Trwa ładowanie...

Lek na potencję Inventum – dawkowanie, zastosowanie, cena, skład, działania niepożądane

Avatar placeholder
22.05.2020 08:07
Lek na potencję Inventum – dawkowanie, zastosowanie, cena, skład, działania niepożądane
Lek na potencję Inventum – dawkowanie, zastosowanie, cena, skład, działania niepożądane

Inventum to dostępny bez recepty lek na zaburzenia erekcji. Substancją czynną preparatu jest sildenafil należący do grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Jakie są wskazania i przeciwwskazania do stosowania leku? Jaki jest skład i zalecane dawkowanie preparatu? Co jeszcze warto o nim wiedzieć?

1. Co to jest lek na potencję Inventum?

Inventum to tabletki do żucia zawierające sildenafil (substancja lecznicza z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5). Sildenafil wspomaga rozkurcz naczyń krwionośnych, co w konsekwencji zwiększa napływ krwi do prącia. To właśnie dzięki temu mężczyzna jest w stanie osiągnąć i utrzymać erekcję. Inventum pomaga osiągnąć wzwód, ale tylko podczas pobudzenia seksualnego. Jest to warunek, który musi zostać spełniony, by lek mógł zadziałać. Lek jest dostępny w postaci tabletek do rozgryzania i żucia, które mają delikatny miętowy smak. Preparat nie wymaga popijanie, co umożliwia przyjęcie go w dowolnym czasie. Można go kupić bez recepty. Produkt leczniczy nie jest przeznaczony do stosowania przez kobiety.

2. Stosowanie preparatu Inventum

Inventum jest wskazany do stosowania u dorosłych mężczyzn, u których występują zaburzenia erekcji definiowanej jako niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji prącia wystarczającej do odbycia stosunku płciowego.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

Przed zastosowaniem preparatu Inventum należy poninformować lekarza lub farmaceutę o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Inventum może bowiem wchodzić w reakcję z niektórymi z nich zagrażając zdrowiu i życiu pacjenta.

Przyjmowanie preparatu podczas jedzenia może wydłużyć czas do rozpoczęcia działania leki. Najszybciej lek zaczyna działać przyjmowany na czczo. Preparatu nie należy łączyć ze znacznymi ilościami alkoholu.

3. Przeciwwskazania do stosowania Inventum

Istnieje szereg przeciwwskazań do stosowania preparatu Inventum:

 • uczulenie lub nadwrażliwość na substancję czynną lub substancje pomocnicze znajdujących się w składzie preparatu
 • zażywanie leków, w których składzie znajdują się azotany lub leki uwalniające tlenek azotu
 • choroby serca, niedawno przebyty udar lub zawał mięśnia sercowego, niskie ciśnienie krwi
 • choroby wątroby
 • priapizm
 • dziedziczne zmiany degeneracyjne siatkówki
 • stwierdzona utrata wzroku powstała w efekcie niezwiązanej z zapaleniem tętnic przedniej niedokrwiennej neuropatii nerwu wzrokowego
 • przyjmowanie innych leków na zaburzenia wzwodu
 • niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, białaczka, szpiczak mnogi
 • chorobaw wrzodowa
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • nagłe pogorszenie widzenia lub nagła utrata wzroku podczas stosowania leku

4. Tabletki Inventum – skład

W opakowaiu Inventum znajdują się 2 tabletki, które zawierają po 25 mg sildenafilu każda. Substancje dodatkowe to: olakrylin potasu, woda oczyszczona, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna, aspartam, kroskarmeloza sodowa, aromat mięty pieprzowej, laktoza jednowodna, powidon K-30.

5. Dawkowanie preparatu Inventum

Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu Inventum należy skonsultować się z lekarzem , który dobierze indywidualną dawkę leku. Zalecana początkowa dawka dla dorosłego mężczyzny wynosi 50 mg/24h. Tabletki zaleca się przyjąć na około 60 minut przez odbyciem stosunku. Lekarz może zwiększyć dawkę do 100 mg/24h albo ograniczyć do 25 mg/24h w zależności od od skuteczności i tolerancji preparatu.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze