Trwa ładowanie...

Endoskopowa mikrochirurgia jajowodów

Endoskopowa mikrochirurgia jajowodów jest metodą małoinwazyjnej chirurgii jajowodów wykorzystującą w swojej technice dostęp endoskopowy. Metoda ta jest przede wszystkim stosowana w leczeniu kobiet z niepłodnością o podłożu mechanicznym ‒ ściślej mówiąc, w przypadku niedrożności jajowodów spowodowanej zrostami błony śluzowej wyściełającej ich światło (powstałymi w wyniku przebytych stanów zapalnych jajowodów, ciąż jajowodowych, wcześniejszych interwencji chirurgicznych). Endoskopowa mikrochirurgia polega na wprowadzeniu przez szyjkę macicy i jamę macicy do światła jajowodu specjalnego endoskopu wyposażonego w kamerę. Endoskop ten daje także możliwość wprowadzania specjalnych mikronarzędzi chirurgicznych, a tym samym oprócz diagnostyki ewentualnych nieprawidłowości umożliwia również ich jednoczesne leczenie. Dzięki temu można natychmiast usunąć zrosty błony śluzowej jajowodów, przywrócić drożność ich światła i zwiększyć szansę pacjentki na naturalne poczęcie. Ponadto zabieg taki jako małoinwazyjny jest dla kobiety dużo bardziej bezpieczny i dużo mniej obciążający.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Lek. Magdalena Pikul
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza