Znudzenie w związku

Związki między dwojgiem ludzi powinny opierać się na wzajemnej akceptacji zainteresowań i poglądów. Kiedy etap „pierwszych pocałunków” minie, życie z partnerem staje się codziennością. Znacie swoje upodobania, reakcje i wiecie dobrze, czego w danej sytuacji możecie się po sobie spodziewać. W pewnym momencie pojawia się nuda w związku, więź nabiera rutyny, brak w niej tego, co mogliście obserwować w pierwszych tygodniach znajomości. Wzajemna fascynacja seksualna „ostygła”. Trudno o tajemniczość, a nawet intymność w związku. Jak walczyć z rutyną w relacji dwojga bliskich sobie osób?

Polecane wideo:

Monotonia w związku

Każdy związek ma to do siebie, że prędzej czy później przychodzi tzw. etap monotonii. Nuda w związku dopada wielu partnerów i potrafi skutecznie zepsuć relacje nawet najlepiej dopasowanych osób. Po kilku latach małżeństwa każdy dzień wygląda tak samo. Utrzymanie atrakcyjności, bliskości, zaufania, staje się dużym trudem dla partnerów w stałym związku.

O każdy związek należy dbać – bez względu na staż relacji. Po długim okresie bycia razem, partnerzy bardzo często są wypaleni, nie dbają o bliskość i wzmocnienie związku. Takie zachowanie jest wynikiem przekonania, że pielęgnuje się uczucie, kiedy jest pewne i mocne na początku bycia razem. Zawsze trzeba dbać o to, by czas był spędzany mile, namiętnie i przyjemnie. Warto pielęgnować uczucie i zawsze mieć miłe wspomnienia oraz piękne plany na przyszłość.

Sposoby na nudę w związku

Znudzenie partnerem powoduje, że zaczyna się szukać nowych wrażeń w innych miejscach i z innymi ludźmi. Czasami stan monotonii doprowadza do rozpadu związku lub zdrady. W takiej sytuacji należy użyć skutecznych metod na „ożywienie” związku. Oto kilka zasad, które pomogą wam przezwyciężyć znudzenie partnerem.

  • Spędzanie czasu z innymi ludźmi – jest najlepszym sposobem na rutynę w związku; najlepiej spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a od czasu do czasu – pójść na wspólną imprezę. Obecność innych ludzi sprawia, że bardziej docenicie swojego partnera i nie będziecie także czuć się przytłoczeni jego stałą obecnością.
  • Wspólne zainteresowania – hobby sprawi, że przyjemnie będzie wam spędzać czas wolny, a jednocześnie będziecie się rozwijać w jakiejś dziedzinie. Dobrym sposobem na znudzenie partnerem jest wspólny sport, który może zbliżyć was do siebie.
  • Romantyczny wieczór we dwoje – wspólny i w szczególny sposób spędzony czas we dwoje to dobra metoda na dodanie romantyzmu i odświeżenie waszego związku. Możecie udać się na wykwintną kolację przy świecach lub przygotować ją wspólnie w domu. Związki, które mają czas tylko dla siebie, cierpią rzadziej na nudę i brak zainteresowań partnerem.
  • Rozmowa o wspólnych błędach – każdy ma swoje indywidualne wymagania i opinie. Kobiety mają zupełnie odrębne podejście do spraw uczuciowych i z pewnością inne wyobrażenie o związku. Czasami warto na ten temat porozmawiać i skonfrontować swoje oczekiwania.
  • Wycieczki we dwoje – na codzienną nudę wyjazdy są najlepszym lekarstwem. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można oderwać się od szarości dnia codziennego i zaczerpnąć świeżego powietrza. Takie kilkudniowe oderwanie się od problemów dobrze wam zrobi – unikniecie utartych schematów i w wasze życie nie wedrze się monotonia.

Pielęgnacja uczucia oraz drobne gesty czułości i przywiązania dają świadectwo prawdziwej miłości.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Randki
Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Gwałt na randce

Gwałt na randce Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Niepewność w związku

Wiele osób, w szczególności kobiet, dotyka niepewność w związku. Zadajemy sobie pytania: „Czy to ten jedyny? Czy to z nim na pewno chcę spędzić resztę życia?". Mimo łączącego nas uczucia, braterstwa dusz, wspólnych zainteresowań i podobnych poglądów,...

Randki

Przyjaźń damsko-męska - czy jest możliwa, przyjaźń a miłość

Zadajmy sobie pytanie, czy istnieje przyjaźń damsko-męska. Silne relacje między kobietą a mężczyzną są czasem trudne do zrozumienia i akceptacji, natomiast przyjaźń dwóch mężczyzn czy dwóch kobiet wydaje się czymś zupełnie naturalnym. Kiedy widzimy mężczyznę...

Randki

Różnice między mężczyzną a kobietą

Kobieta i mężczyzna różnią się nie tylko pod względem zewnętrznych narządów płciowych i fizjologii, które wynikają z dymorfizmu płciowego, ale również pod względem psychiki. Czy różnice między mężczyzną a kobietą są efektem kultury i funkcjonujących stereotypów...

Randki

Jak zerwać z chłopakiem?

Nie wszystkie związki są udane i nie wszystkie będą trwały do końca życia. Czasem przychodzi moment, w którym trzeba zakończyć znajomość i oddzielnie poszukać własnych ścieżek. Rozstanie z chłopakiem czy rozstanie z narzeczonym to bardzo trudny moment,...

Randki

O czym rozmawiać z dziewczyną?

Rozmowa z dziewczyną na pierwszym spotkaniu dla wielu mężczyzn jest sporym problemem. Znaczna część panów rozmawia na randce z kobietą na te same, nudne tematy. Nie są świadomi, że kobiety lubią również rozmawiać o ciekawych i interesujących rzeczach,...

Randki

Związek ze starszą kobietą

Związek ze starszą kobietą może wywoływać wiele kontrowersji i nie budzić społecznej aprobaty. Duża różnica wieku między partnerami jest częściej akceptowana, gdy kobieta jest młodsza od mężczyzny, ale nie przeciwnie. Tymczasem związek z dojrzałą kobietą...