Przejdź na WP

Provag - jak działa, ostrzeżenia

Kapsułki prOVag to doustny probiotyk ginekologiczny, którego skład odzwierciedla prawidłową mikroflorę pochwy zdrowych Polek. W jednej kapsułce preparatu znajduje się miliard liofilizowanych bakterii kwasu mlekowego (50% to Lactobacillus gasseri 57C, 25% to Lactobacillus fermentum 57A, a pozostałe 25% to Lactobacillus plantarum 57B). PrOVag jest dostępny w aptekach bez recepty w opakowaniach po 10 lub 20 kapsułek. Preparat można nabyć również w postaci żelu nawilżającego okolice intymne.

Zobacz film: "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o waginie"

spis treści

1. Jak działa prOVag?

Probiotyk prOVag przywraca prawidłową florę bakteryjną oraz niskie pH pochwy. Dzięki temu hamuje nadmierny wzrost chorobotwórczych bakterii i grzybów.

Probiotyk ginekologiczny prOVag wspomaga leczenie stanów zapalnych pochwy i chroni organizm przed patogenami od strony pochwy oraz układu pokarmowego. Preparat można stosować profilaktycznie lub po wystąpieniu niepożądanych objawów ze strony układu moczowo-płciowego.

W aptekach dostępny jest również prOVag żel. Jest to preparat do stosowania miejscowego, który łagodzi podrażnienia okolic intymnych i przywraca właściwe pH pochwy, zmniejszając tym samym ryzyko wystąpienia infekcji intymnych.

9 sprawdzonych sposobów na zapobieganie infekcjom okolic intymnych
9 sprawdzonych sposobów na zapobieganie infekcjom okolic intymnych [10 zdjęć]

Dla większości kobiet objawy infekcji drożdżakowych pochwy są po prostu irytujące. Warto jednak wiedzieć,...

zobacz galerię
Wskazania do stosowania Probiotyk prOVag
Kiedy zalecany jest probiotyk prOVag? Odbudowa flory bakteryjnej pochwy przy: problemach ze zdrowiem intymnym (pieczenie, upławy, dyskomfort), niektórych stanach fizjologicznych (ciąża, połóg, menopauza); antybiotykoterapii; zabiegach i operacjach ginekologicznych; częstym korzystaniu z publicznych solariów, basenów i jacuzzi.

2. Ostrzeżenia dla pacjentów

Zanim zaczniesz stosowanie nowego leku, dokładnie zapoznaj się z dołączoną do niego ulotką. Jest to doskonałe źródło informacji na temat wskazań, przeciwwskazań, działań niepożądanych oraz dawkowania danego produktu leczniczego. Możesz też skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Pamiętaj, że informacje przedstawione na portalu abcZdrowie nie służą konsultacji lekarskiej i nie mogą zastąpić kontaktu pacjenta z lekarzem.

Zobacz także:

Probiotyk prOVag przywraca prawidłową florę bakteryjną oraz niskie pH pochwy
Probiotyk prOVag przywraca prawidłową florę bakteryjną oraz niskie pH pochwy (123rf.com)

Opisy leków służą wyłącznie celom informacyjnym. Nie możemy zagwarantować, że opisany preparat będzie skuteczny, bezpieczny i właściwie dobrany do twoich potrzeb. Nie próbuj leczyć się na własną rękę – zanim zastosujesz nowy lek, poradź się lekarza lub farmaceuty. Zwróć się o pomoc do specjalisty również wtedy, gdy masz wątpliwości odnośnie do produktu leczniczego lub gdy informacje w ulotce wydają ci się niejasne.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy