Fantazje i marzenia seksualne

Fantazje i marzenia seksualne są wytworem pobudzonej namiętnością wyobraźni, pojawiającymi się zarówno mężczyzn, jak i kobiet. To namiętne myśli rozpalają zmysły, potęgują podniecenie, wzbogacają miłosne uniesienia. Dzięki nim zwykły seks staje się niejednokrotnie niczym nieskrępowaną, ekscytującą przygodą. Stąd pytanie, jakie marzenia seksualne mają kobiety oraz o czym fantazjują mężczyźni? Pamiętajmy jednak, że fantazje seksualne nie zależą tylko od płci, ale od potrzeb konkretnej osoby, dlatego lepiej o nich porozmawiać, zanim zrobimy partnerowi niespodziankę kupując gadżety erotyczne lub erotyczne przebrania.

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

Czym są fantazje erotyczne?

Fantazje seksualne - ilustracje

Sen żony rybaka – fantazja seksualna przedstawiona w artystycznej formie.

Erotyczne fantazje to pragnienia mężczyzn i kobiet dotyczące sfery seksu. Prowadzone we śnie lub na jawie, mogą stać się bardzo często czynnikiem wywołującym orgazm (statystycznie najczęściej u mężczyzn). Marzenia seksualne dotyczą prawie wszystkich i w każdym wieku, a towarzyszą okolicznościom takim, jak: masturbacja czy kąpiel pod prysznicem lub w wannie, a nawet podczas współżycia seksualnego z partnerem.

Mogą być wywołane spontanicznie przez czynnik indywidualnie silnie podniecający (obejrzany film, zdjęcie aktu, pismo pornograficzne, intymne przeżycie z przeszłości czy też luźne skojarzenie), ale też mogą być celowym efektem pracy wyobraźni do uzyskania odpowiedniego poziomu spełnienia seksualnego. Istnieje opinia, że fantazje odzwierciedlają podświadome pragnienia, dlatego ich urzeczywistnienie jest takie ważne dla człowieka.

Kogo dotyczą fantazje erotyczne?

Wyróżnić można bardzo szeroką gamę fantazji seksualnych w zależności od osobowości. Część ludzi fantazjuje, ale wstydzi się do tego przyznać z obawy przed wyśmianiem lub niezaakceptowaniem. Zazwyczaj są to osoby skromne i zamknięte, często zakompleksione i zawstydzone faktem wizji seksualnych. Inni poddają się świadomie marzeniom seksualnym, co więcej - angażują nawet kochanków do realizacji swoich fantazji seksualnych. Nie wstydzą się fantazji, sami je prowokują i starają się je realizować, o czym świadczą fantazje uprawiania seksu w miejscach publicznych, np. w windzie, przebieralni w sklepie, na basenie.

Fetyszysta

Fetyszyzm to rodzaj seksualnego symbolizmu, w którym różne odczucia seksualne powstają w wyniku kontaktu z nietypowym obiektem. Fetyszem mogą być włosy,...

Fantazje erotyczne kobiet

Wyobraźnia kobiet jest zdecydowanie bardziej bujna niż mężczyzn. Fantazje seksualne kobiet są bardziej dopracowane i skupione na szczegółach. Nie opierają się na samym seksie, ale też angażują wszystkie zmysły: wzroku, zapachu, słuchu i smaku. Dla kobiety liczy się to, z kim, gdzie, w jakich okolicznościach i jak. Stąd najpopularniejsze seksualne fantazje kobiet to stosunek w romantycznym lub egzotycznym miejscu oraz miłosne uniesienia z obcą osobą (najczęściej sławną, także „zakazaną”, czyli zajętą lub nieosiągalną).

Bardzo często kobiety marzą o seksie z drugą kobietą, przy czym z przekonaniem deklarują o tym, że nie należą do osób biseksualnych. Fantazjują także o tzw. trójkątach miłosnych, jednak bez wyraźnego wskazania na dominację płci, jakiej mają być uczestnicy takich orgii seksualnych. Kobiety traktują fantazje erotyczne jako coś niemożliwego do spełnienia, na co nigdy nie zdecydowałyby się w rzeczywistości. Do takich fantazji zaliczyć można również te, które obrazują perwersyjny seks, seks oralny i analny, seks sado-maso, z użyciem przedmiotów kojarzonych z przemocą: kajdanki, knebel, bicz.

Zaskakujące okazuje się, że przemoc i agresja seksualna często dominują w fantazjach kobiet, na przykład kobiety wyobrażają sobie seks z nieznajomym z zaskoczenia, w pozycji od tyłu - w sytuacji, kiedy nie widzą twarzy tej osoby. Wyobrażają sobie nawet gwałt oraz gwałt zbiorowy, z podkreśleniem oczywiście ich roli jako ofiar tego przestępstwa. Takie myśli świadczą zapewne o tęsknocie za przeżyciami bardziej intensywnymi niż te, których doświadczają.

Fantazje erotyczne mężczyzn

Fantazje erotyczne mężczyzn zorientowane są w większości przypadków na odbycie aktu seksualnego. Trzy najpopularniejsze pragnienia mężczyzn to: seks oralny, postawa dominatora lub niewolnika podczas stosunku oraz postawa obserwatora. Zaskakuje fakt, że mężczyźni często przyznają się do fantazji o obserwacji innych ludzi uprawiających seks.

Obserwacja z ukrycia wyzwala w nich poczucie niebezpieczeństwa, złapania na gorącym uczynku, dlatego wyzwala w nich silniejsze podniecenie – na przykład motyw obserwacji kobiet uprawiających seks często pojawia się podczas męskiej masturbacji. Na kolejnych pozycjach znajdują się fantazje seksualne o nowych pozycjach podczas uprawiania seksu, seks analny, seks z prostytutką. Większość panów fantazjuje o mocnym seksie z nieznajomą w windzie lub szybkim seksie w samochodzie. Zazwyczaj w marzeniach kochają się z koleżanką z pracy, dziewczyną z sąsiedztwa lub gwiazdą filmową. Jeśli wyobrażają sobie kobietę, to jest ona młoda, uwodzicielska, nienasycona seksualnie i ogromnie doświadczona w sztuce kochania.

Komentarze (9)
FreedomStayFree
FreedomStayFree 9 miesięcy temu

fajny fragment fantazji ze strony Freedom.net.pl: ...zaczynasz jęczeć. Twoje ręce zza Twojej głowy powędrowały na moje włosy. Naciskasz lekko na moją głowę, aby przenieść tę siłę na mój język. Zaczynasz nadawać rytm. Jest tu tak przyjemnie i ciepło... :)

Odpowiedz
~Autotelepata
~Autotelepata ponad rok temu

Jest ring otoczony publicznością. Na ringu w rynsztunkach bokserskich walczy postawny bokser damski i młoda, szczupła kobieta z rozpuszczonymi,ciemnymi włosami. Oczywiście on ma nad nią przewagę. W pewnym momencie trafia ją w nos. Ona przejściowo traci równowagę. Z dziurki od nosa do ust wolno cieknie jej stróżka krwi. Po chwili jednak gotowość do walki wraca. Boks trwa. On ją nokautuje. Ona pada nieprzytomna na wznak. On siłą ściąga jej z dupy majtki bokserskie i publicznie ją gwałci. Publiczność nie może wytrzymać i entuzjastycznie brandzluje się coraz gwałtowniej. Ich prawice wpadają w nałogowy trans. W tej fantazji wpierw jestem damskim bokserem, a na koniec chujowym członkiem publiczności.

Odpowiedz
~brad
~brad ponad rok temu

coź, widać, jak łatwo o wyjątki - jestem młodym samotnym mężczyzną (31 lat) o orientacji hetero, ZAWSZE fantazuję podczas REGLARNYCH masturbacji, ale przeważnie o romantycznych, sensytywnych zbliżeniach z kobietami dojrzałymi (choć nie starymi!) . Tak jak u kobiet mam dokładne wyobrażenie o okolicznościach; czasem kontekstem jest romans, lub seks z prostytutka, sporadycznie gwałt, ale najczęściej czuły seks małżeński, pełen pettingu, penetracji pochwy, kontaktu wzrokowego, czułych wyznań. Anal i oral sporadycznie. Co to mówi o mojej osobowości i potrzebach?

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fantazje i marzenia seksualne
najnowsze pytania

grupy wsparcia i fora dyskusyjne

Problem

~Prrrrrroooobbbbbllll • ostatni post wczoraj

1

Pomocni lekarze

Artykuły Fantazje i marzenia seksualne
Fantazje i marzenia seksualne

Sesja buduarowa

Sesja buduarowa

Intymna sesja fotograficzna, zwana inaczej buduarową, może z gustem uchwycić ducha romantyzmu, zabawy i pożądania.

Fantazje i marzenia seksualne

Footjob

Footjob

Stopy służą nie tylko do chodzenia, mogą być wykorzystane do wielu czynności, także seksualnych.

Fantazje i marzenia seksualne

Sekswideo

Sekswideo

Nakręcenie własnego sekswideo przypomina nieco oglądanie siebie i partnera w lustrze. Ważne jest, by stosunek nie był zbyt wyrafinowany, gdy w rzeczywistości lubicie prosty seks bez udziwnień.

Fantazje i marzenia seksualne

Długi związek (WIDEO)

Długi związek (WIDEO) Odtwórz wideo

dla ukochanej osoby. Udane życie seksualne z pewnością buduje i wzmacnia związek, więc wprowadzenie nowych elementów sztuki miłosnej jest czynnikiem koniecznym, aby żyć w długim związku.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) emocje i budują napięcie seksualne. Z pewnością trójkąty...

Fantazje i marzenia seksualne

Co nas pociąga? (WIDEO)

Co nas pociąga? (WIDEO) Odtwórz wideo

Co pociąga kobiety? A co sprawia, że za niektórymi kobietami mężczyźni oglądają się na ulicy? Na te pytanie odpowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Według badań zarówno mężczyźni, jak i kobiety najbardziej zwracają uwagę na pośladki. Kobieca pupa...

Fantazje i marzenia seksualne

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO)

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO) Odtwórz wideo

do odbycia stosunku seksualnego. Początkowo może to być np.: blat w kuchni, stół, pralka w łazience, czy przedpokój. Z biegiem czasu seks w domu nie cieszy (...) namiętności kochanków. Seks w miejscach publicznych nie zawsze jest...

Fantazje i marzenia seksualne

Granice normy seksualnej (WIDEO)

Granice normy seksualnej (WIDEO) Odtwórz wideo

seksualnych, które regulowałyby jak ma wyglądać współżycie. To ludzie sami narzucają sobie takie reguły postępowania. W powszechnej opinii jednak normą (...) wprowadzić do życia seksualnego odrobinę innowacji np. w...