Trwa ładowanie...

Wzruszająca historia. Pielęgniarka adoptowała bliźniaczki

Delilah i Caroline to siostry bliźniaczki. Dziewczynki przeżyły traumę już w pierwszych chwilach życia. Maltretowane maluszki trafiły do szpitali. Tam przypadkowe spotkanie odmieniło ich życie na zawsze.

spis treści

1. Decyzja o adopcji maltretowanej dziewczynki

Jess Hamm, pielęgniarka z placówki Wolfson w Jacksonville na Florydzie, gdy tylko zobaczyła malutką, nieprzytomną Delilah na oddziale intensywnej terapii, przyznała, że była to ”miłość od pierwszego wejrzenia”.

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

Dzieciątko, choć nieruchome, bez życia, złapało pielęgniarkę za palec i nie puszczało uścisku. Jess Hamm ze łzami w oczach wspominała to spotkanie: ”Była tak bez życia, ale wciąż trzymała mnie za palec. Pomyślałam: - O mój Boże, zabiorę ją do domu”. Ta decyzja zmieniła życie dwóch malutkich dziewczynek.

Delilah miała złamane kości, pęknięcie czaszki, była skrajnie niedożywiona, nie umiała samodzielnie siadać ani nawet nie była w stanie utrzymać butelki, mimo że miała już 14 miesięcy. Dziecko było ofiarą zaniedbań i przemocy ze strony najbliższych.

Zobacz też: Niemowlę - pierwsze miesiące, rozwój ruchowy, pierwsze kroki i słowa

Adoptowane dziewczynki dziś są zdrowe i szczęśliwe
Adoptowane dziewczynki dziś są zdrowe i szczęśliwe (www.facebook.com)

2. Adopcja razem z siostrą bliźniaczką

Jess Hamm rozpoczęła proces adopcyjny malutkiej Delilah we współpracy z lokalnym Department of Children and Families.

W czasie dopełniania formalności dowiedziała się, że Delilah ma siostrę bliźniaczkę, Caroline. To dziecko również było hospitalizowane z powodu swojego złego stanu zdrowia. Jess bez wahania podjęła decyzję, że adoptuje obie dziewczynki.

Delilah i Caroline są dziś szczęśliwe i w pełni sprawne
Delilah i Caroline są dziś szczęśliwe i w pełni sprawne (www.facebook.com)

Dziś bliźniaczki to zupełnie inne dzieci, niż kiedyś. Są radosne i sprawne. Adopcyjna mama jest zdumiona i zachwycona, jakie robią postępy.

Jess chętnie dzieli się historią swojej nowej rodziny, żeby zachęcić innych ludzi do adopcji. Przyznaje, że choć zawsze marzyła o macierzyństwie, nie rozważała wcześniej adopcji, dopóki nie poznała Delilah.

Zobacz też: Adopcja dziecka – przygotowania, etapy, procedury sądowe, typy przysposobienia

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza