Trwa ładowanie...

Co wpływa negatywnie na erekcję? Prof. Lew Starowicz wyjaśnia (WIDEO)

Zobacz film: "Co wpływa negatywnie na erekcję?"

Wypowiedź: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego

Problemy erekcyjne, które występują u mężczyzn mają nie tylko podłoże psychologiczne, ale również zależą od codziennego trybu dnia. Zła dieta, brak przeprowadzania okresowych badań, papierosy czy nawet jazda na rowerze mogą zaburzyć krążenie w członku mężczyzny. Jak widać, przyczyn jest wiele, tylko co zrobić by nie mieć problemów erekcyjnych?

Zobacz także:

Jak wyjaśnia profesor Zbigniew Lew-Starowicz, nawet uprawianie sportu może być przyczyną problemów z erekcją. Jazda na rowerze choć przyjemna może być niebezpieczna dla penisa. Przyczyną jest ucisk krocza podczas siedzenia na siodełku. Może on wywołać zaburzenia w krążeniu krwi. Warto wtedy pamiętać o odpowiednim ubiorze na wycieczki rowerowe, tak by ucisk nie był tak mocny.

8 powodów, dla których warto uprawiać seks
8 powodów, dla których warto uprawiać seks [10 zdjęć]

Rozmaite badania kliniczne oraz dane statystyczne sugerują, że ludzie regularnie uprawiający seks są...

zobacz galerię

Papierosy są częstą przyczyną wielu chorób. Co ciekawe, 1 papieros zaburza krążenie krwi w członku na 36 godzin. Bierny palacz nie odczuje tego tak mocno. Natomiast jeśli mężczyzna pali od kilku lat, w przyszłości może mieć poważne problemy.

Jeżeli chodzi o dietę, ona również jest bardzo ważna. Złe odżywianie się, podniesiony cholesterol może wywołać poważne problemy. Jak mówi profesor Lew-Starowicz dieta zbliżona do śródziemnomorskiej będzie najlepsza dla organizmu mężczyzny. Warzywa, owoce, ryby to one powinny znaleźć się w codziennej diecie. Nie zapominajmy również o witaminach takich jak D, dzięki którym członek będzie funkcjonował prawidłowo.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.