Trwa ładowanie...

Eludril – właściwości, stosowanie, przeciwwskazania, dostępność i cena, Care

Eludril jest specjalistycznym płynem do płukania jamy ustnej. Jego przeznaczenie dotyczy profilaktyki leczenia chorób dziąseł i błon śluzowych. Płyn Eludril polecany jest również po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy ustnej, infekcji gardła, jak również w przypadku wystąpienia poprotezowych odczynów zapalnych.

spis treści

1. Eludril - właściwości

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril wspomaga działania chlorheksydyny, która ma właściwości bakteriobójcze oraz bakteriostatyczne. Eludril zapobiega nie tylko tworzeniu się płytki nazębnej, ale również kamienia nazębnego. Dzieje się tak, ponieważ produkt za pomocą cienkiej warstwy doskonale pokrywa uzębienie, tym samym blokując powstanie płytki nazębnej.

Zobacz film: "Masz słodki posmak w ustach? To może być objaw choroby!"

Zawartość 50% chlorobutanolu wpływa znacząco na niwelowanie ryzyka powstawania przebarwień. Nadmienia się, iż płyn Eludril może być traktowany jako uzupełnienie zabiegów z zakresu periodontologii czy implantologii. Osoby czujące dyskomfort związany m.in. z usuwaniem złogów nazębnych, po wcześniejszej konsultacji z lekarzem mogą również sięgnąć po płyn do płukania jamy ustnej Eludril.

Z powodu właściwościom ochronnym i odświeżającym poleca się go osobom zmagającym się z problemem wrażliwych dziąseł stanowiących wynik noszenia protez. Płyn do płukania jamy ustnej Eludril sprzedawany jest w dwóch wariantach –o pojemności 200 ml oraz 500 ml.

2. Eludril - stosowanie

Płyn Eludril stosuje się rano i wieczorem po uprzednim szczotkowaniu zębów. Do produktu została dołączona miarka za pomocą której należy odmierzyć: dorośli – 15 ml płynu, dzieci w wieku od 6 do 12 lat – 10 ml płynu.

Następnie, do poziomu górnej kreski, płyn Eludril należy uzupełnić ciepłą wodą. Rozcieńczony w ten sposób roztwór o naturalnym, miętowym smaku, może wystarczyć na 2-3 płukania zębów dziennie. Zalecane jest stosowanie płynu do płukania jamy ustnej Eludril przez okres od 7 do 14 dni.

3. Eludril – skład i przeciwwskazania

Płyn Eludril zawiera chloreksydynę, chlorobutanol, glicerynę, etanol, docusat sodu, aromat miętowy, naturalny miętowy środek smakowy, czerwień koszenilową oraz wodę oczyszczoną. W produkcie zawarty jest również alkohol o stężeniu 42,8%v/v.

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril nie powinien być stosowany przy nadwrażliwości na którykolwiek z wyżej wymienionych składników. Nie zaleca się także stosowania u dzieci poniżej 6. roku życia, kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią.

4. Eludril – dostępność i cena

Płyn do płukania jamy ustnej Eludril można zakupić nie tylko w stacjonarnych aptekach, ale również przez internet. Cena leku Eludril różni się w zależności od wyboru miejsca zakupu. Internetowa cena z wysyłką równa się tej, która jest oferowana przez stacjonarne apteki. Płyn Eludril z zawartością 10% chloroheksydyny o pojemności 200 ml można zakupić już od 15 do 30zł. Ten sam płyn o pojemności 500 ml kosztuje od 16 do 42 zł.

5. Eludril Care

Eludril Care to nowatorska płukanka dentystyczna stanowiąca alternatywę dla Eludril Classic. Płyn do płukania jamy ustnej Eludril Care przeznaczony jest do codziennego stosowania. Zawiera 0,05% chlorheksydyny i 0,05% cetylpirydyny, odpowiedzialnej m.in. za redukcję płytki nazębnej.

Stosowanie tego preparatu dzięki posiadanym przez niego właściwościom antybakteryjnym, nie powoduje zaburzeń flory bakteryjnej. Zaleca się go do stosowania osobom mającym tendencję do stanów zapalnych oraz krwawienia dziąseł. Ponadto, płukanka Eludril Care jest odpowiednim produktem o wysokiej jakości profilaktycznej dla osób po leczeniu implantologicznym.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. dent. Konrad Rutkowski
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza