Trwa ładowanie...

Emolium – produkty, linie, działanie

Avatar placeholder
07.06.2023 16:09
Emolium to linia specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy i ciała.
Emolium to linia specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. (Adobe Stock)

Emolium to linia specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Ich formuły są opracowane z myślą o specjalnych potrzebach skóry noworodków, niemowląt i starszych dzieci oraz osób dorosłych, także atopików czy diabetyków. Jakie kosmetyki tworzą portfolio marki?

spis treści

1. Co to jest Emolium?

Emolium to marka, która oferuje szeroki wachlarz dermokosmetyków. Jej portolio jest kompleksowe, co pozwala na pielęgnację skóry osób w każdym wieku, często już od 1. dnia życia.

Preparaty pielęgnacyjne Emolium są przeznaczone do:

Zobacz film: "Niedobór witaminy D"
 • mycia i kąpieli,
 • pielęgnacji twarzy,
 • pielęgnacji ciała,
 • pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Produkty Emolium to w dużej mierze emolienty, czyli preparaty aktywnie natłuszczające skórę. Zawierają wyselekcjonowane składniki, dzięki czemu wspierają utrzymanie jej fizjologicznej równowagi, a i odpowiadają na szczególne potrzeby.

Przynoszą ulgę skórze wrażliwej, suchej, atopowej, wspierając jej ochronę oraz pielęgnację poprzez intensywne nawilżenie, łagodzenie podrażnień, odbudowę i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej.

Co istotne, receptury preparatów emoliencyjnych Emolium zostały opracowane we współpracy z dermatologami i są przebadane dermatologicznie. Są rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Pediatryczne.

Kiedy stosować kosmetyki Emolium?

Specjaliści - zarówno dermatolodzy, jak i pediatrzy - zalecają stosowanie emolientów i dermokosmetyków w sytuacjach, gdy wskazane jest zapobieganie problemom skóry suchej oraz wrażliwej (także dziecka), skłonnej do alergii, atopowej i swędzącej. Zalecenia obejmują także łagodzenie zmian, które się już pojawiły.

2. Linie Emolium

Na wachlarz produktów Emolium składa się kilka linii, takich jak:

 • DERMOCARE – dla codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do alergii dla dzieci i dorosłych,
 • Emolium A-TOPIC – stworzona dla skóry atopowej, do stosowania w okresach uporczywego świądu, dla dzieci i dorosłych,
 • INTENSIVE – opracowana dla skóry, która jest bardzo sucha, zgrubiała oraz atopowej w okresie remisji, dla dzieci i dorosłych,
 • DIABETIX – to formuły dla bardzo suchej i szorstkiej skóry diabetyków,
 • SKIN REPAIR – przeznaczona do pielęgnacji skóry kobiet, która wymaga regeneracji, jest sucha i wrażliwa,
 • Emolium PURE. To linia stworzona z myślą o osobach, które poszukują naturalnych produktów wolnych od silnych konserwantów, parafiny, SLSów. Kosmetyki pielęgnacyjne z tej serii są hipoalergiczne, bezzapachowe, przeznaczone do skóry skłonnej do alergii, a przy tym biodegradowalne i wegańskie (opakowania wykonane w ponad 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu),
 • Emolium SUNCARE. Bardzo wysoka ochrona skóry przed słońcem i pielęgnacja emoliencyjna.

3. Jakie są produkty Emolium?

Emolium to produkty do codziennej pielęgnacji, także dzieci (również noworodków), atopików (dorosłych i dzieci zmagających się z AZS, to jest atopowym zapaleniem skóry) i diabetyków oraz preparaty do regeneracji skóry wymagającej. To również środki służące do ochrony przeciwsłonecznej.

Produkty Emolium - codzienna pielęgnacja to:

Dermocare Emulsja do kąpieli, Dermocare Kremowy Żel do mycia, Intensive Olejek do kąpieli, DERMOCARE Nawilżająca Emulsja Micelarna, Dermocare Emulsja do ciała, Dermocare Oliwka do ciała, Intensive Emulsja specjalna do ciała, DERMOCARE Krem barierowy, Dermocare Krem, Intensive Krem specjalny, Dermocare Krem na wiatr i mróz, Dermocare Szampon nawilżający, Dermocare Emulsja na suchą skórę głowy, Emolium Dermocare 3w1 Płyn do kąpieli, żel do mycia, szampon, CICA Krem Naprawczy.

Produkty Emolium - codzienna pielęgnacja dziecka to:

Dermocare Emolium Emulsja do kąpieli 400, Dermocare Krem przeciw odparzeniom, Dermocare Emulsja do ciała, Dermocare Oliwka do ciała, Dermocare Krem, Dermocare Krem na wiatr i mróz, Dermocare Szampon nawilżający, DERMOCARE Żel na ciemieniuchę, Płyn Dermocare 3w1 Emolium do kąpieli, żel do mycia, szampon, CICA Krem Naprawczy. Można kupić także Emolium zestaw dla noworodka.

Produkty Emolium dla atopików to:

Intensive Pro Ultra Nawilżający Balsam (Emolium balsam do skóry atopowej), Intensive Olejek do kąpieli, A-topic Trójaktywna emulsja do ciała, A-topic Trójaktywny żel do kąpieli, Intensive Emulsja specjalna do ciała, A-topic Trójaktywna emulsja do kąpieli, Intensive Krem specjalny, A-topic Trójaktywny krem.

Produkty Emolium dla diabetyków to:

Diabetix Ochronny żel do mycia ciała, Diabetix Wzmacniający balsam do ciała, Diabetix Regenerujący krem do stóp.

Produkty Emolium dla diabetyków dla skóry wymagającej regeneracji to:

Dermonaprawczy Balsam do Ciała, Dermonaprawczy Krem do Stóp, Krem Dermoodnowa dla Rąk, Krem Aktywna Odnowa na Noc, Dermonaprawczy krem na dzień.

Produkty Emolium dla ochrony przeciwłonecznej to:

Suncare Mineralny spray ochronny SPF 50+, Suncare Mineralny krem ochronny SPF 50+.

Jak żyć z atopią?
Jak żyć z atopią?

Atopia – objawy? Schorzenie to funkcjonuje również po innymi nazwami: egzema, świerzbiączka, wyprysk.

przeczytaj artykuł

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze