Trwa ładowanie...

Biolevox HA - działanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Biovelox to skuteczny lek w walce z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów. Ich uszkodzeń nie można lekceważyć. Jeśli zignorujemy pierwsze dolegliwości, może to doprowadzić do zmniejszenia ruchomości całego stawu, a w efekcie - do poważnych problemów z poruszaniem się. Ubytek mazi stawowej może się zdarzyć osobom w każdym wieku, bez względu na stan ich zdrowia. Problem często dotyka osób aktywnych fizycznie, które są narażone na częste kontuzje. W leczeniu może pomóc Biolevox. Zobacz, jak go stosować i kiedy jest najbardziej skuteczny.

Zobacz film: "Chcesz porawić urodę? Uważaj, do jakiego gabinetu idziesz"

spis treści

1. Co to jest Biovelox?

Biovelox to lek w formie zastrzyków. Podaje się go bezpośrednio do stawu w celu uzupełnienia niedoborów mazi. Działanie leku opiera się na wstrzyknięciu pacjentowi oczyszczonego kwasu hialuronowego w stężeniu 2.2% w określonej dawce. Pozwala to na zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie ruchomości całego stawu.

Kwas hialuronowy poprawia także elastyczność i lepkość mazi stawowej. Jednorazowy zastrzyk zawiera 2 ml płynu.

1.1. Wskazania do stosowania Bioveloxu

Lek Biovelox stosuje się przede wszystkim w przypadku zesztywnienia stawu i utrudnieniach w poruszaniu się. Wskazaniem do wykonania zastrzyku są urazy i kontuzje stawów, a takż wszelkiego rodzaju zwyrodnienia.

Najczęściej Biolevox stosuje się w przypadku stawów kolanowych. Sprawdza się także w przypadku łagodzenia dolegliwości związanych z degeneracją chrząstki stawowej.

2. Przeciwwskazania do stosowania Biolevoxu

Głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z lekarzem i omówić z nim wszystkie swoje inne dolegliwości i poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach.

Nie ma wystarczających badań, aby potwierdzić bezpieczeństwo stosowania Biolevoxu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Jak stosować Biolevox?

Dawkowanie zawsze ustala lekarz na podstawie opisanych przez pacjenta dolegliwości. Najczęściej jednak podaje się 3-5 zastrzyków w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Warto pamiętać, że preparat nie działa od razu. Czasem na efekty należy poczekać kilka tygodni od przyjęcia ostatniej dawki. Wszystko zależy od rodzaju dolegliwości i indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

4. Cena i dostępność leku Biovelox

Zastrzyki może wykonać tylko lekarz, nawet jeśli dostaniemy preparat w aptece, nie powinniśmy sami go stosować.

Jego cena jest dość wysoka. Za jeden zastrzyk należy zapłacić ok. 150 złotych.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.