Trwa ładowanie...

Fantazje i marzenia seksualne

Fantazje i marzenia seksualne są wytworem pobudzonej namiętnością wyobraźni, pojawiającymi się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. To namiętne myśli rozpalają zmysły, potęgują podniecenie, wzbogacają miłosne uniesienia. Dzięki nim zwykły seks staje się niejednokrotnie niczym nieskrępowaną, ekscytującą przygodą. Stąd pytanie, jakie marzenia seksualne mają kobiety oraz o czym fantazjują mężczyźni? Pamiętajmy jednak, że fantazje seksualne nie zależą tylko od płci, ale od potrzeb konkretnej osoby, dlatego lepiej o nich porozmawiać, zanim zrobimy partnerowi niespodziankę kupując gadżety erotyczne lub erotyczne przebrania.

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

spis treści

1. Czym są fantazje erotyczne?

Fantazje seksualne - ilustracje
Fantazje seksualne - ilustracje

Sen żony rybaka – fantazja seksualna przedstawiona w artystycznej formie.

zobacz galerię

Erotyczne fantazje to pragnienia mężczyzn i kobiet dotyczące sfery seksu. Prowadzone we śnie lub na jawie, mogą stać się bardzo często czynnikiem wywołującym orgazm (statystycznie najczęściej u mężczyzn). Marzenia seksualne dotyczą prawie wszystkich i w każdym wieku, a towarzyszą okolicznościom takim, jak: masturbacja czy kąpiel pod prysznicem lub w wannie, a nawet podczas współżycia seksualnego z partnerem.

Mogą być wywołane spontanicznie przez czynnik indywidualnie silnie podniecający (obejrzany film, zdjęcie aktu, pismo pornograficzne, intymne przeżycie z przeszłości czy też luźne skojarzenie), ale też mogą być celowym efektem pracy wyobraźni do uzyskania odpowiedniego poziomu spełnienia seksualnego. Istnieje opinia, że fantazje odzwierciedlają podświadome pragnienia, dlatego ich urzeczywistnienie jest takie ważne dla człowieka.

2. Kogo dotyczą fantazje erotyczne?

Wyróżnić można bardzo szeroką gamę fantazji seksualnych w zależności od osobowości. Część ludzi fantazjuje, ale wstydzi się do tego przyznać z obawy przed wyśmianiem lub niezaakceptowaniem. Zazwyczaj są to osoby skromne i zamknięte, często zakompleksione i zawstydzone faktem wizji seksualnych. Inni poddają się świadomie marzeniom seksualnym, co więcej - angażują nawet kochanków do realizacji swoich fantazji seksualnych. Nie wstydzą się fantazji, sami je prowokują i starają się je realizować, o czym świadczą fantazje uprawiania seksu w miejscach publicznych, np. w windzie, przebieralni w sklepie, na basenie.

Fetyszysta
Fetyszysta

Fetyszyzm to rodzaj seksualnego symbolizmu, w którym różne odczucia seksualne powstają w wyniku kontaktu...

zobacz galerię

3. Fantazje erotyczne kobiet

Wyobraźnia kobiet jest zdecydowanie bardziej bujna niż mężczyzn. Fantazje seksualne kobiet są bardziej dopracowane i skupione na szczegółach. Nie opierają się na samym seksie, ale też angażują wszystkie zmysły: wzroku, zapachu, słuchu i smaku. Dla kobiety liczy się to, z kim, gdzie, w jakich okolicznościach i jak. Stąd najpopularniejsze seksualne fantazje kobiet to stosunek w romantycznym lub egzotycznym miejscu oraz miłosne uniesienia z obcą osobą (najczęściej sławną, także „zakazaną”, czyli zajętą lub nieosiągalną).

Bardzo często kobiety marzą o seksie z drugą kobietą, przy czym z przekonaniem deklarują o tym, że nie należą do osób biseksualnych. Fantazjują także o tzw. trójkątach miłosnych, jednak bez wyraźnego wskazania na dominację płci, jakiej mają być uczestnicy takich orgii seksualnych. Kobiety traktują fantazje erotyczne jako coś niemożliwego do spełnienia, na co nigdy nie zdecydowałyby się w rzeczywistości. Do takich fantazji zaliczyć można również te, które obrazują perwersyjny seks, seks oralny i analny, seks sado-maso, z użyciem przedmiotów kojarzonych z przemocą: kajdanki, knebel, bicz.

Zaskakujące okazuje się, że przemoc i agresja seksualna często dominują w fantazjach kobiet, na przykład kobiety wyobrażają sobie seks z nieznajomym z zaskoczenia, w pozycji od tyłu - w sytuacji, kiedy nie widzą twarzy tej osoby. Wyobrażają sobie nawet gwałt oraz gwałt zbiorowy, z podkreśleniem oczywiście ich roli jako ofiar tego przestępstwa. Takie myśli świadczą zapewne o tęsknocie za przeżyciami bardziej intensywnymi niż te, których doświadczają.

4. Fantazje erotyczne mężczyzn

Fantazje erotyczne mężczyzn zorientowane są w większości przypadków na odbycie aktu seksualnego. Trzy najpopularniejsze pragnienia mężczyzn to: seks oralny, postawa dominatora lub niewolnika podczas stosunku oraz postawa obserwatora. Zaskakuje fakt, że mężczyźni często przyznają się do fantazji o obserwacji innych ludzi uprawiających seks.

Obserwacja z ukrycia wyzwala w nich poczucie niebezpieczeństwa, złapania na gorącym uczynku, dlatego wyzwala w nich silniejsze podniecenie – na przykład motyw obserwacji kobiet uprawiających seks często pojawia się podczas męskiej masturbacji. Na kolejnych pozycjach znajdują się fantazje seksualne o nowych pozycjach podczas uprawiania seksu, seks analny, seks z prostytutką. Większość panów fantazjuje o mocnym seksie z nieznajomą w windzie lub szybkim seksie w samochodzie. Zazwyczaj w marzeniach kochają się z koleżanką z pracy, dziewczyną z sąsiedztwa lub gwiazdą filmową. Jeśli wyobrażają sobie kobietę, to jest ona młoda, uwodzicielska, nienasycona seksualnie i ogromnie doświadczona w sztuce kochania.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.