Trwa ładowanie...

Ból gardła od klimatyzacji? Oto lekarstwo za grosze (WIDEO)

 Sylwia Stachura
19.06.2019 14:03

Masz klimatyzację w pracy albo w domu? Niestety, złe korzystanie z urządzenia może poważnie odbić się na zdrowiu.

Jakie choroby mają związek z klimatyzacją?

Przede wszystkim alergie. Nieczyszczone urządzenia to siedlisko kurzu i roztoczy. Wilgotne środowisko to idealne miejsce dla alergenów.

W klimatyzatorze mogą też być wirusy i bakterie, które wywołują stany zapalne dróg oddechowych. Najgorzej, gdy temperatura w pomieszczeniu jest zbyt niska - po wyjściu na dwór, organizm doznaje szoku. Negatywnie wpływa to na np. na stan śluzówek, które stają się bardziej podatne na infekcje. Właśnie dlatego latem dużo osób skarży się na objawy przeziębiania czy zapalenie zatok.

Jedną z najczęstszych chorób związanych z klimatyzacją jest legionelloza. W źle czyszczonej klimatyzacji namnażają się bakterie Legionella Pneumophilla. To one powodują suchy kaszel, gorączkę, problemy z oddychaniem.

Najczęściej przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach kończy się jednak zwykłym katarem czy bólem gardła.

Jeśli czujesz szczypanie i pieczenie w gardle, mamy dla ciebie rozwiązanie. Obejrzyj WIDEO i sprawdź, jak szybko uporać się z bólem gardła.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze