Trwa ładowanie...

Jak osiągnąć orgazm - przydatne porady

Wiele kobiet podczas seksu ze swoim partnerem ma problemy z osiąganiem orgazmu. Czasami jest to spowodowane problemami natury fizjologicznej (na przykład suchością pochwy). Jednak najczęściej problem tkwi w głowie oraz braku odpowiedniego przygotowania do współżycia. Jak osiągnąć orgazm?

spis treści

1. Jak osiągnąć orgazm - przydatne porady

W sensie czysto fizjologicznym orgazm to reakcja całego organizmu na podniecenie i napięcie seksualne. Aby osiągnąć szczyt rozkoszy, potrzebna jest odpowiednia technika, świadomość własnego ciała i umiejętność zrelaksowania się.

Zobacz film: "Orgazm łechtaczkowy"

Jeżeli jesteśmy w stałym związku, więź uczuciowa, poczucie bezpieczeństwa, akceptacji i umiejętność szczerej rozmowy z partnerem o swoich potrzebach może odegrać kluczową rolę. W odróżnieniu od mężczyzn, kobiety zwykle muszą się nauczyć orgazmu.

Problemy z osiągnięciem orgazmu ma wiele kobiet, istnieje jednak kilka sposobów oraz działań, które pomogą w walce z tym problemem.

1.1. Poznanie stref erogennych

Orgazm to kulminacyjna faza podniecenia seksualnego połączona z doznaniem rozkoszy i reakcjami naszego ciała. Towarzyszą mu dowolne i mimowolne skurcze dużych partii mięśni, skurcze wewnętrznych i zewnętrznych zwieraczy odbytu, tempo bicia serca wzrasta do 160 uderzeń na minutę, może wiązać się z niewielkimi zaćmieniami świadomości i trwa od 3 do 25 sekund.

Czasem bywa tak, że trzeba się go nauczyć, a to nie dzieje się od razu. Jednym przychodzi to łatwiej, innym trudniej. Dla wielu pań praktyka w dziedzinie zdobywania szczytu rozkoszy jest konieczna, aby mogły w pełni cieszyć się seksem. W końcu praktyka czyni mistrza, nie warto więc zrażać się, jeśli na początku nie jest tak, jakbyśmy tego chciały.

Pomocne w osiągnięciu orgazmu są punkty erogenne. Ich stymulacja sprzyja wzmocnieniu rozkoszy seksualnej. Część par doskonale wie, gdzie znajdują się ich strefy erogenne. Inne odkrywają je przez przypadek – wypróbowując różne pozycje seksualne.

Czasami miejsca wrażliwości na bodźce łatwiej jest odkryć podczas pieszczot niż podczas stosunku – partner jest wtedy skoncentrowany na kobiecie i może stymulować ją odpowiednio długo.

Postarajcie się jednak, aby wasze zbliżenia nie straciły przy tym na spontaniczności i romantyzmie - niech nie staną się pogonią za punktami. Tym bardziej, że nie każda kobieta lubi być pieszczona według tego samego schematu, i to co jednej sprawia przyjemność, niekoniecznie będzie odpowiadało innej.

Strefy erogenne u kobiet:

 • punkt G - znajduje się na przedniej ścianie pochwy, ok. 5 cm od wejścia, można go wyczuć w pochwie w chwili podniecenia seksualnego,
 • punkt A - jest ulokowany między punktem G a szyjką macicy,
 • punkt U - leży ok. 2,5 cm od wejścia do pochwy, na przedniej ścianie, jego stymulacji sprzyja pozycja, w których penetracja jest raczej płytka i skierowana na przednią ścianę pochwy, na przykład w pozycji bocznej oraz w pozycji klasycznej,
 • piersi,
 • sutki,
 • łechtaczka,
 • pochwa,
 • usta,
 • szyja,
 • kark,
 • uszy,
 • pośladki,
 • odbyt.

Strefy erogenne u mężczyzn:

 • krocze,
 • prącie,
 • moszna,
 • sutki,
 • usta,
 • szyja,
 • kark,
 • uszy,
 • pośladki,
 • odbyt.
Trening na lepszy seks
Trening na lepszy seks [6 zdjęć]

Ćwiczenie to pozwala świadomie kontrolować ruchy miednicy i bioder, co oczywiście pomaga cieszyć się

zobacz galerię

1.2. Długa gra wstępna

Zanim rozpoczniecie współżycie warto jest zadbać o odpowiedni nastrój w domu. Można zapalić świece czy kadzidełka, aby ich woń wzmagała doznania. Odpowiednia nastrojowa muzyka czy taniec w domowym zaciszu także będą sprzyjały osiąganiu późniejszych rozkoszy w łóżku.

Warto pamiętać, że wiele kobiet potrzebuje dłuższej i bardziej sensualnej gry wstępnej. Najlepiej zapytać partnerki o to jaki dotyk lubi najbardziej i na jakich miejscach skupiać się najbardziej.

Spieszenie się ze stosunkiem właściwym nie jest najlepszym pomysłem, jeżeli kobieta ma problemy z osiągnięciem orgazmu, zdecydowanie lepiej gdy partnerka będzie mocno podniecona przed włożeniem członka do pochwy.

1.3. Nieprzerywana stymulacja

Aby kobieta była w stanie osiągnąć orgazm koniecznością jest nieustanne stymulowanie jej narządów płciowych. W sytuacji, gdy pobudzanie zostanie przerwane, orgazm nie nadejdzie mimo najwyższego stopnia podniecenia.

Pieszczoty kobiecego ciała powodują, że nabrzmiewają piersi, a łechtaczka i wargi sromowe powiększają się i ciemnieją. To oznacza, że kobiecy orgazm wkroczył w pierwszą fazę, która charakteryzuje się tym, że podniecenie ma stały poziom.

Gdy stymulacja narządów płciowych trwa nadal łechtaczka w dalszym ciągu się powiększa. W pochwie natomiast zaczyna pojawiać się coraz więcej śluzu. Po krótkiej chwili zwykle następuje gwałtowny skurcz mięśni pochwy, a macica unosi się do góry.

Jeżeli pieszczoty nie zostaną przerwane, w efekcie czego i podniecenie nie minie, wówczas kobieta dojdzie do szczytu rozkoszy. Mięśnie pochwy oraz odbytnicy zaczną rytmicznie pulsować, sutki powiększają się, natomiast otoczki piersi ciemnieją.

Okazuje się, że mężczyznę może pobudzić już sam widok nagiego ciała partnerki. Wówczas penis zaczyna sztywnieć, a napletek odsłania żołądź. W tym momencie następuje erekcja. Wzwód może się utrzymywać dłużej lub krócej w zależności od intensywności pobudzania.

1.4. Eksperymenty w łóżku

Wiele kobiet wybiera bezpieczną opcję i proponuję jedną ulubioną pozycję seksualną, ponieważ jest do niej przyzwyczajona. Jednak warto odważyć się na inne ułożenie ciał, użycie gadżetów erotycznych, nietypowych rodzajów prezerwatyw czy lubrykantów. Każda nowość w sypialni może podkręcić atmosferę i powiększyć ochotę na seks.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Wiele kobiet ma problem z osiągnięciem orgazmu.
Wiele kobiet ma problem z osiągnięciem orgazmu. (gettyimages)
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  Pomocni lekarze
  Szukaj innego lekarza