Trwa ładowanie...

Wycofanie leku Clopidogrel Genoptim. Trzy serie znikają z aptek

Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu produktu leczniczego Clopidogrel Genoptim. To lek przeciwpłytkowy, stosowany w celu zapobiegania zakrzepom w zmienionych miażdżycowo tętnicach.

Zobacz film: "Olejek lawendowy. Zamiast leków na uspokojenie?"

1. Clopidogrel Genoptim wycofany

Zgodnie z decyzją nr 39/WC/2019 wycofano z obrotu na terenie całego kraju Clopidogrel Genoptim (Clopidogrelum) 75 mg, tabletki powlekane.

Serie, które zakwestionowano, mają następujące numery: 1808325, termin ważności: 10.2021, nr 1808326, termin ważności 10.2021, nr 1808327, termin ważności 08.2021.

Przyczyną wycofania jest zamieszczenie niewłaściwej nazwy substancji czynnej na opakowaniach.

Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Clopidogrel Genoptim stosowany jest w celu zmniejszania ryzyka zlepiania płytek krwi. Jeśli krzepnięcie krwi jest zaburzone, może dość do groźnej zakrzepicy. Preparat Clopidogrel Genoptim dedykowany jest osobom dorosłym, u których zaobserwowano zmiany w tętnicach i rozpoznano miażdżycę.

Lek przeciwdziała ryzyku dalszych powikłań, takich jak udar mózgu, atak serca lub nawet śmierć. Środek przypisywany jest na receptę i polecany osobom z chorobą tętnic obwodowych, cierpiącym na miażdżycę, po zawale i udarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Clopidogrel Genoptim znika z aptek
Clopidogrel Genoptim znika z aptek (GIF)

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.