Zwalcz blizny laserem frakcyjnym

Nieestetyczne blizny obecne na skórze – spowodowane trądzikiem, ospą wietrzną oraz różnorodnymi urazami – można poddać zabiegom wykorzystującym działanie lasera frakcyjnego. Za pomocą laseroterapii można zredukować widoczność tego rodzaju zmian skórnych oraz wygładzić fakturę skóry. Co więcej, zaletą tej metody jest niskie ryzyko wystąpienia powikłań. Jednak czy naprawdę efekty są tego warte?

W jaki sposób laser frakcyjny działa na naszą skórę?

Najnowsza technologia laserowa umożliwia medycynie estetycznej korygowanie poważnych defektów skóry, do których należą między innymi blizny potrądzikowe i pourazowe. Efekty wynikające z zastosowania tej metody można porównać z działaniem głębokich peelingów. Jednak w tym przypadku niedogodności związane z wykonaniem zabiegu są niewielkie i nie powodują tak dużego dyskomfortu, jak w przypadku peelingów.

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Wiązka lasera frakcyjnego jest absorbowana przez wodę znajdującą się w skórze i tkankach. Charakterystyczną cechą tej metody frakcyjnej jest oddziaływanie lasera na szereg mikroobszarów w obrębie skóry z pozostawieniem zdrowej, nieuszkodzonej warstwy wokół każdego z nich. Dzięki temu procesy gojenia się skóry postępują stosunkowo szybko, gdyż w trakcie laseroterapii dochodzi do silnej stymulacji jej odnowy komórkowej i jej intensywnej regeneracji. Co więcej, po zabiegu pobudzone zostają komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu – składnika skóry warunkującego jej jędrność. Z tego względu, pozytywne efekty końcowe zabiegu są widoczne nawet po upływie 3-6 miesięcy.

Efekt końcowy jest zależny od wielu czynników, tj. od wielkości blizny, ilości wykonanych zabiegów oraz głębokości działania lasera. Po kilku seriach zabiegów wykorzystujących działanie lasera frakcyjnego można znacząco spłycić blizny potrądzikowe, a także ograniczyć widoczność blizn pourazowych i chirurgicznych. Metoda ta umożliwia również redukcję rozstępów – nieestetycznie wyglądających zmian skórnych o kształcie wrzeciona, wynikających z nadmiernego rozciągania skóry.

Jak wygląda zabieg przy użyciu lasera frakcyjnego?

W trakcie zabiegu do powierzchni skóry przykładana jest głowica emitująca wiązkę lasera. W zależności od wielkości obszaru poddawanego terapii, czas trwania całej procedury wynosi 10-30 minut. W czasie jej trwania może być odczuwalny dyskomfort.

Bezpośrednio po zabiegu może dojść do niewielkiego obrzęku skóry oraz jej silnego zaczerwienienia. Dyskomfort z tym związany można zredukować za pomocą zimnych kompresów oraz łagodnych leków przeciwbólowych. Kilka dni później skóra może się mocno łuszczyć.

To bardzo ważne, aby w okresie kilku dni po wykonaniu zabiegu nie stosować kosmetyków zawierających kwasy owocowe oraz retinoidy, gdyż mogłoby to spowodować silne podrażnienie skóry. W tym czasie zaleca się stosowanie kremów i maści na bazie cynku – składnika, który przyśpiesza regenerację skóry.

Za pomocą lasera frakcyjnego można poprawić komfort życia osób dotkniętych obecnością nieestetycznych blizn na skórze twarzy oraz ciała. Kilka zabiegów może doprowadzić do znaczącej korekty ich wyglądu, a to z kolei ma wpływ na poprawę samooceny pacjentów poddających się temu zabiegowi.

Komentarze (3)
~jagoda
~jagoda ponad rok temu

@~Agnieszka: masz rację, laser Scarlet zdziałał cuda na mojej buzi! Szkoda, że tak niewiele klinik go posiada, w Szczecinie na szczęście znalazłam:) miałam okropną cerę, najchętniej nie wychodziłabym z domu. Po zabiegu jestem już dwa miesiące i stan skory na twarzy jest o niebo lepszy! cera sie rozjasnila,blizny sa mniej widoczne, nie wyskakuja mi pryszcze, efekt mega, polecam każdej osobie z podobnym problemem. Pozdrawiam

Odpowiedz
~Agnieszka
~Agnieszka ponad rok temu

To prawda laser frakcyjny nie ma sobie równych. Bardzo długo zmagałam się z bliznami potrądzkowymi. Bardzo długo szukałam sposobu do ich pozbycia się. Poddałam się zabiegowi Scarlet Rf. Efekty przeszły moje oczekiwania. Jestem miesiąc po zabiegu, blizny wyraźnie się spłyciły, skóra stała się bardziej jędrna. Dobrze, że istnieją tego typu zabiegi.

Odpowiedz
~ewa
~ewa ponad rok temu

zgadzam się z artykułem, laser frakcyjny na prawde działa, polecam jak dla mnie bardzo dobrą klinikę Amaryllis z Bytomia, gdzie robiłam sobie taki zabieg, jestem bardzo zadowolona z efektów, polecam!!!!!!!!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Cera normalna
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post 4 godziny temu

14
Artykuły Cera normalna
Blizna - charakterystyka, rodzaje

Blizny pooperacyjne

Blizna to nieestetyczny defekt skórny. Można jednak znacznie ograniczyć jej widoczność. W jaki sposób?

Cera trądzikowa

Jak usunąć blizny potrądzikowe?

Usuwanie blizn Walka z (/blizny) może przebiegać na kilka sposobów. Osoby, których twarze zostały oszpecone przez nieestetycznie wyglądające (https://portal.abczdrowie.pl/jak-usunac-blizny-po-tradziku), mogą na przykład sięgnąć po preparaty zawierające...