Trwa ładowanie...

Kobiecy wytrysk (ejakulacja).

Kobiecy wytrysk (z ang. squirt) to sprawa owiana tajemnicą. Mimo że niektóre z nas słyszały o kobietach, które ejakulują, lub miały z takimi styczność, większość z nas tego nie doświadczyła lub nie ma świadomości, że przeżyła to bezpośrednio. Kobiety, którym zdarzyło się mieć ejakulację, opisują ją jako wytryskującą, klarowną ciecz. Poza tym niewiele wiadomo na temat kobiecej ejakulacji. Przyjrzyjmy się bliżej temu niecodziennemu zjawisku.

1. Co wiemy o żeńskim wytrysku?

Zacznijmy od wskazania elementów wchodzących w skład kobiecego wytrysku. A więc czterema głównymi składnikami wytryskującej cieczy są: glukoza, frakcja sterczowa kwaśnej fosfatazy – enzym charakterystyczny dla spermy, mocznik i kreatynina. Dwa ostatnio wymienione składniki występują w zwiększonych ilościach w moczu. Okazuje się więc, że mocz stanowi znaczną część wytrysku. Według niektórych naukowców ejakulat może różnić się u poszczególnych kobiet – u jednych będzie on bardziej przypominał mocz, u innych płyn nasienny. Ilość ejakulatu może wahać się od kilku kropel do dosłownego prysznica cieczy. Skąd bierze się wytrysk? Jest kilka teorii, jednak większość specjalistów twierdzi, że jest on wynikiem stymulacji żeńskiego punktu G. Wraz z upływem czasu stymulacja tego obszaru powoduje nagromadzenie się gąbczastej tkanki, która nabrzmiewa wodą. Kobiety, które często ejakulują, starają się powstrzymać wydzielającą się substancję, myśląc, że jest to mocz. Dokładne źródło ejakulatu nie jest znane, jednak według naukowców wytrysk może pochodzić z cewki moczowej albo z gruczołu Skenego – miejsca zbierania się płynu.

Zobacz film: "Czym jest kobiecy wytrysk?"

2. Jak nauczyć się ejakulacji?

Otóż, możesz spróbować nauczyć się ejakulacji, jednak nie jest to łatwe. Warto jest spróbować wszystkich nowych praktyk związanych z seksem. Nie wiadomo jednak, czy wszystkie kobiety posiadają zdolność do ejakulacji. Jeśli ty lub twój partner macie problemy z wywołaniem u ciebie wytrysku, nie przejmujcie się. Pamiętaj, że warto jest jednak próbować przez dłuższy czas. Wiesz już, że wytrysk może pochodzić z cewki moczowej lub gruczołu Skenego, dlatego nie przejmuj się, jeśli będziesz mieć wrażenie, że to mocz.

Oprócz osób, które lubią „złoty prysznic” (fetysz polegający na oddaniu moczu na partnera), wiele kobiet nie czuje się komfortowo, ryzykując pokrycie kochanka moczem zamiast ejakulatem. Dobrym pomysłem może być spędzenie jakiegoś czasu na osobności, aby poznać funkcjonowanie własnego ciała. Możesz także powiedzieć partnerowi, że chciałabyś przeżyć wytrysk. Kochanek postara się zaspokoić twoje fantazje erotyczne. Najlepszym miejscem na tego typu zdarzenie jest prysznic lub wanna.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza