Trwa ładowanie...

Intymność - zaangażowanie, szczerość w związku, intymność a seks

Dobry związek wymaga nieustannej pracy obojga partnerów. Każda para przechodzi przez chwile kryzysu. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni, to samo tyczy się związku. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zbudować relację o silnych fundamentach. Szczerość i zaangażowanie pomoże nam przetrwać trudne chwile. Wszyscy potrzebujemy choćby odrobiny intymności w naszym świecie, pełnym jazgotu i furii. Są sfery życia, w których intymność w związku jest wartością szczególną.

1. Intymność - zaangażowanie

Teoria dwóch połówek jabłka jest dosyć banalna, jednak na jej przykładzie można zobrazować faktyczne różnice między partnerami. Każda para to kompozycja różnych cech charakteru i różnych rodzajów usposobienia. Niektóre pary dobierają się na zasadzie kontrastu, inne zaś na zasadzie podobieństwa. Ten fakt nie ma jednak tak dużego wpływu na to, czy związek będzie szczęśliwszy, głównym natomiast argumentem przemawiającym za szczęśliwym pożyciem jest zaangażowanie w związek oraz to czy nawiązują się relacje intymne.

Zobacz film: "Sygnały świadczące o tym, że w związku brakuje seksu"
Dobry związek
Dobry związek

Teoria dwóch połówek jabłka jest dosyć banalna, jednak na jej przykładzie można zobrazować faktyczne

zobacz galerię

2. Intymność - szczerość w związku

Szczera rozmowa jest niezbędna w budowaniu trwałych relacji, co prowadzi do budowanie intymności. Jeżeli potrafimy mówić wprost o swoich potrzebach, to łatwiej otrzymujemy informacje zwrotne. Jeżeli jesteśmy dobrze zrozumiani to łatwiej otrzymujemy to, czego potrzebujemy, a w związku z tym jesteśmy szczęśliwsi.

Tempo życia jest coraz szybsze. Praca wypełnia nam większość dnia, a jeżeli nawet mamy trochę wolnego poświęcamy go na domowe obowiązki. Weekend powinien być czasem, kiedy możemy wygospodarować chwilę tylko i wyłącznie dla partnera. Ważne by mogła być to chwila intymności.

Wyjście do kina, spacer, romantyczna kolacja. Wszystko to brzmi dosyć banalnie, ale wpływa na umacnianie więzi. Niezależnie od tego, jaki typ aktywności wybierzemy, starajmy się wspólnie spędzić czas.

3. Intymność a seks

Jeśli uważasz, że twój partner powinien się domyśleć, czego byś chciała i wciąż na to czekasz, możesz się poważnie rozczarować. Zamiast zadowolenia poczujesz narastającą frustrację.

Pamiętaj, ze mężczyźni są wzrokowcami, jeżeli zatem cierpisz z powodu braku zainteresowania i wydaje ci się, że nie jesteś już dla niego atrakcyjna, spróbuj coś zmienić! Nowa fryzura i ubrania sprawią, ze staniesz się pewniejsza siebie i szczęśliwsza.

Seks w starszym wieku
Seks w starszym wieku

W starszym wieku zainteresowanie seksem zanika; wraz z upływem młodzieńczych lat obniża się sprawność

zobacz galerię

To, jak się czujesz sama z sobą, wpływa na twoje intymne relacje z partnerem. Nie ma sposobu na idealny związek. Uniwersalna receptura nie istnieje, a zatem zamiast pochopnych decyzji o rozstaniu, warto pomyśleć o polepszeniu relacji.

Seksuolodzy uważają, że satysfakcja wynika z rozkoszowania się seksem. Niektórzy mężczyzni, rozprawiając o seksie, skupiają się na własnych dokonaniach i liczbie tzw. zaliczeń. Jednak najważniejszy jest kontakt intymny, wynikający z bliskości i bycia razem. Panie cenią kochanków, którzy są sprawni, a nie co mają ogromne doświadczenie.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Magdalena Boniuk
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza