Wybielanie martwych zębów - przebarwienia, charakterystyka

Piękny, biały uśmiech to zasadniczy element atrakcyjnego wyglądu zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Niestety w miarę użytkowania nasze zęby tracą biel. Zazwyczaj dzieje się tak w wyniku kontaktu zębów z pożywieniem i płynami, które pozostawiają żółty osad. Nie pomaga również palenie papierosów. Zdarza się jednak, że ząb zmienia barwę na szarą, a nawet czarną, gdy jest martwy. Aby przywrócić uśmiechowi dawny blask, z pomocą przychodzi stomatologia estetyczna i zabieg wybielania martwych zębów.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wybielanie martwych zębów - przebarwienia

W zależności od problemu i potrzeb, można wybierać spośród trzech dostępnych metod wybielania martwych zębów. Są to:

  • profesjonalne wybielanie zębów za pomocą lampy BEYOND;

  • wybielanie zębów w domu za pomocą nakładek przygotowanych przez stomatologa;

  • stosowanie preparatów w postaci past, żeli i pasków, dostępnych w aptekach i drogeriach.

W każdej z tych metod stosowany jest nadtlenek wodoru, którego stężenie jest różne dla różnych sposobów wybielania zębów. Zazwyczaj zaleca się wybielanie zębów martwych w pierwszej kolejności, następnie można wybielić pozostałe zęby.

Do przebarwienia martwego zęba dochodzi w wyniku pourazowego krwawienia miazgi zęba. Dzieje się to w jego wnętrzu. W wyniku tego krwawienia ząb zmienia kolor z białego na żółty, brązowy, a nawet szary lub czarny. Przebarwienie może również powstać na skutek zastosowania preparatów do leczenia kanałowego, w których skład wchodzi bar, jod lub srebro. Wtedy ząb nabiera pomarańczowo-czerwonego, ciemnoczerwonego, szarego lub czarnego zabarwienia. Ten rodzaj przebarwień obejmuje tylko martwego zęba i nie dotyczy zębów żywych.

Poznaj superprodukty dla zdrowych i czystych zębów

Wapń jest bardzo ważnym składnikiem, który ma ogromny wpływ na zęby. Sama dieta nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu tego pierwiastka, więc...

Wybielanie martwych zębów - charakterystyka

Wybielanie zębów martwych wiąże się z koniecznością zaaplikowania preparatu wybielającego do wnętrza zęba. Przed tym jednak należy wyleczyć ząb kanałowo. Czasami konieczne jest powtórne leczenie kanałowe. Niezwykle istotna jest również ocena stanu korzenia na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Następnie korzeń zabezpiecza się warstwą cementu lub kompozytu, aby środek wybielający nie przedostał się w głąb kanału, gdyż prowadzi to do podrażnienia tkanek okołowierzchołkowych.

Preparat wybielający martwe zęby umieszczany jest w komorze zęba, po czym zakłada się szczelny opatrunek na czas od 24 godzin do 3 dni. W razie konieczności zabieg powtarza się 2-3-krotnie. Kolejnym etapem jest czekanie na zneutralizowanie środka wybielającego (trwa to około 2 tygodnie), a wtedy można już wypełnić komorę zęba kompozytem (plombą).

Stomatologiczne wybielanie zębów martwych to w przypadku zębów martwych jedyna dostępna opcja ze względu na konieczność sięgania do ich wnętrza. Zabieg wykonany przez stomatologa jest stosunkowo bezpieczny i pozwala na pozbycie się szpecącego uśmiech przebarwienia. Jego koszt uzależniony jest od gabinetu, jednak zazwyczaj oscyluje wokół kwoty 250 zł za ząb. Wybielanie zębów martwych zazwyczaj musi być powtarzane.

Po zabiegu stomatologicznym wybielania martwych zębów należy stosować się do zaleceń specjalisty. Warto także pamiętać, że każdy pacjent inaczej reaguje na leczenie, dlatego efekty końcowe mogą się znacznie różnić.

Komentarze (11)
~Ewa
~Ewa ponad rok temu

Ja próbowałam wielu domowych sposobów na wybielanie zębów i nic nie pomogło, czy ktoś wybielał zęby u dentysty? Słyszałam, że strasznie to je osłabia, czy to prawda? Do kogo najlepiej się wybrać w Szczecinie?

Odpowiedz
~Malwinka88
~Malwinka88 ponad rok temu

Ja na szczęście nie musiałam mieć takiego zabiegu ale wydaje mi się że nie jest to specjalnie trudne. Ja wybielałam zeby w http://www.hercka.pl/ i wszystkie są ładnie i równo wybielone bez przebarwień.

Odpowiedz
~Anna
~Anna ponad rok temu

Sorry jak ktos mysli ze metoda za 30 zł dziala to podziwiam to jest tak samo jak myć zeby domestosem sa takie asy co kupują na allegro wybialcze z chin za 29,99 smiech na sali lepiej kupic cospozadnego z niemiec i miec biale i zdrowe zęby.dr. Schwarz RZĄDZI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
~sylka965@interia.pl
~sylka965@interia.pl ponad rok temu

Jestem po wybieleniu zębów drugi dzień... przyznam,że ból po wybieleniu niesamowity... zjadłam dużo ibupromu dziś drugi dzień zęby nie bolą ale mam straszny ból w dole dziąseł jak poczytałam na ten temat dentystka źle nałożyła paski na dziąsła i odczuwam ból przy jedzeniu a nie powinno tego być... poczekam co będzie dalej narazie efekt jest ... jednak po przeczytaniu negatywnych komentarzy obawiam się efektu wow... ale okey zobaczymy... ja wybierałam metodę lampą beyond w Szczecinie w klinice Unident na Emilii Plater zapłaciłam 600zł ... za kilka dni napisze czy efekt jest ten sam ... Pozdrawiam

Odpowiedz
~Filip
~Filip ponad rok temu

Zmiana nawyków to jedno, natomiast samo wybielanie jest dość fajnym zabiegiem. Ja wybielałem u borczyka w katowicach. Różnica przed i po jest widoczna gołym okiem. Jeśli komuś nie zależy, nie musi korzystać z zabiegu, mi zależy na moich zębach.

Odpowiedz
~kserus
~kserus ponad rok temu

Uważam zabiegowe wybielanie zębów za jedną wielką bzdurę. U mnie poprawę dała ajona i zmiana przyzwyczajeń. Fajki, kawa, wino - wszystko do mocnego ograniczenia. Poprawiły się nie tylko zęby, ale również wyniki badań.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne
Wybielanie

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym to najdroższa i najszybsza metoda wybielania zębów. Jednak jego inwazyjność sprawia, że nie jest dla każdego.

Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne

Wybielanie zębów lampą - działanie, zalety, przebarwienia

, które usuwają bieżące przebarwienia. Wybielanie zębów lampą - zalety Wybielanie zębów lampą ma bardzo wiele zalet, należą do nich: długo (...) się zastanaiwa nad...

Wybielanie

Wybielanie zębów - zdjęcia

Wybielanie zębów - zdjęcia

Produkty do domowego wybielania zębów. Dzięki nowym technologiom białe zęby można uzyskać, nie wybierając się do stomatologa.