Przejdź na WP

"Choroba wdowia". Poznaj przyczyny i objawy zespołu Kehrera

Zespół Kahlera znany jest jako choroba wdowia. To zaburzenie seksualne dotyka kobiety, które nie uprawiają seksu. Mimo, że o seksie czytamy wszędzie, to o tej dolegliwości mówimy wyjątkowo rzadko. Ten wstydliwy problem dotyczy braku zaspokojenia seksualnego u płci pięknej. Czym jest dokładnie?

1. Zespół Kehrera – przyczyny

Jest do dysfunkcja seksualna, która dotyczy niezaspokojonych kobiet. Występuję głównie u młodych dziewcząt, które dopiero poznają świat seksualny lub nie posiadają partnera. Pojawia się również u kobiet dojrzałych. Nazwa wzięła się od wdów, które po utracie ukochanego rezygnują z życia seksualnego. Przyczynami tej wstydliwej dolegliwości są zaburzenia seksualne, długotrwały brak orgazmu, niezaspokajanie potrzeb fizycznych związanych z seksem. Więź seksualna między dwoma bliskimi osobami buduje relację w związku. Jej brak i konflikty między kochankami są przyczyny rozwoju zespołku Kehrera

10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą
10 ciekawostek o seksie, które na pewno cię zaskoczą [11 zdjęć]

Może ci się wydawać, że na temat seksu wiesz już wszystko. Okazuje się, że istnieje wiele faktów, o których...

zobacz galerię

2. Zespół Kerhera - objawy

Zespół Kerhera znany jest jeszcze pod jedną nazwą. Chodzi o chorobę 5 objawów. Istnieje dokładnie tyle symptomów, które świadczą o występowaniu tej dolegliwości. Są odczuwalne fizycznie w okolicy miednicy.

  1. Bóle w podbrzuszu przy kości krzyżowej niewywołane dolegliwościami ginekologicznymi.
  2. Żylaki sromu, odbytu i miednicy.
  3. Spuchnięta macica i zaburzenie miesiączki.
  4. Przeczulica w okolicach pochwy, które charakteryzują się upławami.
  5. Bolesność w okolicach wiązadeł krzyżowo-macicznych.

Oprócz powyższych symptomów pojawiają się również objawy psychiczne. Kobieta staje się nerwowa, pobudzona i agresywna. To silniejszy odpowiednik napięcie przedmiesiączkowego. Jest tak silny, że uniemożliwia kobiecie normalne funkcjonowanie.

4 problemy z seksem, o  których słyszą terapeuci
4 problemy z seksem, o których słyszą terapeuci [5 zdjęć]

Problemy z życiem sekualnym nie są w dzisiejszych czasach rzadkie. Szybkie tempo życia, stres, długie...

zobacz galerię

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Są małżeństwem od 10 lat. Nigdy nie uprawiali seksu.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy