Trwa ładowanie...

Z czego wykonane są zabawki erotyczne?

Zabawki dla dorosłych są dostępne pod wieloma postaciami, a wybór idealnego gadżetu erotycznego może dostarczyć niemało trudności. Jeśli chcesz kupić dobrej jakości akcesoria do sypialni, zamiast koncentrować się na wyglądzie i kolorze zabawki, zwróć uwagę na materiał, z którego została wykonana. Każdy rodzaj tworzywa użytego do produkcji akcesoriów erotycznych ma swoje plusy i minusy. Jakie materiały są godne polecenia?

Zobacz film: "Fakty na temat seksu"

1. Zabawki do seksu z silikonu i gumy

Akcesoria erotyczne z silikonu są zwykle wysokiej jakości i można z nich długo korzystać. Jednak taki zakup wiąże się z większym wydatkiem. Silikon jest popularny między innymi dlatego, że zabawki z niego wykonane są gładkie i miękkie w dotyku. Ponadto szybko osiągają i utrzymują temperaturę ciała, co sprawia, że są bardzo realistyczne w kontakcie z ludzkim ciałem. Co ważne, łatwo można je wyczyścić wodą z mydłem. Dla większej higieny można wysterylizować je we wrzącej wodzie lub umyć w zmywarce do naczyń (nie należy jednak myć w niej wibratorów). Akcesoria z silikonu to dobry wybór, zwłaszcza dla alergików. Nie bez znaczenia jest fakt, że jest to materiał zupełnie nietoksyczny i najłatwiejszy do sterylizacji.

Alternatywą dla silikonu jest guma. Gadżety dla dorosłych wykonane z gumy cieszą się dużym powodzeniem, między innymi z powodu niższej ceny i szerokiej gamy produktów. Plusem zabawek z gumy jest brak zapachu plastiku, jednak akcesoria te nie są pozbawione wad. Największym minusem gumowych gadżetów jest większa sztywność, która daje mniej realistyczne doznania. W przeciwieństwie do silikonowych zabawek, akcesoria z gumy nie mają jednolitej powierzchni, dlatego nie należy dzielić się nimi z innymi osobami bez nałożenia na nie prezerwatywy. Poza tym guma może wywoływać reakcję alergiczną u osób uczulonych na lateks. Nawet jeśli nie masz uczulenia na gumę i jesteś zadowolona ze swoich gumowych akcesoriów, nie przywiązuj się do nich zbyt mocno – najprawdopodobniej nie posłużą ci tak długo, jak silikonowe zabawki.

2. Plastikowe i żelowe akcesoria erotyczne

Mimo iż plastik jest twardy i nieelastyczny, ma swoich zwolenników. Materiał ten świetnie przewodzi wibracje, dzięki czemu sprawdza się w wibratorach, dostarczając kobietom niezapomnianych wrażeń. Inną zaletą plastiku jest łatwość utrzymania go w czystości. Należy przy tym pamiętać, że większość plastikowych wibratorów nie jest wodoodporna, dlatego nie należy myć ich pod kranem. Niewskazane jest również korzystanie ze zwykłego wibratora podczas seksu pod prysznicem lub w kąpieli. Do wodnych igraszek konieczny jest wodoodporny wibrator.

Dobrym pomysłem jest także sięgnięcie po żelowe akcesoria erotyczne. Ich wybór jest ogromny, a niska cena i duża elastyczność przemawiają za ich zakupem. Niestety, w dotyku są mało realistyczne, ale wystarczy odpowiednio duża ilość lubrykantów, by ta kwestia przestała być istotna. Problemem może być także nieprzyjemny zapach i fakt, że żelowe zabawki dla dorosłych są zwykle dość lepkie w dotyku. Niekiedy podrażniają również pochwę. Jeżeli zdecydowałaś się na zakup żelowych akcesoriów, nigdy nie stosuj ich jednocześnie z lubrykantem na bazie oleju lub substancji zawierających alkohol. Jedynie lubrykanty na bazie wody nie powodują uszkodzenia żelowych zabawek. Pamiętaj także o odpowiednim przechowywaniu żelowych akcesoriów. Jeśli znajdują się w wilgotnym pomieszczeniu, mogą się na nich rozwijać bakterie i pleśń.

3. Inne popularne materiały w zabawkach erotycznych

Obecnie panuje moda na akcesoria wykonane z nowego tworzywa, znanego jako Nu-Skin, Cyberskin lub Ultra Skin. Materiał ten bardzo przypomina ludzką skórę, jest miękki w dotyku, nie klei się jak żelowe zabawki i wygląda realistycznie. Niestety, jest stosunkowo drogi i delikatny, dlatego należy zachować ostrożność podczas mycia i przechowywania wykonanych z niego gadżetów. Często stosowane są także szkło oraz akryl. Są to wytrzymałe i supernowoczesne materiały, które łatwo można wyczyścić. Szklane dildo wyglądają bardzo estetycznie, ale podczas zakupów lepiej zwrócić uwagę na wytrzymałość tworzywa. W czasie stosowania szklanych dildo pamiętaj o dużej ilości lubrykantów – w ten sposób zwiększysz swoje doznania. Jeśli marzy ci się zupełnie wyjątkowy gadżet erotyczny, zamiast plastikowych i szklanych akcesoriów wybierz te metalowe. Metalowe dildo jest bardzo zbliżony do plastikowego, jest gładki i łatwo go umyć.

Obecnie w produkcji akcesoriów erotycznych wykorzystuje się różne materiały. Wybór nie jest łatwy, a swoje ulubione tworzywo znajduje się zwykle metodą prób i błędów. Dlatego też, jeśli plastikowe zabawki ci nie odpowiadają, wypróbuj szklane lub silikonowe. Prędzej czy później natrafisz na materiał, który będzie dla ciebie idealny.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.