Trwa ładowanie...

Badania przeciwciał IgE specyficznych

Badania przeciwciał IgE specyficznych to mówiąc inaczej testy z krwi badające swoiste przeciwciała z zakresu alergii wziewnej i pokarmowej. W przypadku występowania u danej osoby alergii na jakiś konkretny antygen pokarmowy czy wziewny (roztocza kurzu domowego, białko jaja kurzego, mleko krowie, pyłki roślinne, sierść zwierząt), w organizmie dochodzi do pobudzenia układu odpornościowego i wytworzenia przeciwciał w klasie IgE skierowanych przeciwko temu konkretnemu alergenowi, czyli tak zwanych IgE specyficznych.

Współczesne metody laboratoryjne pozwalają na wykrywanie we krwi osoby z alergią właśnie tych swoistych przeciwciał, dzięki czemu dowiadujemy się, na jakie konkretnie alergeny dana osoba jest uczulona. Badanie przeciwciał IgE specyficznych jest wykorzystywane jako alternatywa lub też uzupełnienie skórnych testów alergicznych. Nie wymaga ono specjalnego przygotowania, polega jedynie na pobraniu od pacjenta próbki krwi, a wynik otrzymujemy po kilku dniach. Zaletą tego badania w porównaniu do skórnych testów jest brak konieczności odstawiania leków przeciwalergicznych przed badaniem.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza