Znudzenie w związku

Związki między dwojgiem ludzi powinny opierać się na wzajemnej akceptacji zainteresowań i poglądów. Kiedy etap „pierwszych pocałunków” minie, życie z partnerem staje się codziennością. Znacie swoje upodobania, reakcje i wiecie dobrze, czego w danej sytuacji możecie się po sobie spodziewać. W pewnym momencie pojawia się nuda w związku, więź nabiera rutyny, brak w niej tego, co mogliście obserwować w pierwszych tygodniach znajomości. Wzajemna fascynacja seksualna „ostygła”. Trudno o tajemniczość, a nawet intymność w związku. Jak walczyć z rutyną w relacji dwojga bliskich sobie osób?

Zobacz film: "Co wpływa na pewność siebie?"

Monotonia w związku

Każdy związek ma to do siebie, że prędzej czy później przychodzi tzw. etap monotonii. Nuda w związku dopada wielu partnerów i potrafi skutecznie zepsuć relacje nawet najlepiej dopasowanych osób. Po kilku latach małżeństwa każdy dzień wygląda tak samo. Utrzymanie atrakcyjności, bliskości, zaufania, staje się dużym trudem dla partnerów w stałym związku.

O każdy związek należy dbać – bez względu na staż relacji. Po długim okresie bycia razem, partnerzy bardzo często są wypaleni, nie dbają o bliskość i wzmocnienie związku. Takie zachowanie jest wynikiem przekonania, że pielęgnuje się uczucie, kiedy jest pewne i mocne na początku bycia razem. Zawsze trzeba dbać o to, by czas był spędzany mile, namiętnie i przyjemnie. Warto pielęgnować uczucie i zawsze mieć miłe wspomnienia oraz piękne plany na przyszłość.

Sposoby na nudę w związku

Znudzenie partnerem powoduje, że zaczyna się szukać nowych wrażeń w innych miejscach i z innymi ludźmi. Czasami stan monotonii doprowadza do rozpadu związku lub zdrady. W takiej sytuacji należy użyć skutecznych metod na „ożywienie” związku. Oto kilka zasad, które pomogą wam przezwyciężyć znudzenie partnerem.

  • Spędzanie czasu z innymi ludźmi – jest najlepszym sposobem na rutynę w związku; najlepiej spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi, a od czasu do czasu – pójść na wspólną imprezę. Obecność innych ludzi sprawia, że bardziej docenicie swojego partnera i nie będziecie także czuć się przytłoczeni jego stałą obecnością.
  • Wspólne zainteresowania – hobby sprawi, że przyjemnie będzie wam spędzać czas wolny, a jednocześnie będziecie się rozwijać w jakiejś dziedzinie. Dobrym sposobem na znudzenie partnerem jest wspólny sport, który może zbliżyć was do siebie.
  • Romantyczny wieczór we dwoje – wspólny i w szczególny sposób spędzony czas we dwoje to dobra metoda na dodanie romantyzmu i odświeżenie waszego związku. Możecie udać się na wykwintną kolację przy świecach lub przygotować ją wspólnie w domu. Związki, które mają czas tylko dla siebie, cierpią rzadziej na nudę i brak zainteresowań partnerem.
  • Rozmowa o wspólnych błędach – każdy ma swoje indywidualne wymagania i opinie. Kobiety mają zupełnie odrębne podejście do spraw uczuciowych i z pewnością inne wyobrażenie o związku. Czasami warto na ten temat porozmawiać i skonfrontować swoje oczekiwania.
  • Wycieczki we dwoje – na codzienną nudę wyjazdy są najlepszym lekarstwem. W Polsce jest wiele ciekawych miejsc, gdzie można oderwać się od szarości dnia codziennego i zaczerpnąć świeżego powietrza. Takie kilkudniowe oderwanie się od problemów dobrze wam zrobi – unikniecie utartych schematów i w wasze życie nie wedrze się monotonia.

Pielęgnacja uczucia oraz drobne gesty czułości i przywiązania dają świadectwo prawdziwej miłości.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Randki
Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Gwałt na randce (WIDEO)

Gwałt na randce (WIDEO) Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Sztuka kompromisu

Sztuka kompromisu

Życie w związku polega na wzajemnej komunikacji i kompromisach, tylko wtedy relacje będą budowane na trwałych fundamentach.

Randki

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO)

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO) Odtwórz wideo

Coraz więcej osób zastanawia się - jak poderwać dziewczynę i zostać w jej pamięci na dłużej. Uważa się, że kobiety bardziej pociągają osoby o męskim charakterze i fizjonomii. Wielu z nich przybiera maskę, aby tylko zainteresować swoją osobą i skupić...

Randki

Podryw krok po kroku (WIDEO)

Podryw krok po kroku (WIDEO) Odtwórz wideo

Podryw ma na celu zainteresowanie sobą inną osobą, z którą chciałoby się nawiązać kontakt seksualny. Podczas pierwszego spotkania liczy się dobre wrażenie, które można osiągnąć poprzez efektowny wygląd, interesującą rozmowę oraz czarujące spojrzenie....

Randki

Seks bez miłości (WIDEO)

Seks bez miłości (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks w związku kształtuje relacje, buduje zaufanie i poczucie bliskości. Pozwala zbliżyć się do siebie na poziomie psychicznym i fizycznym, partnerzy znają swoje potrzeby i są odpowiedzialni na siebie. Jednak, w ostatnich czasach seks stał się sposobem...

Randki

Niepewność w związku

Wiele osób, w szczególności kobiet, dotyka niepewność w związku. Zadajemy sobie pytania: „Czy to ten jedyny? Czy to z nim na pewno chcę spędzić resztę życia?". Mimo łączącego nas uczucia, braterstwa dusz, wspólnych zainteresowań i podobnych poglądów,...