Trwa ładowanie...

ENTitis – właściwości, skutki uboczne, dostępność i cena

ENTitis to preparat o charakterze dietetycznym. Jest rodzajem środka spożywczego o specjalnym przeznaczeniu medycznym. W swojej strukturze zawiera probiotyczne bakterie, które przeciwdziałają nawracającym zakażeniom, a w szczególności zakażeniom nosa, ucha i gardła. Ma postać tabletek do ssania, dlatego jest doskonały zarówno dla dzieci jak i osób dorosłych.

spis treści

1. ENTitis – właściwości i stosowanie

Lek ENTitis zawiera szczep probiotczyny K12 – dobroczynny składnik zdrowia. Przeznaczony jest w głównej mierze dla dzieci. Ten preparat jest wybierany przy leczeniu zaburzeń równowagi fizjologicznej, a w szczególności mikroflory występującej w jamie ustnej, nosie oraz gardle.

Zobacz film: "Zaraźliwe choroby"

Preparat ENTitis dzięki swoim właściwościom dietetycznym jest polecany do stosowania po przebytej anginie. Dzięki Streptococcus salivarius K12, ENTitis stanowi źródło białka. Co ważne, tabletki do ssania ENTitis nie przyczyniają się do rozwoju próchnicy. Jedna pastylka ENTitis zawiera 11,3 kJ, tj. 2,7 kCal, 0g białka, 0,9g węglowodanów, 0,2g cukru, 0g tłuszczu, 0g kwasów tłuszczowych nasyconych, 0g błonnika pokarmowego, 0g soli i 2,5x10 do 9 CFU szczepu probiotycznego K12.

Tabletki ENTitis są pierwszym na świecie preparatem doustnym, dzięki któremu jest hamowany wzrost drobnoustrojów o charakterze patogennym. Nie należy przekraczać dziennej, zalecanej dawki spożycia tabletek do ssania ENTitis, gdyż nie wpłynie to na skuteczność działania preparatu, a wręcz przeciwnie – może zaszkodzić zdrowiu. Producent ENTitis zaleca stosowanie preparatu po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Skuteczne domowe sposoby na ból gardła
Skuteczne domowe sposoby na ból gardła [10 zdjęć]

Ból gardła zazwyczaj wywołany jest infekcją bakteryjną lub wirusową. Gdy organizm zaatakują bakterie,

zobacz galerię

Proponuje w przypadku dzieci po 3. roku życia oraz w przypadku osób dorosłych przyjmować:

  • jako profilaktykę nawracających zakażeń nosa, gardła i ucha – jedną pastylkę na dobę przez okres trzech miesięcy,
  • gdy dochodzi do zakażenia wirusowego gardła bądź nosa – jedną pastylkę na dobę przez dwa tygodnie,
  • po zakończeniu przyjmowania antybiotyków na anginę – jedną pastylkę na dobę przez trzy miesiące.

Pastylkę należy ssać powoli aż co całkowitego rozpuszczenia. Nie należy połykać ani rozgryzać tabletki ENTitis, zapewni to dłuższy kontakt zawierających się w niej substancji aktywnych ze śluzówką gardła. Tabletki do ssania ENTitis nie mogą być stosowane jako zamiennik w codziennej, zróżnicowanej diecie. Dzięki zdrowemu stylu życia możliwe jest zapewnienie prawidłowego funkcjonowania organizmu.

2. ENTitis – skutki uboczne

ENTitis nie powoduje działań niepożądanych. Należy jednak pamiętać, aby nie stosować go razem z preparatami, których właściwością jest działanie przeciwbakteryjne.

3. ENTitis – dostępność i cena

ENTitis jest preparatem dostępnym bez recepty. W opakowaniu znajduje się 30 pastylek. Klienci aptek i drogerii mają do wyboru smak truskawkowy i miętowy. Tabletki do ssania ENTitis można zakupić w cenie od 35 do 50 zł. Preparat ENTitis jest dostępny w wielu punktach, nie tylko aptecznych. Jest polecany ze względu na swoją skuteczność działania.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

ENTitis nie powoduje działań niepożądanych
ENTitis nie powoduje działań niepożądanych (123rf.com)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza