Trwa ładowanie...

10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę

Avatar placeholder
16.07.2021 12:34
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę
10 zaskakujących sposobów, żeby zajść w ciążę (Zdjęcie kobiety z testem ciążowym / Shutterstock)

Czy ciąża bez stosunku jest możliwa? Większość powie, że o ile nie jesteśmy wiatropylni lub nie rozmnażamy się przez pączkowanie, to nie mamy się czego obawiać. Strony przeznaczone dla kobiet roją się od pytań, czy mogę być w ciąży... A więc zapoznajmy się z kilkoma teoriami, dotyczącymi zapłodnienia.

Oto lista 10 nieprawdopodobnych teorii zajścia w ciążę rozważanych na forum abcZdrowie.pl (zachowano oryginalną pisownię):

"Witaam szurałam się szczotką oraz anteną od radia czy mogę byc w ciąży??? Proszę o pomoc mam 12 lat POMOCY!!"

Zobacz film: "Jak wyliczyć dni płodne?"

"To dość glupia sytuacja ale chciała bym dostać pewną odpowiedz wiec sprubuje wyjasnic bardzo dokładnie. Kiedyś w szufladzie w sypialni rodziców znalazłam zawinięty w majtki wibrator. No i wiem ze to było bardzo głupie ale jakiś czas temu wyjęlam go i masturbowałam sie nim, ale tylko przez majtki dotykając. Teraz bardzo sie boje bo rodzice mogli go uzywać około 2 dni temu i na wibratorze mogly zostać plemniki i zaszłabym w ciąze z wlasym ojcem! Czy to jest mozliwe , ze plemniki przetrwałyby no te około dwa dni zawiniete w majtki w szufladzie w pokoju?Dodam ze wibrator był calkowicie suchy i wyglądal na czysty a ja nie zdezynfekowałam go. Bardzo prosze o odpowiedź, jestem przerażona."

"mam poważne pytanie. czy płyn preejakulacyjny wydalony wraz z moczem pozostawiony na desce klozetowej może zapłodnić. ponieważ zapomniałem jego zetrzeć i pewna dziewczyna weszła zaraz po tym do toalety. przypomniałem sobie jak wyszła i poszłem sprawdzić. ten płyn był gęsty."

"mam okropne obawy co do ciąży, nie współżyłam z nikim, ale ostatnio podtarłam się ręcznikiem brata, ale ten był suchy, nie wiem czy mogło dojść do zapłodnienia? Za jakiś tydzień mam dostać okres i mam nadzieje ze dostane, ale czy mozliwe ze przed miesiaczka mam temperature 37 stopni,czy to normalne przed miesiaczką?? Juz normalnie wariuję, nie chce byc w ciazy. :("

"mam pytanie. U mnie mija już miesiąc prawie po uprawianiu pettingu z chłopakiem. Od pewnego czasu mam tylko mdłości. Wczoraj dostałam okresu, ale przeczytałam też na niektórych stronach wypowiedzi, że nawet i przy okresie mogę być w ciąży. Po uprawianiu pettingu zrobiłam 2 tygodnie później test ciążowy. Wykazał, że nie jestem w ciąży. Ale nie mam 100% pewności i mam wątpliwości. W ciągu miesiąca był u nas z 3 razy petting. Gdy byłam u chłopaka w domu poszedł do łazienki i potem dotykał moich miejsc intymnych. Czy plemnik lub coś mógł pozostać u niego na ręce i mógł dostać się poprzez dotyk? Czy jestem w ciąży? i czy po okresie powinnam znów zrobić test ciążowy?"

"Witam Mam Pytanie moja bliska koleżanka zrobiła mały bład robiła swojemu chłopakowi przyjemność i on doszedl i sperma cała znalazła sie jej w buzi po czym z jej opowiadań poszła do łazienki i wypluła na reke ta sperme z śliną i pzemiesciła do pochwy czy może zajśc w ciąże w ten sposób? oczekuje szczerej odpowiedzia zarazem madrej krytyki. dziękuje Pozdrawiam."

"czy zajde w ciazy wlewajac z prezerwatywy zawartosc do pochwy? w dni plodne.. dodam ze ok 40 minut prezerwatywa lezala w tem. ok 20 stopni"

"Okres spóźnia mi się już 31 dzień. Miesiączkę mam od 3 lat i do tej pory była nieregularna i zdażały się przypadki, że cykl mi się przedłużył i w danym miesiącu nie miałam w ogóle krwawienia. Około 2 miesiące temu, gdy całowałam się z chłopakiem on zaczął mnie macać po intymnych okolicach, miałam na sobie majtki, nie były to moje dni płodne, na drugi dzień dostałam okresu ale od tamtego krawienia nie miałam już żadnego i tak jak mówię, cykl znacznie mi się przedłużył. Czy jeśli chłopak miał spermę (nieświeżą) na rękach, to istenieje możliwość zajścia w ciążę? (chciałam zaznaczyć, że on mnie tylko macał, tzw ''palcówki'' nie było). Czy jest możliwe to, że plemniki jakimś cudem znalazły drogę z okolic intymnych do pochwy? Znacznych zmian w organizmie nie zauważyłam, nie mam żadnych mdłości itp.Błagam o pomoc, już sama nie wiem co o tym myśleć.. już nawet zaczęłam sobie wmawiać że mi brzuch rośnie! paranoja"

"Witam kochałam się z mężem w dni płodne bez zabezpieczenie, mąż nie skończył we mnie tylko na moim brzuchu, a następnie wziął spermę palce i włożył mi je do pochwy, czy jest szansa na zajście w ciąże?? Proszę o szybką odpowiedź.Pozdrawiam"

"Witam. Nurtuje mnie jedna sprawa dotycząca zapłodnienia kobiety. Jeśli dziewczyna jest wciąż dziewicą, a nikt i nic tego nie zmieniło, istnieje możliwość, że zostanie ona zapłodniona? Powiedzmy, przez kontakt palca ze spermą, potem została ona wytarta i następny kontakt palca z waginą? A dziewczyna pozostała dziewicą? Na chłopski rozum – czy to możliwe, żeby zapłodnić kobietę, która przez cały czas jest dziewicą, a my nie jesteśmy Bogiem, a ona Maryją? Byłbym wdzięczny za odpowiedzi. Pozdrawiam."

Jak widać, kwestia zapłodnienia wcale nie jest taka prosta i jednoznaczna jak nas uczą w książkach od biologii. Według niektórych nie wystarczy zwykły stosunek do tego, aby zajść w ciążę. Strach pomyśleć, co by było, gdyby te możliwości były realne...

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze