Trwa ładowanie...

Biolevox HA - działanie, przeciwwskazania, skutki uboczne

Biovelox to skuteczny lek w walce z nieprawidłowym funkcjonowaniem stawów. Ich uszkodzeń nie można lekceważyć. Jeśli zignorujemy pierwsze dolegliwości, może to doprowadzić do zmniejszenia ruchomości całego stawu, a w efekcie - do poważnych problemów z poruszaniem się. Ubytek mazi stawowej może się zdarzyć osobom w każdym wieku, bez względu na stan ich zdrowia. Problem często dotyka osób aktywnych fizycznie, które są narażone na częste kontuzje. W leczeniu może pomóc Biolevox. Zobacz, jak go stosować i kiedy jest najbardziej skuteczny.

spis treści

1. Co to jest Biovelox?

Biovelox to lek w formie zastrzyków. Podaje się go bezpośrednio do stawu w celu uzupełnienia niedoborów mazi. Działanie leku opiera się na wstrzyknięciu pacjentowi oczyszczonego kwasu hialuronowego w stężeniu 2.2% w określonej dawce. Pozwala to na zmniejszenie dolegliwości bólowych i zwiększenie ruchomości całego stawu.

Zobacz film: "Chcesz porawić urodę? Uważaj, do jakiego gabinetu idziesz"

Kwas hialuronowy poprawia także elastyczność i lepkość mazi stawowej. Jednorazowy zastrzyk zawiera 2 ml płynu.

1.1. Wskazania do stosowania Bioveloxu

Lek Biovelox stosuje się przede wszystkim w przypadku zesztywnienia stawu i utrudnieniach w poruszaniu się. Wskazaniem do wykonania zastrzyku są urazy i kontuzje stawów, a takż wszelkiego rodzaju zwyrodnienia.

Najczęściej Biolevox stosuje się w przypadku stawów kolanowych. Sprawdza się także w przypadku łagodzenia dolegliwości związanych z degeneracją chrząstki stawowej.

2. Przeciwwskazania do stosowania Biolevoxu

Głównym przeciwwskazaniem jest uczulenie na którykolwiek składnik preparatu. Przed podjęciem decyzji należy skonsultować się z lekarzem i omówić z nim wszystkie swoje inne dolegliwości i poinformować o wszystkich przyjmowanych lekach i suplementach.

Nie ma wystarczających badań, aby potwierdzić bezpieczeństwo stosowania Biolevoxu u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

3. Jak stosować Biolevox?

Dawkowanie zawsze ustala lekarz na podstawie opisanych przez pacjenta dolegliwości. Najczęściej jednak podaje się 3-5 zastrzyków w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Warto pamiętać, że preparat nie działa od razu. Czasem na efekty należy poczekać kilka tygodni od przyjęcia ostatniej dawki. Wszystko zależy od rodzaju dolegliwości i indywidualnych uwarunkowań pacjenta.

4. Cena i dostępność leku Biovelox

Zastrzyki może wykonać tylko lekarz, nawet jeśli dostaniemy preparat w aptece, nie powinniśmy sami go stosować.

Jego cena jest dość wysoka. Za jeden zastrzyk należy zapłacić ok. 150 złotych.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Biolevox HA pomaga naprawić uszkodzone stawy
Biolevox HA pomaga naprawić uszkodzone stawy (iStock)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza