Zmarł Keo Woolford, aktor znany z serialu Hawaii Five-0

Keo Woolford, najbardziej znany z roli detektywa Jamesa Changa w serialu "Hawaii Five-0", zmarł w poniedziałek po południu, 28 listopada, jak potwierdził jego rzecznik Tracy Larrua dla Hollywood Reporter. Miał 49 lat.

Aktor zmarł w szpitalu w Centrum Medycznym Pali Momi w Waimalu, na Hawajach, trzy dni po silnym udarze, którego doświadczył 25 listopada.

Woolford napisał, wyreżyserował i wyprodukował niezależny film "Haumana" w 2013 roku i był w trakcie prac nad drugą jego częścią filmu. Przedstawia on historię zmagającego się z trudnościami gospodarza pokazu luau, który odkrywa na nowo swoje hawajskie korzenie po tym, jak zaczyna prowadzić zajęcia hula dla chłopców w szkole średniej.

Aktor pojawił się także w "Happy, Texas" z 1999 roku, "Tylko Grace" z 2006 roku i "Godzilli" z 2014 roku. Oprócz swojej kariery filmowej i telewizyjnej, Woolford był również członkiem boysbandu "Brownskin Hawaiian" i wystąpił w ponad 300 przedstawieniach "Król i ja".

Jego koledzy z planu serialu "Hawaii Five-0" wspominają go na portalach społecznościowych.

"Byłeś bardzo utalentowany, będę Cię jednak pamiętał jako osobę niezwykle życzliwą. Dziękuję za podzielenie się z nami twoim światłem, @KeoWoolford. Spoczywaj w pokoju" – napisał, kolega z planu Daniel Dae Kim.

Aktorka Kelly Hu, która wystąpiła w show CW Arrow i która zagrała w "Haumana" autorstwa Woolforda, powiedziała, że aktor dał jej wolność twórczą, gdy przyszło do przedstawiania jej postaci w filmie.

"Nie kategoryzował mnie tak jak wielu innych ludzi w Hollywood" - powiedziała w oświadczeniu otrzymanym przez PEOPLE. "Dał mi możliwość wprowadzenia charakteru Lindy w życie. Był to wielki talent, który pozwolił błyszczeć innym talentom. Będę ogromnie tęsknić za moim przyszywanym bratem".

Siostrzenica Woolforda, Raeceen Woolford Satele, wspomina aktora jako "przyjaciela, doradcę i powiernika" w oświadczeniu wydanym dla PEOPLE.

"Myślę, że znajomość z Keo była prawdziwym zaszczytem" - powiedziała.

"On rozbudził we mnie potrzebę poznania mojej hawajskiej kultury i upewniał mnie we wszystkim, co robiłam. To, że dziś jestem tym, kim jestem, jest w dużej mierze zasługą jego stałej akceptacji, zachowania i miłości" - dodaje.

Udar mózgu jest bardzo niebezpieczny. Szansą na uratowanie czyjegoś życia jest wczesne rozpoznanie jego wczesnych objawów. Polega on na nagłym miejscowym zaburzeniu przepływu krwi w mózgu.

W Polsce z powodu udaru cierpi ok. 70 tys. osób rocznie, a 30 tys. z nich umiera w ciągu miesiąca. Wśród osób, które przeżyją pierwszy etap choroby, ok. 20 proc. wymaga stałej pomocy osób trzecich. Pokazuje to, jak duży wpływ na stan zdrowia po udarze ma wczesne rozpoznanie i podjęcie leczenia.

Marta Pawlak, 9 miesięcy temu

Newsy

Komentarze

Pomocni lekarze

Artykuły Newsy
Newsy

Miłość do koni mogła ją zabić!

Miłość do koni mogła ją zabić!

Sport to zdrowie? Każdy z nas ma pasję. I o ile czytanie książek, zbieranie znaczków czy monet nie wiąże się z większym niebezpieczeństwem, o tyle są hobby, które mogą zagrażać zdrowiu, a nawet życiu. Z pewnością należy do nich skakanie na bungee, motocross,...

Newsy

Badania wskazują, że użytkownicy Facebooka żyją dłużej

Kontakty społeczne z przyjaciółmi na pewno są dobre dla naszego zdrowia psychicznego, dobrego samopoczucia i ogólnego stanu organizmu. Nowe badania jednak sugerują, że nawet internetowe znajomości pozytywnie wpływają na zdrowie. Więzi społeczne pozytywnie...

Newsy

Nowa metoda w wykrywaniu chorób prionowych

Naukowcy opracowali metodę, która oparta jest na biochemicznych testach, które wykrywają priony we krwi osób z chorobą Creutzfeldt-Jakoba. Wygląda na to, że może być to użytecznym narzędziem, które wykryje chorobę zanim pojawią się jej pierwsze objawy. Publikacje...

Newsy

Ta ryba może być kluczem do walki z dziecięcą białaczką

Kluczem do wczesnego wykrywania dziecięcej białaczki mogą okazać się tysiące małych ryb, które wkrótce mogą pływać w laboratorium Wayne State University. Nowy projekt badawczy wykorzystuje ryby z gatunku danio pręgowany do identyfikacji genetycznych...

Newsy

Czy wszystkie leki będzie można podawać przez skórę?

Naukowcy z Japonii prawdopodobnie wykonali milowy krok w sposobie dystrybucji leków w naszym organizmie. Odnaleźli drogę, jak przygotować skórę, aby była ****bardziej przepuszczalna dla leków. Skóra człowieka jest nieprzepuszczalną barierą dla środowiska,...