Trwa ładowanie...

Znudzenie w związku

Związki między dwojgiem ludzi powinny opierać się na wzajemnej akceptacji zainteresowań i poglądów. Kiedy etap „pierwszych pocałunków” minie, życie z partnerem staje się codziennością. Znacie swoje upodobania, reakcje i wiecie dobrze, czego w danej sytuacji możecie się po sobie spodziewać. W pewnym momencie pojawia się nuda w związku, więź nabiera rutyny, brak w niej tego, co mogliście obserwować w pierwszych tygodniach znajomości. Wzajemna fascynacja seksualna „ostygła”. Trudno o tajemniczość, a nawet intymność w związku. Jak walczyć z rutyną w relacji dwojga bliskich sobie osób?

Zobacz film: "Depresja - przyczyny"

1. Monotonia w związku

Każdy związek ma to do siebie, że prędzej czy później przychodzi tzw. etap monotonii. Nuda w związku dopada wielu partnerów i potrafi skutecznie zepsuć relacje nawet najlepiej dopasowanych osób. Po kilku latach małżeństwa każdy dzień wygląda tak samo. Utrzymanie atrakcyjności, bliskości, zaufania, staje się dużym trudem dla partnerów w stałym związku.

O każdy związek należy dbać – bez względu na staż relacji. Po długim okresie bycia razem, partnerzy bardzo często są wypaleni, nie dbają o bliskość i wzmocnienie związku. Takie zachowanie jest wynikiem przekonania, że pielęgnuje się uczucie, kiedy jest pewne i mocne na początku bycia razem. Zawsze trzeba dbać o to, by czas był spędzany mile, namiętnie i przyjemnie. Warto pielęgnować uczucie i zawsze mieć miłe wspomnienia oraz piękne plany na przyszłość.

2. Sposoby na nudę w związku

Znudzenie partnerem powoduje, że zaczyna się szukać nowych wrażeń w innych miejscach i z innymi ludźmi. Czasami stan monotonii doprowadza do rozpadu związku lub zdrady. W takiej sytuacji należy użyć skutecznych metod na „ożywienie” związku. Oto kilka zasad, które pomogą wam przezwyciężyć znudzenie partnerem.

  • Spędzanie czasu z innymi ludźmi – jest najlepszym sposobem na rutynę w związku; najlepiej spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a od czasu do czasu – pójść na wspólną imprezę. Obecność innych ludzi sprawia, że bardziej docenicie swojego partnera i nie będziecie także czuć się przytłoczeni jego stałą obecnością.
  • Wspólne zainteresowania – hobby sprawi, że przyjemnie będzie wam spędzać czas wolny, a jednocześnie będziecie się rozwijać w jakiejś dziedzinie. Dobrym sposobem na znudzenie partnerem jest wspólny sport, który może zbliżyć was do siebie.
  • Romantyczny wieczór we dwoje – wspólny i w szczególny sposób spędzony czas we dwoje to dobra metoda na dodanie romantyzmu i odświeżenie waszego związku. Możecie udać się na wykwintną kolację przy świecach lub przygotować ją wspólnie w domu. Związki, które mają czas tylko dla siebie, cierpią rzadziej na nudę i brak zainteresowań partnerem.
  • Rozmowa o wspólnych błędach – każdy ma swoje indywidualne wymagania i opinie. Kobiety mają zupełnie odrębne podejście do spraw uczuciowych i z pewnością inne wyobrażenie o związku. Czasami warto na ten temat porozmawiać i skonfrontować swoje oczekiwania.
  • Wycieczki we dwoje – na codzienną nudę wyjazdy są najlepszym lekarstwem. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można oderwać się od szarości dnia codziennego i zaczerpnąć świeżego powietrza. Takie kilkudniowe oderwanie się od problemów dobrze wam zrobi – unikniecie utartych schematów i w wasze życie nie wedrze się monotonia.

Pielęgnacja uczucia oraz drobne gesty czułości i przywiązania dają świadectwo prawdziwej miłości.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza