Wody termalne – właściwości, stosowanie

Dlaczego wody termalne są tak magiczne? Te preparaty można spotkać najczęściej w postaci aerozoli. Mówiąc najprościej – wody termalne to wody źródlane wykorzystywane w kosmetykach już od dłuższego czasu. W ich składzie znajdują się minerały korzystne dla skóry minerały (na przykład krzem, magnez, potas, siarka, wapń). Dzięki temu wody termalne posiadają własności kojące i delikatnie ściągające naskórek. Co jeszcze powinniśmy wiedzieć o wodach termalnych?

Wody termalne - właściwości

Warto wiedzieć, że naturalna temperatura wód termalnych jest wyższa od średniej temperatury powietrza. W polskich aptekach znajdziemy przede wszystkim wody termalne w sprayu. Te wody termalne pozyskiwane są głównie z zagranicznych źródeł. W Polsce również można pozyskiwać wody termalne. Właściwości wód tego typu związane są przede wszystkim z rozmaitymi sposobami pozyskiwania. Dlatego też wody termalne różnią się od siebie własnościami leczniczymi i zastosowaniem. Oprócz wód w aerozolu istnieją również kosmetyki produkowane, których bazą są wody termalne. Takie kosmetyki znakomicie nawilżają skórę, sprawdzają się głównie podczas lata, kiedy na dworze panują upały.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Wody termalne można także zastosować do zmywania makijażu, gdyż sprawdzają się idealnie przy konieczności łagodzenia podrażnień, na zaczerwienioną skórę i oparzenia słoneczne.

Wody termalne polecane są także dzieciom. Szczególnie podczas pieluszkowego zapalenia skóry. Dlaczego? Wody termalne to artykuły kosmetyczne, których produkcja przebiega w niezwykle sterylnych warunkach. Do innych własności wód termalnych można zaliczyć: działanie przeciwzapalne, neutralizujące aktywność wolnych rodników, wspomagające leczenie trądziku oraz łuszczycy. Warto dodać, że wody termalne  znane są również z umiejętności uelastyczniających oraz ujędrniających naskórek.

Mity pielęgnacyjne, przez które niszczysz skórę

Zdrowa i nieskazitelna cera to marzenie wielu z nas. Niestety, istnieje wiele nieprawdziwych informacji dotyczących zasad prawidłowego dbania o skórę,...

Wody termalne - stosowanie

Wody termalne są hipoalergiczne i czyste pod kątem mikrobiologii. Dzięki temu precyzyjniej wnikają w głębsze warstwy naskórka. Te własności wód źródlanych wykorzystywane są przy takich schorzeniach, jak chociażby atopowe zapalenie skóry (znane bardziej pod skrótem AZS). Ich znaczenie uwidocznione jest przede wszystkim w uzdrowiskach, gdzie częstym zabiegiem są kąpiele z ich użyciem.

Jak stosować wody termalne w aerozolu? Można spotkać się z dwoma sposobami. Pierwsza metoda to spryskanie twarzy i otarcie naskórka po jakimś czasie chusteczką higieniczną lub płatkiem kosmetycznym. Druga metoda nakazuje spryskanie twarzy i pozostawienie wody termalnej aż do wyschnięcia. Gazem nośnym wykorzystywanym w sprayach jest najczęściej azot. To składnik zupełnie obojętny dla środowiska naturalnego, niepalny i nieszkodliwy dla warstwy ozonowej.

Wody termalne idealnie się sprawdzą przy zmywaniu makijażu, nawilżaniu i odświeżaniu twarzy, łagodzeniu podrażnień. Uniwersalność zastosowań sprawiła, że wody termalne jako produkty kosmetyczne stają się coraz bardziej popularne. Domowa pielęgnacja skóry twarzy nigdy nie była tak prosta.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Hydroterapia i balneoterapia
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 21 godzin temu

11
Artykuły Hydroterapia i balneoterapia
Hydroterapia i balneoterapia

Kąpiel z pęcherzykami powietrza

Kąpiel z pęcherzykami powietrza

Kąpiel perełkowa, czyli zanurzenie się w wodzie wypełnionej pęcherzykami powietrza, jest dość popularnym zabiegiem hydroterapii w spa.

Hydroterapia i balneoterapia

Bicze wodne

Bicze wodne

Bicze szkockie, czyli jedną z metod polewania ciała odpowiednimi strumieniami wody, wykorzystuje się zarówno w celach leczniczych, jak i kosmetycznych.

Hydroterapia i balneoterapia

Kąpiel w błocie

Kąpiel w błocie

Lecznicze i relaksujące kąpiele błotne można zażywać w specjalnych gabinetach kosmetycznych, sanatoriach, salonach spa lub farmach piękności.

Hydroterapia i balneoterapia

Wanna do hydromasażu

Wanna do hydromasażu

Skuteczny zabieg hydromasażu wymaga co najmniej 4 dysz pompujących odpowiednio sprężoną wodę.

Hydroterapia i balneoterapia

Basen przeznaczony do kąpieli leczniczych

Basen przeznaczony do kąpieli leczniczych

Jednym z zabiegów hydroterapii jest kąpiel kwasowęglowa, która polega na wykąpaniu się w leczniczej wodzie zawierającej ten bezwodnik.

Hydroterapia i balneoterapia

Inhalacje - właściwości, składniki, wskazania

Inhalacje, czyli leczenie za pomocą substancji wziewnych, to jeden z zabiegów leczniczych stosowanych przy przeziębieniu, zapaleniu oskrzeli oraz zapaleniu zatok. Może być wykonywana przy użyciu specjalnego urządzenia, czyli inhalatora, a także w warunkach...

Hydroterapia i balneoterapia

Bicze szkockie

„pomarańczowej skórki", czyli cellulitu, powinny wypróbować bicze szkockie. Zalety hydroterapii Zabiegi hydroterapeutyczne były stosowane (...) już w starożytnym Rzymie. Już wtedy bowiem wierzono w zbawienne działanie kąpieli....

Hydroterapia i balneoterapia

Siarka dla zdrowia i urody

Siarka nazywana jest „pierwiastkiem piękności". Jest również niezbędnym makroelementem potrzebnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Pełni w nim wiele istotnych funkcji. Jest składnikiem białek, mukopolisacharydów i sulfolipidów. Bierze udział...