Trwa ładowanie...

Wycofanie leku na astmę Budixon Neb. Decyzja GIF

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu z obrotu serii leków Budixon Neb. Preparat ma postać zawiesiny do nebulizacji. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności. Jaki był jej powód?

1. Wycofanie leku Budixon Neb

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął wniosek podmiotu odpowiedzialnego za dystrybucję leku Budixon Neb w Polsce, o wycofanie serii preparatu z powodu wad jakościowych produktu. Chodzi o przekroczenie limitu specyfikacji w zakresie parametru substancji pokrewnych budezonidu.

W związku z tą sytuacją GIF podjął decyzję o wycofaniu serii leku, o których była mowa we wniosku.

Zobacz film: "Produkty, które chronią przed rakiem płuc"

Serie leku Budixon Neb (Budesonidum), zawiesina do nebulizacji, 0,125 mg/ml wycofane z obrotu:

  • numer serii: 1030118, data ważności 01.2020
  • numer serii: 1030218, data ważności 01.2020

Podmiot odpowiedzialny Adamed Pharma S.A z siedzibą w Pieńkowie. Decyzja GIF ma rygor natychmiastowej wykonalności.

2. Zastosowanie leku Budixon Neb

Substancją czynną preparatu Budixon Neb jest budezonid. Lek zaliczany jest do grupy glikokortykosteroidów. Wykazuje miejscowe działanie przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu astmy oskrzelowej (gdy inne metody są niewłaściwe), zespołu krupu i ostrego zapalenia tchawicy i krtani.

Używany jest też przy zaostrzeniu przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza