Trwa ładowanie...

Zaniedbania, odleżyny i otwarte rany - jak wygląda rzeczywistość w Domach Pomocy Społecznej? Adam Zawisny mówi, jak jest (WIDEO)

Adam Zawisny w programie WP "Newsroom" mówi, jak wygląda opieka w Domach Pomocy Społecznej w dobie pandemii koronawirusa. Sytuacja jest tragiczna, biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną. Kontrole nie uwzględniają jakości życia mieszkańców i są pobieżne. Na dodatek, jak mówi ekspert: - Niektórzy mówili, że zabierane były klamki do ich pokojów.

- Naszą obawę najbardziej wywołuje to, że niewiele nauczyliśmy się z tych wiosennych tragedii w domach pomocy społecznej i zakładach opiekuńczo-leczniczych pod względem systemowym. W dalszym ciągu masowo wysyłamy tam ludzi - mówi Adam Zawisny.

Ekspert zauważa, że duże skupiska ludzi takie jak DPS-y i ZOL-e zawsze będą śmiertelnym zagrożeniem dla ich mieszkańców i osób tam pracujących. Domy Pomocy Społecznej są przeżytkiem i należy odchodzić od tego rozwiązania na rzecz asystentów osobistych.

- W takim miejscu jedynym rozwiązaniem, które może być zastosowane w wypadku epidemii, jest stworzenie z niego więzienia. To nie wpływa dobrze na mieszkańców - mówi.

ZOBACZ WIDEO

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza