Trwa ładowanie...

Lek zapobiegający przerzutom raka prostaty do kości

Nowy lek na raka prostaty okazał się skuteczny w walce z tym nowotworem, szczególnie w przypadku przerzutów raka do kości. Potwierdzające to wyniki badań zaprezentowano podczas spotkania Amerykańskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Zobacz film: "Profilaktyka w leczeniu raka prostaty"

spis treści

1. Badania nad lekiem na raka prostaty

Działanie nowego farmaceutyku skierowane jest na dwa ważne szlaki odpowiedzialne za wzrost i rozwój nowotworu. Przetestowano go na 171 mężczyznach cierpiących na raka stercza z przerzutami do innych narządów. U 75% z nich występowały przerzuty do kości. W czasie trwających 29 tygodni badań chorym podawano nowe lekarstwo na raka.

2. Wyniki badań nad lekiem na raka prostaty

Z badań wynika, że u 76% pacjentów na scyntygrafii kości zaobserwowano częściowe lub całkowite zmniejszenie guza. Co więcej, spośród chorych, którzy ze względu na ból kości przyjmowali leki przeciwbólowe o działaniu narkotycznym, 67% zauważyło złagodzenie bólu, a 56% nawet odstawiło lek lub zmniejszyło jego dawkę. Dodatkowo u 2/3 pacjentów nastąpiła regresja raka również poza kośćmi. Nowy lek na raka prostaty wywoływał jedynie łagodne skutki uboczne, jak na przykład zmęczenie, problemy z przewodem pokarmowym i wysokie ciśnienie tętnicze.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Następny artykuł: Nowy lek na raka prostaty
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza