Intymność w związku

Dobry związek wymaga nieustannej pracy obojga partnerów. Każda para przechodzi przez chwile kryzysu. Każdy z nas ma lepsze i gorsze dni, to samo tyczy się związku. Dzięki wspólnemu wysiłkowi możemy zbudować relację o silnych fundamentach. Szczerość i zaangażowanie pomoże nam przetrwać trudne chwile. Wszyscy potrzebujemy choćby odrobiny intymności w naszym świecie, pełnym jazgotu i furii. Są sfery życia, w których intymność w związku jest wartością szczególną.

Porozumienie i kompromis w związku

Dobry związek

Teoria dwóch połówek jabłka jest dosyć banalna, jednak na jej przykładzie można zobrazować faktyczne różnice między partnerami.

Teoria dwóch połówek jabłka jest dosyć banalna, jednak na jej przykładzie można zobrazować faktyczne różnice między partnerami. Każda para to kompozycja różnych cech charakteru i różnych rodzajów usposobienia. Niektóre pary dobierają się na zasadzie kontrastu, inne zaś na zasadzie podobieństwa. Ten fakt nie ma jednak tak dużego wpływu na to, czy związek będzie szczęśliwszy, głównym natomiast argumentem przemawiającym za szczęśliwym pożyciem jest zaangażowanie w związek. Szczera rozmowa jest niezbędna w budowaniu trwałych relacji. Jeżeli potrafimy mówić wprost o swoich potrzebach, to łatwiej otrzymujemy informacje zwrotne. Jeżeli jesteśmy dobrze zrozumiani to łatwiej otrzymujemy to, czego potrzebujemy, a w związku z tym jesteśmy szczęśliwsi.

Zobacz film: "Orgazm wielokrotny"

Tempo życia jest coraz szybsze. Praca wypełnia nam większość dnia, a jeżeli nawet mamy trochę wolnego poświęcamy go na domowe obowiązki. Weekend powinien być czasem, kiedy możemy wygospodarować chwilę tylko i wyłącznie dla partnera. Wyjście do kina, spacer, romantyczna kolacja. Wszystko to brzmi dosyć banalnie, ale sprawia, że umacniane są więzi. Niezależnie od tego, jaki typ aktywności wybierzemy, starajmy się wspólnie spędzić czas.

Intymność i seks w związku

Jeśli uważasz, że twój partner powinien się domyśleć, czego byś chciała i wciąż na to czekasz, możesz się poważnie rozczarować. Zamiast zadowolenia poczujesz narastającą frustrację.

Pamiętaj, ze mężczyźni są wzrokowcami, jeżeli zatem cierpisz z powodu braku zainteresowania i wydaje ci się, że nie jesteś już dla niego atrakcyjna, spróbuj coś zmienić! Nowa fryzura i ubrania sprawią, ze staniesz się pewniejsza siebie i szczęśliwsza.

Seks w starszym wieku

W starszym wieku zainteresowanie seksem zanika; wraz z upływem młodzieńczych lat obniża się sprawność i aktywność życiowa. Wiele kobiet po menopauzie ma...

To, jak się czujesz sama z sobą, wpływa na twoje relacje z partnerem. Nie ma sposobu na idealny związek. Uniwersalna receptura nie istnieje, a zatem zamiast pochopnych decyzji o rozstaniu, warto pomyśleć o polepszeniu relacji.

Seksuolodzy uważają, że satysfakcja wynika z rozkoszowania się seksem. Niektórzy mężczyzni, rozprawiając o seksie, skupiają się na własnych dokonaniach i liczbie tzw. zaliczeń. Jednak najważniejszy jest kontakt intymny, wynikający z bliskości i bycia razem. Panie cenią kochanków, którzy są sprawni, a nie co mają ogromne doświadczenie.

Komentarze (1)
~ewa
~ewa ponad rok temu

Intymność to ja i mój misiu zawsze razem nawet u ginekologa czy porodzie.Ja czesto pisałam o obecności partnera podczas badań zawsze przy całym badaniu nawet na fotelu.Dużo krytykowało te wpisy.Kobiety często wstydzą sie meża a obcego faceta czasmi zboczonego ginekologa nie to średniowiecze tylko w Polsce mozliwe!!Ginekolodzy gdy jesteś sama sobie pozwalają często za dużo!!!A mamy Prawo Pacjenta ust 2008 r art 21 ktore zapewnia obecność osoby bliskiej nawet w szpitalu podczas badań i zabiegów gdy wyprosza płaci placówka odzkodowanie PACJENTOWI bo on decyduje a nie niedouczony lub zboczony ginekolog.Do tego dodam że to w Polsce jest tylko takie zboczenie ginekologów ze podczas każdej wizyty muszą pchać łapy do pochwy.W cywilizowanych państwach raz się bada pochwę(oczywiscie w obcenościosoby bliskiej lub gdy brak musi być położna a nie sam na sam z pacjentom nie ma takiej obcji) i wpisuje się do kartoteki położenie jajowodów i reszty bo to się nie zmienia.Każde badanie ginekologiczne jest ryzykiem zakazeń nawet brodawczakiem bo rękawiczki chronią tylko lekarza a nie pacjenta!Ja chodze raz na trzy lata zaraz robię cytologię i mąż obceny patrzy by nic nie dotykał potem wkładał palce do pochwy.To samo mąż wspierał porody.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Fantazje i marzenia seksualne
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Penis

~1421you90 • ostatni post 3 dni temu

1

Pomocni lekarze

Artykuły Fantazje i marzenia seksualne
Fantazje i marzenia seksualne

Sesja buduarowa

Sesja buduarowa

Intymna sesja fotograficzna, zwana inaczej buduarową, może z gustem uchwycić ducha romantyzmu, zabawy i pożądania.

Fantazje i marzenia seksualne

Footjob

Footjob

Stopy służą nie tylko do chodzenia, mogą być wykorzystane do wielu czynności, także seksualnych.

Fantazje i marzenia seksualne

Sekswideo

Sekswideo

Nakręcenie własnego sekswideo przypomina nieco oglądanie siebie i partnera w lustrze. Ważne jest, by stosunek nie był zbyt wyrafinowany, gdy w rzeczywistości lubicie prosty seks bez udziwnień.

Fantazje i marzenia seksualne

Długi związek (WIDEO)

Długi związek (WIDEO) Odtwórz wideo

dla ukochanej osoby. Udane życie seksualne z pewnością buduje i wzmacnia związek, więc wprowadzenie nowych elementów sztuki miłosnej jest czynnikiem koniecznym, aby żyć w długim związku.

Fantazje i marzenia seksualne

Trójkąty seksualne (WIDEO)

Trójkąty seksualne (WIDEO) Odtwórz wideo

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie rozkoszy i urozmaicenie swojego życia (...) emocje i budują napięcie seksualne. Z pewnością trójkąty...

Fantazje i marzenia seksualne

Co nas pociąga? (WIDEO)

Co nas pociąga? (WIDEO) Odtwórz wideo

Co pociąga kobiety? A co sprawia, że za niektórymi kobietami mężczyźni oglądają się na ulicy? Na te pytanie odpowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Według badań zarówno mężczyźni, jak i kobiety najbardziej zwracają uwagę na pośladki. Kobieca pupa...

Fantazje i marzenia seksualne

Granice normy seksualnej (WIDEO)

Granice normy seksualnej (WIDEO) Odtwórz wideo

seksualnych, które regulowałyby jak ma wyglądać współżycie. To ludzie sami narzucają sobie takie reguły postępowania. W powszechnej opinii jednak normą (...) wprowadzić do życia seksualnego odrobinę innowacji np. w...

Fantazje i marzenia seksualne

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO)

Seks w dziwnych miejscach (WIDEO) Odtwórz wideo

do odbycia stosunku seksualnego. Początkowo może to być np.: blat w kuchni, stół, pralka w łazience, czy przedpokój. Z biegiem czasu seks w domu nie cieszy (...) namiętności kochanków. Seks w miejscach publicznych nie zawsze jest...

Fantazje i marzenia seksualne

Wakacyjny romans (WIDEO)

Wakacyjny romans (WIDEO) Odtwórz wideo

Wakacje to czas odpoczynku, zabawy, uprawiania sportu i czerpania przyjemności z tego, co robimy, ponieważ rozkoszujemy się czasem wolnym od pracy. Mamy większa ochotę dbać o własną sylwetkę, jesteśmy bardziej zadowoleni i odprężeni. To znacząco wpływa...