Trwa ładowanie...

Zmień swoje nawyki żywieniowe z dietą pudełkową!

Lśniące włosy, fit sylwetka czy promienna cera nie biorą się znikąd. Nawet nasze samopoczucie w dużej mierze jest podyktowane tym, jak się odżywiamy. Jeżeli nasze ciało codziennie zmaga się z dużą ilością ciężkostrawnego, „śmieciowego” jedzenia, pewnego dnia odczujemy tego przykre konsekwencje. Możemy temu jednak zapobiec już dziś, zmieniając swoją dietę.

1. Dlaczego zdrowe odżywianie jest ważne?

Fast food, słodycze czy produkty wysoko przetworzone to posiłki, które spożywamy z różnych powodów. Naszą główną motywacją w tym zakresie jest wygoda, ponieważ przygotowanie lub zakupienie niezdrowego jedzenia jest dużo szybsze i łatwiejsze niż sporządzenie i konsekwentne utrzymywanie zbilansowanej diety. Duża część społeczeństwa odżywia się nieprawidłowo również dlatego, że przetworzona żywność wydaje im się po prostu smaczniejsza. Jest to oczywiście sztuczny efekt, wywołany przez chemiczne wzmacniacze smaku, emulgatory i inne środki stosowane powszechnie w przemyśle gastronomicznym, niemniej jednak „oszustwa” tego typu działają na konsumentów. Społeczna świadomość w zakresie zdrowego żywienia wzrasta, ale dzieje się to bardzo powoli.

Liczby nie kłamią!

Średnie roczne spożycie cukru w Polsce wynosi 40,5 kg na osobę. Jeśli nawet staramy się gotować samodzielnie, często nie potrafimy dostosować jadłospisu do zapotrzebowania energetycznego naszego ciała. Ważne jest przy tym sporządzenie bilansu kalorii, a także wybieranie takich produktów, które dostarczają organizmowi zróżnicowanych składników odżywczych. Tymczasem tradycyjna polska kuchnia jest ciężkostrawna i uboga w owoce oraz warzywa. Zwyczaje żywieniowe są utrwalone w naszej świadomości od pokoleń i często nawet się nad nimi nie zastanawiamy.

Uwaga!

Według danych CBOS aż 30% Polaków nie wie, jakie produkty i posiłki należą do zdrowej żywności. Skutki długotrwałego utrzymywania nieprawidłowej diety bywają nieodwracalne. Z jednej strony mogą doprowadzić do niedożywienia, nadmiernej utraty tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz awitaminozy, czyli braku odpowiedniej ilości witamin. W dzisiejszych czasach częstszym problemem jest jednak występowanie nadwagi i otyłości. Nieuchronną konsekwencją magazynowania nadmiernej ilości tłuszczu w organizmie są poważne kłopoty zdrowotne, takie jak choroby narządu ruchu, cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Dotyczy to nie tylko dorosłych, ale coraz częściej również dzieci.

2. Dieta pudełkowa – czy warto zamawiać?

Catering dietetyczny to rozwiązanie dobre dla każdego, kto chce zmienić na lepsze swoje nawyki żywieniowe. Polega ono na codziennym dostarczaniu do klienta zestawu posiłków, które łącznie składają się na określoną liczbę kalorii. Zarówno menu, jak i jego kaloryczność, są dobierane w taki sposób, aby odpowiadać na zapotrzebowanie oraz preferencje zamawiającego. Cała procedura jest wykonywana przez doświadczony zespół dietetyków i kucharzy, którzy wspólnie dbają o nasze zdrowe odżywianie.

Na rynku polskim liderem jest catering dietetyczny Maczfit. Posiłki przywożone są codziennie o określonych przez klienta porach, a zamówienia można składać i edytować online. Istnieje także opcja wyboru menu specjalnego, m.in.

 • diety wegańskiej,
 • diety bezmięsnej,
 • diety dla diabetyków,
 • diety bez glutenu,
 • diety bez laktozy,
 • diety hashimoto,
 • diety dla młodych mam.

Maczfit oferuje również koktajle dietetyczne o działaniu odżywiającym i detoksykacyjnym. Mogą być one takie same lub inne na każdy dzień tygodnia, a także dostarczane w jednej z dwóch dostępnych pojemności (100 ml lub 400 ml). Zachęcamy do składania zamówień na zestawy próbne, które kosztują już od 29 zł!

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza