Trwa ładowanie...

Życie erotyczne kobiet

Wiele kobiet przeżywa wątpliwości, czy są wystarczająco dobre w łóżku. Pieszczoty oralne stanowią dla nich duże wyzwanie i ciągłe mają wrażenie, że nie są wystarczająco dobre. Pozycje, kiedy to kobieta jest na górze, także rodzą obawę, czy ruchy wykonywane są w odpowiedni sposób.

spis treści

1. Porównywanie do poprzednich partnerek

Czasami negatywna ocena może wynikać z postawy partnera. Zdarza się, że mężczyzna jest bardziej doświadczony i deklaruje, że w poprzednich kontaktach było mu lepiej. Raczej nie zbyt dobrze świadczy to o twoim partnerze – jeśli porównuje cię z innymi kochankami. Takie zachowanie rzeczywiście może prowadzić do zahamowania kobiecej ekspresji i spontaniczności.

Zobacz film: "Wygląd a seks"

Nikt nie jest doskonały. Potraktuj seks jako przygodę, która daje nieustanną możliwość odkrywania i uczenia się nowych rzeczy. Biegłości w seksie nabywamy dzięki powtarzaniu pewnych czynności, które są stale korygowane przez partnera. Kobiety na początku współżycia zmuszone są do przełamywania barier i zahamowań wynikających z wychowania oraz nabytego poczucia wstydu. Możliwość pokonania tego typu trudności daje związek z kochającym partnerem, otwartym na wspólne odkrywanie sekretów udanego współżycia.

2. Rozmowa o seksie

Nie obawiaj się pytać swojego ukochanego, jaki rodzaj pieszczot sprawia mu najwięcej przyjemności, w jakim tempie lubi, kiedy go pieścisz, i jakie obszary jego ciała są najbardziej erogenne. Umiejętność mówienia o swoich potrzebach to podstawa pogłębiania intymności oraz rozwoju udanego życia erotycznego. Dzięki temu w miarę upływu czasu oboje macie szansę dowiedzieć się, co was nawzajem najbardziej podnieca i co jest źródłem największej przyjemności.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

 Anna Białous
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza