Złota terapia na zmarszczki

O tym, jak ważny jest kolagen w pielęgnacji skóry wszyscy już chyba wiedzą. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, iż jony złota również działają korzystnie na naszą cerę, zapobiegając objawom starzenia.

spis treści

1. Wlaściwości kolagenu

Naukowcom udało się wygenerować kolagen morski, który swoją formą najbardziej przypomina kolagen naturalny. Stał się on skutecznym orężem w walce ze zmarszczkami i do tej pory uzyskanie go uważa się za jeden z największych sukcesów kosmetologii. W naszym organizmie kolagen stanowi 70% masy białek skóry, co czyni go jednym z jej najważniejszych budulców. To właśnie kolagen oraz elastyna sprawiają, że skóra jest jędrna, sprężysta i nawilżona. Od około 25 roku życia produkcja kolagenu w komórkach zaczyna spadać. Przez to komórki spowalniają metabolizm, przestają się regenerować i obumierają, a skóra jest gorzej odżywiona i nawilżona, co sprawia, że robi się sucha, wiotczeje i pojawiają się na niej zmarszczki. Dostarczanie skórze kolagenu za pomocą stosowanych kosmetyków pomaga hamować proces starzenia się i zapobiegać zmarszczkom, utracie zdrowego kolorytu i nawilżenia skóry.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Właściwości złota

Do tej pory kosmetyki skutecznie działały jedynie na kolagen, ale nie na elastynę, która również pełni ważną rolę w naszej skórze. Okazało się, że produkcję elastyny stymuluje właśnie złoto. Połączenie jonów złota z kolagenem uzupełnia braki w komórkach, walczy z wolnymi rodnikami, a także wpływa na lepsze ukrwienie skóry.

3. Kolagen i złoto w jednym kosmetyku

Na rynku pojawił się nowy preparat łączący właściwości kolagenu i złota. Ma on formę maski z hydrożelu, który pod wpływem ciepła ciała uwalnia do skóry składniki odżywcze i pielęgnujące. W skład preparatu wchodzi również alantoina, korzystnie działająca na uszkodzoną tkankę, oraz olejek różany, wyrównujący bilans hydrolipidowy i wzmacniający naczynka. Kosmetyk przeznaczony jest przede wszystkim do pielęgnacji skóry dojrzałej.

Następny artykuł: Odbudowa skóry dojrzałej

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy