Trwa ładowanie...

Jak alkohol wpływa na wzrok? (WIDEO)

Zobacz film: "Jak alkohol wpływa na wzrok?"

Nadmierne spożywanie alkoholu nie wpływa korzystnie na nasz organizm. Wypłukuje składniki odżywcze, prowadzi do odwodnienia i problemów zdrowotnych. Naukowcy co jakiś czas prowadzą badania nad wpływem niewielkiej ilości alkoholu na nasze zdrowie.

Nadmierne spożywanie alkoholu niekorzystnie wpływa jednak na skórę i narządy wewnętrzne, a także wypłukuje z organizmu wiele składników odżywczych.

Alkohol wpływa też niekorzystnie na nasz wzrok. Trwają badania w tym kierunku, ale już teraz wiadomo, że nadmierne spożycie napojów alkoholowych może krótko- lub długotrwale uszkadzać narząd wzroku.

Po spożyciu alkoholu zwykle pojawiają się kłopoty z ostrością widzenia. Świat staje się odrobinę zamglony. Objawy ustępują po jakimś czasie. Jednak nadmierne spożywanie alkoholu może prowadzić do uszkodzeń w obrębie wzroku.

Przede wszystkim może dojść do osłabienia mięśni okołoruchowych i wewnątrzgałkowych, co może prowadzić do podwójnego widzenia. To spowalnia dodatkowo reakcje organizmu. To właśnie dlatego nie należy prowadzić po spożyciu alkoholu.

Zbyt częste picie może także prowadzić do wystąpienia tzw. widzenia tunelowego, inaczej zwanego peryferyjnym, ograniczające dostrzeganie przedmiotów pojawiającym się w martwym polu.

Po spożyciu alkoholu źrenice reagują wolniej, co sprawia, że możemy cierpieć na światłowstręt lub tzw. kurzą ślepotę. Mogą pojawić się także kłopoty z odróżnieniem podobnych do siebie kolorów.

Długotrwałe spożywanie nadmiernych ilości alkoholu nasilają zmiany zwyrodnieniowe siatkówki oka, natomiast u osób chorujących na cukrzycę alkohol może nasilić retinopatii.

Z pomocą jednak przychodzi czerwone wino, które zawiera mnóstwo przeciwutleniaczy i antocyjanów, które hamują rozwój zwyrodnień i chronią plamkę żółtą przed starzeniem.

Jeśli już więc chcemy wypić alkohol, sięgajmy po lampkę czerwonego wina. Okaże się to dla nas zdrowsze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.