Trwa ładowanie...

Wojownik Mehdi Baghdad wycofał się z walki z powodu operacji na przepuklinę

31-letni Francuz Mehdi Baghdad został wycofany z walki z powodu problemów zdrowotnych. Wojownik musiał poddać się operacji na przepuklinę, co wykluczyło go z gry.

Podczas gali Ultimate Fighting Championship (UFC) miał walczyć z Jonem Tuckiem w Manili. Jednak we wrześniu, wojownik zgłosił, że nie może wziąć udziału w walce z powodu operacji przepukliny. Na skutek kontuzji sportowca, kontrakt z nim został rozwiązany.

Lekarz sportowca zabronił mu wychodzenia z domu i nakazał natychmiastowe poddanie się operacji. W momencie, kiedy matchmaker UFC, Joe Silvia dowiedział się o tym, postawił ultimatum Francuzowi. Baghdad musiał wybrać między walką a zdrowiem.

Wojownik Mehdi Baghdad musiał wycofać się z walki na UFC z powodu operacji na przepuklinę
Wojownik Mehdi Baghdad musiał wycofać się z walki na UFC z powodu operacji na przepuklinę (123RF)

Wybrał zdrowie i słusznie.

„To była dla mnie oczywista decyzja. Zdrowie jest dla mnie na pierwszym miejscu. Nie mogłem walczyć z przepukliną, skoro lekarz nie dał mi na to przyzwolenia. To nie był lekki uraz, a ostatnio przeszedłem już operację na otwartym brzuchu" - wyjaśnia Francuz.

Przepuklina to poważne schorzenie, które często dotyka sportowców. Wymaga przeprowadzenia specjalistycznego zabiegu, a następnie kilkumiesięcznego okresu regeneracji. Nieleczona przepuklina brzuszna może prowadzić do uwięzienia jelit, co jest bardzo poważną konsekwencją.

Leczenie bezoperacyjne przepukliny brzusznej jest niemożliwe. W przypadku małych przepuklin, zabieg polega na wycięciu jej i zszycia brzegów. W wielu przypadkach stosuje się leczenie laparoskopowe. Tylko zabiegi chirurgiczne pozwalają na zatrzymanie rozwoju choroby.

Po przebytym zabiegu niezbędna jest rekonwalescencja pacjenta. Przez kilka tygodni należy unikać dźwigania i intensywnego wysiłku fizycznego. Należy wtedy zadbać o kondycje mięśni brzucha, jednak nie wolno się nadwyrężać.

Po regeneracji można wrócić do treningów, zwracając szczególną uwagę na stymulowanie mięśni brzucha i dolnych partii mięśni ściany brzusznej.

Zawodnik wagi lekkiej Mehdi Baghdad nie załamuje się. Twierdzi, że po wyleczeniu przepukliny i po całkowitym powrocie do zdrowia, wróci na ring. Na początek ma zamiar przeprowadzić kilka walk w Europie, po czym wrócić do UFC.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza