Trwa ładowanie...

Wycofanie aerozolu do nosa PecFent

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu serii leku PecFent. To aerozol do nosa.

Zobacz film: "Przeziębienie może być objawem nowotworu krwi"

1. Wycofanie serii leku

Do Głównego Inspektora Farmaceutycznego wpłynęła informacja w systemie Rapid Alert od Europejskiej Agencji Leków o podejrzeniu wystąpienia wady opakowania jedej z serii leku PecFent. Chodzi dokładnie o serię 54304 17, data ważności 10.2020.

Przedstawicielem podmiotu odpowiedzialnego jest Molteni Farmaceutici Polska Sp. z o.o z siedzibą w Krakowie. Wada dotyczyć ma szczelności opakowania.

Dodatkowo do GIF wpłynęła również informacja od dystrybutora produktu leczniczego Molteni Stomat Sp. z o.o o wycofaniu ww. serii produktu leczniczego PecFent z obrotu.

Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Lek przeciwbólowy

PecFent stosowany jest w leczeniu bólu przebijającego u dorosłych z chorobą nowotworową, w ramach leczenia przewlekłego bólu nowotworowego w opioidowej terapii podtrzymującej.

Przeciwwskazaniami do podania leku są: ciężka depresja oddechowa i ciężka przewlekła obturacyjna choroba płuc. Leku nie podaje się również pacjentom, którzy nie byli nigdy wcześniej leczeni opioidami.

PecFent podaje się wyłącznie donosowo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.