Trwa ładowanie...

Związek z młodszym – czy to się może udać?

Każdy związek to nowe nadzieje, ale też i obawy, czy uda nam się stworzyć relację, o której zawsze marzyliśmy. Przyjęło się, że to mężczyzna powinien być starszy od swej wybranki, a idealna różnica wieku między partnerami to 3–4 lata. Dziś kobiety stały się bardziej niezależne, a widok np. 40-latki z młodszym o klika, a nawet kilkanaście lat mężczyzną nie budzi tyle kontrowersji...

spis treści

1. „Związek z młodszym? Nigdy w życiu!”

Większość kobiet twierdzi, że nigdy nie umówiłoby się na randkę z młodszym mężczyzną, ponieważ tylko starszy partner może zagwarantować im stabilizację i poczucie bezpieczeństwa. Poza tym obawiają się reakcji znajomych i głównie tego, czy po pewnym czasie wybranek nie zamieni ich na młodszy model. Taka relacja byłaby dla nich tylko chwilową odskocznią, ale miłość nie wybiera... i co zrobić, gdy niezobowiązujące spotkania zaczynają przeradzać się w coś więcej? Związki z młodszym mężczyzną nie są już rzadkością. Najczęściej decydują się na nie kobiety o dużej pewności siebie i silnym charakterze, które lubią dominować nad partnerem. Poza tym taka relacja sprawia, że czują się ciągle młodo i atrakcyjnie. Z kolei dla młodszego mężczyzny starsza partnerka to wyzwanie, imponuje mu jej niezależność, dlatego za wszelką cenę stara się sprostać jej wymaganiom.

Zobacz film

2. Czy istnieje recepta na udany związek z młodszym?

Tak jak w każdym innym związku, pierwsze miesiące mogą być ekscytujące, ale z czasem pojawia się proza życia. Relacje, które opierają się tylko na udanym pożyciu seksualnym mają raczej małe szanse na przetrwanie. Oprócz niego ważne są jeszcze wspólne doświadczenia, podobne zainteresowania i podejście do spraw osobistych czy zawodowych. Problem może zacząć się w momencie, gdy jesteś domatorką i wolisz spędzić wieczory w domowym zaciszu, podczas gdy twój partner prowadzi rozrywkowy styl życia, a sobotnia impreza i wyjście z kolegami to stały element w jego kalendarzu. Poza tym wiele kobiet obawia się, że związek z młodszym mężczyzną nie będzie możliwy na dłuższą metę. Zazdrość o młodsze kobiety, które będziesz postrzegać jako potencjalne rywalki, może być poważną przeszkodą w zbudowaniu szczerej i długotrwałej więzi z partnerem. Niestety, nawet mając u swojego boku starszego mężczyznę, nigdy nie masz gwarancji, że po pewnym czasie nie pozna kogoś innego. W tej sytuacji obie strony muszą być przede wszystkim świadome, czego tak naprawdę oczekują od swojej związku. Jeżeli ich dążenia są odmienne, to stworzenie długotrwałego, poważnego związku może być utrudnione i wymagać od nich wiele wyrzeczeń i pracy.

Stworzenie stałego, szczęśliwego związku z młodszym mężczyzną na pierwszy rzut oka wydaje się trudne, jednak z drugiej strony może się okazać, że twój wybranek, mimo swojego wieku, jest dużo bardziej dojrzały od twoich poprzednich partnerów i będzie robił wszystko, abyś czuła się dowartościowana i spełniona.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

mgr Inez Mayer
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza