Trwa ładowanie...

Wycofanie Płynu Burowa. GIF stwierdził wadę jakościową

Główny Inspektor Farmaceutyczny zdecydował o wycofaniu Płynu Burowa. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Zobacz film: "Cynamon może zaszkodzić"

GIF w najnowszym komunikacie informuje o wycofaniu, z rygorem natychmiastowej wykonalności, Płynu Burowa - produktu leczniczego stosowanego na skórę.

Decyzją nr 37/WC/2019 została wycofana seria o numerze 010319. Data ważności wycofanego produktu to 03.2020, pojemność 100 g. Podmiotem odpowiedzialnym jest Zakład Farmaceutyczny "Amara" Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie.

Zobacz też: Kolejne wycofanie leku Benodil. Z obrotu znikają następne serie

Płyn Burowa (Aluminii subacetatis solutio) wykorzystuje się w przypadku stłuczeń i obrzęków. Środek ma właściwości ściągające i przeciwzapalne.

W Płynie Burowa stwierdzono wyniki poza specyfikacją w zakresie postaci i czystości siarczanów w składzie. Ta wada jakościowa zdecydowała o konieczności natychmiastowego wycofania z obrotu na terenie Polski całej wadliwej serii.

Zobacz też: Wycofanie kropli do oczu Rozaprost Mono na obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.