Trwa ładowanie...

Zakaz palenia w "Stranger Things 4"? Jeśli seria powstanie, to całkiem prawdopodobne! Netflix wycina papierosy

262 przypadki i 44-procentowy wzrost w stosunku do pierwszego sezonu – to wynik podsumowania, które przedstawiła organizacja walcząca z nałogiem palenia papierosów Truth Initiative, analizując wszystkie sceny w drugim sezonie "Stranger Things". Zdaniem magazynu "Variety", na łamach którego opublikowano tę analizę, to 44-procentowy wzrost w stosunku do pierwszego sezonu kultowego serialu.

Zobacz film: "Palenie w ciąży - świadomy wybór"

1. Niebezpieczne sceny

- To treści bezpośrednio promujące palenie papierosów. To nowy rodzaj reklamy tytoniu – oburza się Robin Koval prezes Truth Initiative, nawołująć twórców serialu "Stranger Things" do skończenia z pokazywaniem tytoniu w jednej ze swoich sztandarowych produkcji. Na odpowiedź Netflixa nie było trzeba długo czekać.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia, a sceny z papierosem przedstawiane na ekranie mogą negatywnie wpłynąć na młodych ludzi – skomentował Netflix w swoim oświadczeniu opublikowanym na łamach "Variety", obiecując, że w przyszłych produkcjach, które już są planowane, sceny z papierosem zostaną ograniczone do minimum.

"Stranger Things" - scena, w której Billy pali papierosy
"Stranger Things" - scena, w której Billy pali papierosy (klatka z serialu)

2. Papierosy i e-papierosy znikają z ekranu

Netflix planuje pochylić się szczególnie nad produkcjami, które skierowane są do widowni poniżej 14 roku życia. Każda scena, która uwzględnia palenie papierosów lub e-papierosów została wykasowana ze scenariusza. Jak zapewniają przedstawiciele platformy, jedynym wyjątkiem będą sceny, w których pokazanie tytoniu ma ważne znaczenie dla zachowania prawdy historycznej czy opowiadania o faktach.

- Obserwujemy wszechobecne zjawisko promowania palenia papierosów na ekranach, które pokazują, że nałóg ten jest czymś normalnym, a nawet glamour. To pułapka, która stawia szczególnie młodych ludzi na celowniku przemysłu tytoniowego – podsumował Robin Koval.

Zobacz też: Jak reaguje organizm po rzuceniu palenia?

3. Bohaterowie na nikotynowym detoksie?

Co stanie się więc z nałogiem komendanta Jima Hoppera czy przystojniaka Billy'ego ze "Stranger Things" w ewentualnym czwartym sezonie? Jeśli seria powstanie, najwcześniej dowiemy się tego za rok. Tymczasem może nas ponieść fantazja. Gdybyście byli scenarzystami "Stranger Things", jak rozwiązalibyście ten problem? ;)

Zajrzyj też do najnowszego raportu PALENIE PAPIEROSÓW I OTYŁOŚĆ - GŁÓWNE PRZYCZYNY RAKA!

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza