Trwa ładowanie...

600 mg ibuprofenu będzie dostępne bez recepty. Ibuprom Ultramax to najsilniejszy lek przeciwbólowy i przeciwzapalny na rynku

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych wydał decyzje o dopuszczeniu do sprzedaży bez recepty leku Ibuprofen Dermogen, jednocześnie zmieniając jego nazwę na Ibuprom Ultramax. W jednej tabletce znajduje się 600 mg ibuprofenu.

Zobacz film: "Magda Glińska, instruktorka tańca z Warszawy jest zakażona koronawirusem. Jakie zalecenia wydał lekarz?"

1. Najwyższa dostępna dawka ibuprofenu bez recepty

Decyzją Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych nazwa Ibuprofen Dermogen (Ibuprofenum) tabletki powlekane, 600 mg, została zmieniona na Ibuprom Ultramax (Ibuprofenum) tabletki powlekane, 600 mg.

2. Ile dawek Ibupromu Ultramax można przyjąć?

Zalecana dawka preparatu Ibuprom Ultramax to 600 mg to jedna tabletka dziennie. W razie potrzeby dawkę jednorazową 600 mg (1 tabletka) można powtórzyć, zachowując odstęp 6-8 godzin.

Decyzja o zmianie nazwy
Decyzja o zmianie nazwy

Maksymalna dawka dobowa, bez konsultacji z lekarzem nie powinna przekroczyć 1200 mg (2 tabletki).

Lek Ibuprom Ultramax należy stosować tylko w przypadku, jeśli pacjent nie odczuje poprawy po zastosowaniu ibuprofenu w dawce 400 mg (maksymalnie 1200 mg ibuprofenu/dobę). W takim przypadku dawkę 600 mg ibuprofenu można zastosować, uwzględniając odstęp 6-8 godzin od przyjęcia dawki 400 mg.

3. Czy Ibuprom w dawce 600 mg jest bezpieczny?

- Tak, Ibuprom Ultramax jest bezpieczny, pod warunkiem, że stosowany zgodnie z przeznaczeniem i nie przekracza dziennej zalecanej dawki. Kwestią czasu było pojawienie się go na rynku, ponieważ jest inny produkt dopuszczony do sprzedaży bez recepty, który również zawiera dawke 600 mg ibuprofrnu w jednej tabletce, a jest to Ibum Supermax – mówi biotechnolog Anna Kawka.

Ibuprom dostępny bez recepty
Ibuprom dostępny bez recepty

4. Ibuprom Ultramax – dla kogo?

Ibuprom Ultramax wskazany jest do krótkotrwałego stosowania u dorosłych (powyżej 18 r.ż), w celu zmniejszenia bólu. Stosuje się go w przypadkach:

  • migrenowego bólu głowy,
  • bólu zębów,
  • w bólach pourazowych i pooperacyjnych,
  • bólach miesiączkowych.
Ibuprom Ultramax bez recepty
Ibuprom Ultramax bez recepty

Ibuprofen należy do grupy leków nazywanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym.

5. Ibuprom Ultramax – przeciwskazania

Leku nie powinni stosować pacjenci, którzy nie ukończyli 18 r.ż, a także:

  • kobiety w ciąży,
  • pacjenci z ciężką niewydolność serca,
  • jeśli u pacjenta występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek,
  • jeśli u pacjenta występują niewyjaśnione zaburzenia krwiotworzenia,
  • jeśli u pacjenta występuje krwawienie do mózgu lub inne czynne krwawienie,
  • jeśli u pacjenta wystąpiło kiedykolwiek krwawienie lub perforacja żołądka lub jelit po zastosowaniu NLPZ,
  • jeśli pacjent ma, obecnie lub w wywiadzie, nawracające wrzody żołądka i (lub) dwunastnicy lub krwawienie z przewodu pokarmowego (co najmniej dwa potwierdzone przypadki wrzodów lub krwawienia),
  • jeśli pacjent ma ciężkie odwodnienie (wywołane przez wymioty, biegunkę lub przyjmowanie niewystarczających ilości płynów).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.