spędzacie weekend we dwoje w Londynie, koniecznie musicie przywieźć z wycieczki swoje zdjęcie na Tower Bridge.
 • Opactwo Westminsterskie, a konkretnie kolegiata św. Piotra w Westminsterze, to jedna z najważniejszych świątyń anglikańskich. To tam odbywały się koronacje kolejnych królów i królowych Anglii. Można tam zobaczyć krzesło koronacyjne, groby wybitnych poetów, muzyków, pisarzy, aktorów i uczonych, kaplice poświęcone np. Królewskim Siłom Powietrznym.
 • Pałac Buckingham – tutaj możemy dojść z Trafalgar Square, mijając po drodze Park Świętego Jakuba i pomnik Queen Victoria Memorial. Przed pałacem królewskim codziennie o 11 jest uroczysta zmiana warty. Wyjazd na weekend do Londynu nie może tego nie ująć w planie wycieczki. Część pałacu Buckingham można zwiedzać przez cały rok, podczas wakacji udostępniane do zwiedzania są także apartamenty królewskie.
 • Hyde Park to jeden z ośmiu historycznych parków królewskich w Londynie. Polecamy spacer po Hyde Parku przez cały rok, a nie tylko wtedy, kiedy organizowane są tam imprezy kulturalne, koncerty. Zwiedzanie Londynu nie może się obyć bez spaceru po Hyde Parku.

2. Muzea w Londynie

Muzea, galerie, opery i teatry także zasługują na uwagę turystów. Weekend z dzieckiem lub we dwoje to nie tylko spacerowanie po Trafalgar Square, ale także szczypta kultury.
 • Muzeum Brytyjskie to muzeum historii starożytnej. Można tu zobaczyć słynny kamień z Rosetty, egipskie mumie czy ateńskie rzeźby z Partenonu.
 • Tate Britain to galeria prezentująca malarstwo i rzeźbę brytyjską od roku 1500 do współczesności. Są tam także organizowane imprezy popularyzujące sztukę, o których warto się dowiedzieć wcześniej, zanim zaczniecie planować weekend we dwoje.
 • National Gallery to galeria przy Trafalgar Square prezentująca przede wszystkim malarstwo zachodnioeuropejskie, można tam zobaczyć dzieła takich artystów jak m.in.: Leonardo da Vinci, Tycjan, Rembrandt van Rijn, Vincent van Gogh, Sandro Botticelli, Jan van Eyck. Stałe wystawy zwiedza się za darmo.
 • Muzeum Wiktorii i Alberta to muzeum rzemiosła i sztuki, biorące swoją nazwę od księcia Alberta i królowej Wiktorii. Wstęp do niego jest bezpłatny.
 • Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud to miejsce, gdzie można zobaczyć sławne osoby, które trudno byłoby spotkać na żywo, niektóre żyjące, inne już nie. Odlewy woskowe przedstawiają np. Elvisa Presleya, Lecha Wałęsę, Mela Gibsona, a także królową Wiktorię i Johna F. Kennedy'ego.
 • Muzeum Historii Naturalnej – to miejsce nie tylko dla osób zainteresowanych dziejami ewolucji. Każdy znajdzie coś dla siebie: czy to będzie symulacja trzęsienia ziemi, kolekcja przedstawicieli gatunków zebrana przez Darwina czy ryczący dinozaur. Zaletą tego muzeum jest fakt, że wstęp na większość ekspozycji jest darmowy.
 • W dzielnicy teatralnej West End znajduje się kilkadziesiąt teatrów i oper, m.in.: Her Majesty's Theatre (Teatr Jej Królewskiej Mości), Coliseum Theatre, Cambridge Theatre, Royal Opera House.
Gdzie spędzić weekend dla zakochanych ? Nie musisz się już zastanawiać, gdzie pojechać na weekend. Londyn to świetny pomysł, pod warunkiem, że zasobność portfela pozwala wam na taki wyjazd na weekend w Europie . Na pewno nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto.
Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Weekend w Europie
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

a

~ika555 • ostatni post wczoraj

2
Artykuły Weekend w Europie
Weekend w Europie

Weekend w Egipcie

Weekend we dwoje, choć krótki, może być niezapomnianym przeżyciem dla zakochanej pary. Wystarczy odrobina kreatywności, pozytywnego nastawienia i radości, by dwa dni spędzić ciekawie i romantycznie. Wspólny urlop warto wcześniej przemyśleć i zaplanować w...

Weekend w Europie

Weekend w Wenecji

Weekend w Wenecji

Weekend we dwoje to niezbyt długi czas, żeby zwiedzić ciekawe miejsce i pobyć ze sobą sam na sam. Warto jednak organizować wspólne weekendowe wypady, żeby odpocząć, naładować akumulatory na następne dni i „ocieplić" relacje partnerskie. Wyjazd z ukochaną...

Weekend w Europie

Weekend w Barcelonie

Weekend w Barcelonie to prawdziwa uczta dla koneserów zwiedzania. Liczne zabytki, muzea i galerie sztuki sprawiają, że stolica Katalonii jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miast turystycznych Starego Kontynentu. Zwiedzanie Barcelony nie może odbyć...

Weekend w Europie

Weekend w Holandii

Weekend w Holandii

Weekend we dwoje w Holandii stwarza wiele możliwości turystycznych. Z jednej strony można bowiem zobaczyć tu piękne i urokliwe miasteczka, gotyckie zamki, a z drugiej wielkie miasta, takie jak Amsterdam czy Haga, stanowiące centra handlowo-rozrywkowe.

Weekend w Europie

Weekend w Mediolanie

Mediolan jest miastem i gminą w północnych Włoszech. Należy do jednego z największych włoskich ośrodków gospodarczo-finansowych i jednego z najbogatszych miast Europy. To drugie co do wielkości miasto we Włoszech. Mediolan to również ważny ośrodek...

Weekend w Europie

Weekend w Niemczech

Wiele osób zastawania się, gdzie pojechać na weekend we dwoje. Możliwości nie brakuje zarówno w Polsce, jak i poza granicami kraju. Jeśli para dysponuje odpowiednim budżetem, warto rozważyć weekendowe zwiedzanie Niemiec - państwa, które oferuje mnóstwo...

Weekend w Europie

Weekend w Rzymie

Wyjazd na weekend staje się coraz popularniejszym sposobem na odstresowanie po całym tygodniu ciężkiej pracy. Częstszemu podróżowaniu sprzyjają tanie bilety lotnicze. Właśnie z tego powodu większość osób preferuje krótkie podróże zagraniczne. Dobrym...

Weekend w Europie

Weekend w Paryżu

Weekend we dwoje to okazja, by w innej niż zwykle scenerii na nowo poznawać siebie nawzajem. Gdy do związku zaczyna wkradać się rutyna, wyjazd na weekend pomaga ją przełamać. Jednak aby było to możliwe, należy dobrze przemyśleć, gdzie pojechać na...

Weekend w Europie

Weekend w Wiedniu

To, gdzie spędzić weekend we dwoje zależy przede wszystkim od waszych preferencji, zainteresowań oraz, a może przede wszystkim, od zasobności portfela. Wyjazd na weekend do Wiednia jest droższy od wyjazdów w Polsce i wymaga więcej planowania i zachodu...

Weekend w Europie

Praga na weekend

Coraz częściej na weekend we dwoje wybieramy zagraniczne ośrodki turystyczne. Jednym z popularniejszych miejsc jest Praga, stolica Czech. To pełne uroku miasto to świetny pomysł na weekend we dwoje, dlatego nie zastanawiaj się zbyt długo, gdzie pojechać...