Trwa ładowanie...

Jak usunąć kwas moczowy ze stawów i dlaczego warto to zrobić? (WIDEO)

Avatar placeholder
24.05.2023 11:04

Dna moczanowa, nazywana również artretyzmem lub podagrą (gdy dotyczy dużych palców u stóp) to najczęstsza przyczyna zapalenia stawów u osób starszych. Choroba ta polega na odkładaniu się w tkankach kryształów moczanu sodu.

Główną przyczyną dny moczanowej jest podwyższony poziom kwasu moczowego, który, nie mając ujścia, krystalizuje się i odkłada w stawach, ścięgnach oraz otaczającej ich tkance. Dochodzi do zapalenia, a zmienionym chorobowo miejscu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, którym towarzyszy silny ból.

Objawy dny moczanowej nasilają się zwykle w nocy i ustępują po kilku godzinach. Oprócz nieprzyjemnego bólu u pacjentów pojawia się zmęczenie oraz wysoka temperatura. Choć zdarza się, że nieprzyjemne dolegliwości ustępują po kilku dniach, krystalizujący się kwas moczowy może prowadzić nawet do przewlekłego artretyzmu.

Ważne jest szybkie rozpoznanie schorzenia i rozpoczęcie leczenia. W przeciwnym razie choroba może przez jakiś czas pozostać uśpiona, jednak kolejne ataki będą jeszcze bardziej bolesne.

Istnieją naturalne sposoby umożliwiające pozbycie się kwasu moczowego ze stawów. O jednym z nich dowiesz się z naszego WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze