Trwa ładowanie...

Wycofano lek na astmę i alergię

Główny Inspektorat Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu preparatu stosowanego m.in. w leczeniu astmy oskrzelowej i alergii. Rozporządzenie obowiązuje na terenie całego kraju.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

Na wniosek podmiotu odpowiedzialnego, którym są Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A, wycofano z obrotu Ketotifen WZF, syrop stosowany w celu zapobiegania napadom astmy oskrzelowej, alergicznemu zapaleniu oskrzeli, a także dolegliwościom mającym związek z alergicznym nieżytem nosa.

Preparat stosowany jest ponadto w objawowym leczeniu i profilaktyce przewlekłej, ostrej pokrzywki, alergicznego zapalenia spojówek oraz atopowego zapalenia skóry. Pomaga złagodzić dolegliwości, takie jak wyciek z nosa, kichanie, obrzęk i świąd błon śluzowych oraz zmiany skórne.

Powodem wycofania syropu było pękanie wykonanych z polietylenu nakrętek. Do powstania wady przyczyniło się zastosowanie zbyt dużej siły zakręcania w procesie produkcyjnym.

Rozporządzeniem objęta jest seria o numerze 010915 z datą ważności do września 2016 roku oraz seria o numerze 020915 z identycznym terminem ważności.

Podmiot odpowiedzialny jest zobowiązany do natychmiastowego podjęcia odpowiednich kroków w celu usunięcia wadliwego wyrobu leczniczego z rynku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.