Wybielanie zębów lampą - działanie, zalety, przebarwienia

Jak wybielić zęby? – to pytanie zadaje sobie wiele osób, których marzeniem są zdrowe i białe zęby. Piękny uśmiech zapewnia bowiem poczucie komfortu i dodaje pewności siebie. Jedną z metod wybielania zębów jest zastosowanie lampy Beyond. Wybielanie zębów lampą Beyond to prosty zabieg stomatologiczny, który trwa zazwyczaj do 30 minut. Metoda Beyond opiera się na wykorzystaniu specjalnych żeli, które nakłada się trzykrotnie na zęby, a następnie na podświetleniu ich zimnym światłem lampy Beyond.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wybielanie zębów lampą - działanie

Wybielanie zębów lampą Beyond to jedna z najnowocześniejszych metod, jakie oferuje nam stomatologia estetyczna. Szybko wybiela zęby, usuwa przebarwienia, które znajdują się w głębi struktury zęba. W ciągu zabiegu nakłada się trzykrotnie żel wybielający z utleniaczem.

Składniki żelu zostają uaktywnione za pomocą specjalnej lampy. Lampa Beyond emituje tak zwane „zimne światło”, które jest całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Po wybieleniu zęby stają się jaśniejsze nawet o 14 tonów. Otrzymane efekty wybielania utrzymują się przez 2-3 lata. W Polsce wybielanie zębów lampą Beyond oferuje około 1000 gabinetów stomatologicznych. Przed przystąpieniem do zabiegu dentyści określają pH żelu wybielającego, które dobierane jest do pH w jamie ustnej pacjenta. Niewłaściwie dobrane pH może zniszczyć szkliwo zębów. Wybielania tą metodą nie można wykonywać u osób poniżej 16 roku życia, kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią, zabieg nie jest polecany osobom ze znacznymi ubytkami.

Poznaj superprodukty dla zdrowych i czystych zębów

Wapń jest bardzo ważnym składnikiem, który ma ogromny wpływ na zęby. Sama dieta nie jest w stanie zapewnić odpowiedniego poziomu tego pierwiastka, więc...

Wybielanie zębów lampą Beyond nie jest bolesne, po jego zakończeniu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów, która zazwyczaj utrzymuje się do 24 godzin – jest to normalna reakcja na wybielanie. Do 48 godzin po zabiegu należy stosować białą dietę, która ma na celu zapobieganie pobrudzeniu zębów. Czasem dieta musi być stosowana przez tydzień. Wybielanie zębów lampą Beyond uzupełnia się stosowaniem specjalnych past, które usuwają bieżące przebarwienia.

Wybielanie zębów lampą - zalety

Wybielanie zębów lampą ma bardzo wiele zalet, należą do nich:

  • długo utrzymujące się efekty;

  • szybkie rezultaty zabiegu;

  • bezpieczeństwo zabiegu;

  • zminimalizowanie wrażliwości zębów i dziąseł podczas zabiegu.

Jeżeli ktoś się zastanaiwa nad wybieleniem zębów lampą, to warto, gdyż zabieg charakteryzują liczne zalety.

Wybielanie zębów lampą - przebarwienia

Każdy z nas chce mieć białe zęby, by móc jak najczęściej się uśmiechać. W tym celu wykorzystujemy różne metody osiągania olśniewającego uśmiechu. Większość pacjentów stosuje w tym celu domowe sposoby, do których należy używanie specjalnych preparatów do wybielania zębów bądź produktów spożywczych. Niestety, preparaty do wybielania zębów zawierają substancje wybielające o bardzo niskim stężeniu, dlatego trudno o pożądane efekty. Z kolei nadużywanie tych preparatów niszczy szkliwo zębów i może stać się przyczyną powstawania ubytków.

Niestety, środki te mogą jedynie podrażnić dziąsła, w skrajnych przypadkach przyczyniają się do usunięcia zęba. Natomiast źle zastosowane paski wybielające powodują nadwrażliwość dziąseł. Krótkotrwałe efekty wybielania dają specjalne pasty do zębów, jednak usuwają jedynie świeży osad i nie rozjaśniają barwy szkliwa.

Najbezpieczniejszym sposobem wybielania zębów jest właśnie metoda z zastosowaniem lampy Beyond w gabinecie stomatologicznym. Dentysta przed rozpoczęciem zabiegu ocenia stan uzębienia i wyjaśnia, jakie rezultaty może przynieść ten sposób wybielania.

Komentarze (5)
~kejsi
~kejsi 6 miesięcy temu

Wybielałam zęby tą lampą wczoraj. Generalnie pierwsze 30 min upłynęło bezboleśnie, niestety podczas ostatnich 15 min zęby zaczęły boleć.. Nie wszystkie, to były takie pojedyncze ukłucia, jakby ktoś wbił coś w nerw :/ Po wybielaniu nałożono mi żel łagodzący ale ok 30 min później znów pojawiły się te ukłucia.. Noc była ciężka, nie obyło się bez tabletek przeciwbólowych. Od rana bolą mnie dolne zęby. Efekt dosyć zadowalający chociaż zauważyłam pęknięcie szkliwa na jednym zębie. Mogę powiedzieć, że jestem zadowolona, ładnie się wybieliły.

Odpowiedz
~ninja_dentist
~ninja_dentist ponad rok temu

Nie zawsze efekt jest wyraźny. Jeśli ktoś ma jasne zęby to nie wybieli ich o 3 tony, a o 1 czasem tylko 0,5. Dla tych osób lepsze będzie wybielanie nakładkowe! Trwa dłużej, ale efekt utrzyma się dłużej i można powtarzać samemu.

Odpowiedz
~mieszkaniec
~mieszkaniec ponad rok temu

OSTRZEGAM PRZED WYBIELANIEM LAMPĄ BEYOND. Wybieliłem zęby w gabinecie i każdemu szczerze to odradzam. Sam zabieg bezbolesny ale już godzinę po nastąpił niesamowity ból zębów. Nie pomogły nawet silne tabletki przeciwbólowe. Poza tym efekt utrzymał się ...4 dni. Nie palę papierosów i ściśle przestrzegałem "białej diety". Nic to nie dało i po kilku kolor zębów wrócił praktycznie do tego sprzed wybielania. Po zabiegu zęby wyglądały o wiele jaśniej jakby porządnie naświetlone jednak tak jak wspomnialem po kilku dniach efekt całkowicie zniknął TO JEDNO WIELKIE OSZUSTWO I NACIĄGANIE NA KASĘ. Zapłaciłem 800 zł i to najgorzej wydane pieniądze w moim życiu. Też się zastanawiałem i czytałem opinie aż w końcu się zdecydowałem i bardzo żałuję. Nic nie pomogło a jeszcze ten koszmarny ból zębów nie był tego wart. Nie wybieliłbym w ten sposób zębów chociaż oferowaliby mi go za darmo !!!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne
Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne

Wybielanie martwych zębów - przebarwienia, charakterystyka

stomatologia estetyczna i** zabieg wybielania martwych zębów**. Wybielanie martwych zębów - przebarwienia W zależności od problemu i potrzeb (...) , można wybierać...

Wybielanie zębów - przyczyny, przeciwwskazania, metody, skutki uboczne

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie w gabinecie stomatologicznym to najdroższa i najszybsza metoda wybielania zębów. Jednak jego inwazyjność sprawia, że nie jest dla każdego.

Wybielanie

Wybielanie zębów - zdjęcia

Wybielanie zębów - zdjęcia

Produkty do domowego wybielania zębów. Dzięki nowym technologiom białe zęby można uzyskać, nie wybierając się do stomatologa.