Dlaczego warto się fotografować w dni płodne, czyli jak owulacja wpływa na kobietę?

Miewasz dni, w których czujesz się piękna i atrakcyjna oraz takie, że najchętniej nie wychodziłabyś z domu? W jednym czasie uważasz, że spotkałaś najcudowniejszego mężczyznę na świecie, a kilka dni później doprowadza cię do szału? Sprawdź, jaki wpływ ma na ciebie owulacja!

1. Owulacja a wygląd

W czasie owulacji kobieta wysyła wiele podświadomych sygnałów, którymi chce podkreślić swoją seksualność i atrakcyjność. Przykłada do swojego wyglądu jeszcze większą wagę, ubiera się bardziej wyzywająco, starając się pokazać jak najwięcej swoich atutów. W tym czasie mamy największą ochotę na zakup odważnych dodatków, nowej biżuterii czy seksownej bielizny. Sylwetka wydaje się być szczuplejsza niż w pozostałe dni. Cera kobiety nabiera blasku i trudno na niej znaleźć jakiekolwiek niedoskonałości. Zmianie ulegają również rysy twarzy. Według naukowców w dni płodne kobieca twarz staje się bardziej symetryczna, przez co zyskuje na atrakcyjności i lepiej wychodzi na zdjęciach.

Zobacz film: "Cała prawda o multiwitaminach"

2. Owulacja a rywalizacja

Rywalizacja to nieodłączny element naszego życia osobistego i zawodowego. Lubimy rywalizować, bo to napędza nas do działania, wyznaczania sobie celów i ich konsekwentnej realizacji. W przypadku kobiet rywalizacja ma jednak nieco głębsze podłoże i może mieć ona związek z... owulacją. Według badań opublikowanych w „Journal of Marketing Research” w czasie owulacji można zauważyć wyraźne zmiany w zachowaniu kobiety, która podświadomie stara się zdobyć przewagę nad swoimi rywalkami. Seria eksperymentów wykazała, że owulacja zwiększa u kobiet chęć rywalizacji. Stają się one negatywnie nastawione do swoich potencjalnych rywalek. Łatwiej przychodzi im krytykowanie innych pań. Zmienia się również ich stosunek wobec mężczyzn, dla których z kolei stają się... milsze.

3. Owulacja a zdrada

Jeżeli zatem jesteś w stałym związku, a mimo to zdarza ci się flirtować z innymi mężczyznami, przyczyną może być właśnie owulacja. W czasie fazy płodnej kobiety częściej flirtują, oglądają się za płcią przeciwną i łatwiej zdradzają swoich partnerów. Mężczyźni wyczuwają moment owulacji i z łatwością odpowiadają na sygnały ze strony kobiet, które wabią ich w tym czasie łagodniejszym, bardziej ponętnym głosem, zapachem i pięknym wyglądem. Okazuje się, że w fazie owulacji kobiety zwracają uwagę na inny typ mężczyzn niż w pozostałych dniach. W tym okresie kobietom bardziej podobają się mężczyźni wysocy i postawni, o niskiej barwie głosu. Ważne są dla nich takie cechy u płci przeciwnej, jak wrażliwość, czułość i opiekuńczość. Masz dni płodne? Zatem nie zwlekaj! To może być najlepszy czas na poznanie wymarzonego partnera...

spis treści
rozwiń

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy