Trwa ładowanie...

Altruiści chętniej uprawiają seks (WIDEO)

Zobacz film: "Altruiści chętniej uprawiają seks"

To pierwsze takie badania dotyczące życia seksualnego. Rzucają nowe światło na to, czy osobowość ma wpływ na jego jakość. Okazuje się, że sukces w życiu intymnym ma związek z pewnym typem osobowości.

Twierdzą tak psychologowie z kanadyjskich uczelni: Uniwersytetu w Guelph oraz Uniwersytetu w North Bay. Altruiści chętniej uprawiają seks. To pierwsze takie badania dotyczące życia seksualnego. Rzucają nowe światło na to, czy osobowość ma wpływ na jego jakość. Okazuje się, że sukces w życiu intymnym ma związek z altruizmem.

Twierdzą tak psychologowie z kanadyjskich uczelni Uniwersytetu w Guelph oraz Uniwersytetu w North Bay. Przeprowadzili oni ankietę i porównali cechy charakteru z życiem seksualnym. Okazało się, że ankietowani, którzy wykazywali najwyższy poziom altruizmu, mieli najwięcej partnerów seksualnych.

Ale to nie wszystko. Altruiści częściej się kochają, zarówno nieformalnie, jak i w związkach. Ich życie seksualne jest też bardziej satysfakcjonujące. Częściej doświadczają orgazmów. Psychologowie podkreślają, że altruizm pomaga budzić zaufanie.

Sprawia, że osoba jest bardziej otwarta na innych, również pod względem seksu. Nie oznacza to jednak, że altruiści częściej zdradzają. Cieszą się po prostu większym zainteresowaniem u płci przeciwnej. Partnerzy doceniają u altruistów także sympatię i troskliwość.

Te materiały na temat życia seksualnego są bardzo popularne:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.