Trwa ładowanie...

Co oznaczają guzki na ciele mężczyzny? (WIDEO)

Zobacz film: "Ma dziesięć guzów na ciele. Co mogą oznaczać?"

-Co Cię do nas sprowadza?

-Mam jakieś guzki, zaczęły się pojawiać cztery lata temu, dziś jest ich dziesięć. Ten na żebrach pojawił się miesiąc temu, ich rozmiar się nie zmienia, te na brzuchu i plecach nie są widoczne, ale te na ramionach tak.

-Jesteś ogólnie zdrowy?

-Nie piję, nie palę i pilnuję diety.

-Czy guzki są bolesne?

-Te na plecach, ten na dole jest dość tkliwy.

-Chodźmy, zdejmij co trzeba i pokaż te guzki. Połóż się.

-Boję się, że to rak.

-Tego się obawiasz?

-Chciałbym mu zapobiec jeśli to możliwe.

-Rak to pierwsze o czym myślą pacjenci, mające jakieś guzki. Doświadczony lekarz lub na podstawie badania palpacyjnego jest w stanie go wykluczyć. Widać, że skóra wokół nich jest gładka, to dobrze, niepokojące guzki w dotyku przypominają żwir, nie poruszają się pod skórą. To na pewno tłuszczak.

-Ten jest najnowszy.

-I niewielki.

-Na plecach są większe, bolesne.

-O tak, wiem dlaczego. Są na linii, na której siedzisz. Aaron ma tłuszczaki, to zbiór komórek tłuszczowych, mogą mieć wielkość ziarna grochu lub nawet jabłka. Jeżeli nie są bardzo duże lub nie znajdują się w miejsce, które często podrażniamy zostawiamy je w spokoju. Nie wiemy dlaczego się pojawiają.

-Cieszę się, że już znam diagnozę, mogę się odprężyć.

Redakcja poleca wideo: Sprawdź, co się dzieje w mózgu, gdy ciało szczytuje

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.