Trwa ładowanie...

Zadyszka nie daje mu spokoju. Co dolega farmerowi? (WIDEO)

Zobacz film: "O czym może świadczyć zadyszka?"

Farmer John odczuwa ostatnio spadek formy. Coraz częściej dokuczają mu duszności, które pojawiają się podczas wykonywania prac na farmie. Szybciej się męczy, ma zadyszkę. Obawia się, że może cierpieć w powodu raka płuc. Doktorzy Pixie McKenna i Phil Kieran spróbują postawić diagnozę.

-Następny w klinice pojawia się John farmer. John cierpi na spadek formy i duszność, pojawiającą się podczas pracy na farmie.

-Krewni ze strony ojca umierali nagle w wieku 70 lat, do końca byli w dobrej formie. Zbliżam się do tego wieku, zrozumiałem że czas się ustatkować.

-Co Pana dziś do nas sprowadza?

-Najlepsze dni mam już za sobą.

-Czy coś Pana niepokoi?

-Wolniej chodzę i mam zadyszkę, czuję się zesztywniały.

-Martwi się Pan?

-Tak, zbliżam się do wieku, w którym zmarł mój ojciec.

-Ile ma Pan lat?

-64.

-Ile lat miał Pana ojciec, kiedy zmarł?

-71.

-Czy przy duszności wali Panu serce?

-Tak, trochę.

-Przy duszności występuje skurcz oskrzeli, w tej sytuacji najlepiej zrobić rentgen klatki piersiowej, wtedy zobaczymy.

-Wydech, jeszcze, wdech.

-Ojciec i dziadek Johna zmarli nagle, mężczyzna boi się usłyszeć diagnozę.

-Duszność to częsta przypadłość, u jednych związana z chorobą serca, u innych z chorobą płuc. Na zdjęciu widać serce i naczynia prowadzące do płuc, wszystko w normie. Płuca to te czarne obszary, też bez zmian. Niestety wyniki jednego z badań ujawniły problem, spirometria wykazała pewne nieprawidłowości. Gdy dmuchał Pan w tę rurkę komputer pokazał nam, że doszło do zwężenia oskrzeli, stąd objawy astmatyczne. Zalecam włączenie na jakiś czas leków wziewnych, zobaczymy czy poprawią jakość życia. Jeśli tak, będziemy mieli ostateczne potwierdzenie, że to astma.

-Spokój ducha jest bardzo ważny, teraz go odzyskałem, odmłodniałem o dwadzieścia lat.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza