Trwa ładowanie...

Lek znika z aptek. Nowych dostaw szybko nie będzie

Producent leku na migrenę poinformował, że przez kilka najbliższych miesięcy preparat przeciwbólowy będzie niedostępny. Lek przepisywany jest na receptę. Jego braki w dostawach wymuszą na pacjentach zmianę terapii.

spis treści

1. Leku nie ma i przez najbliższy czas nie będzie

Chodzi o lek Zolmiles 2,5 mg i 5 mg. Lek dostępny jest na receptę i z tego powodu wyłączona została jego sprzedaż w części aptek internetowych, które odsyłają pacjentów do aptek stacjonarnych. Wiadomo, że ostatnie opakowania tego preparatu są jeszcze dostępne tylko w nielicznych aptekach na terenie kraju.

Zobacz film: "7 możliwych objawów guza mózgu"

Brak dostępności leku trwa już od kilku miesięcy i nie zapowiada się, aby w najbliższym czasie coś miało się zmienić. Producent leku poinformował bowiem, że problemy z dostawami wynikają z braku substancji czynnej, stosowanej przy produkcji leku.

Portal gdziepolek.pl dodaje, że producent poinformował już właściwe urzędy, a także neurologów i lekarzy POZ, którzy przepisują lek swoim pacjentom.

2. Zolmiles – co to za lek?

Zolmiles jest lekiem przeciwmigrenowym z grupy leków zwanych tryptanami. Substancją czynną jest zolmitryptan, który zwęża rozszerzone naczynia krwionośne w głowie, łagodząc tym samym objawy napadu migrenowego związane z rozszerzeniem naczyń, takie jak: ból głowy, nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło i dźwięk.

Lek Zolmiles należy przyjąć po wystąpieniu pierwszych oznak napadu migreny. Można także przyjąć lek w trakcie napadu. Lista przeciwwskazań obejmuje pacjentów z:

  • stwierdzonymi kiedykolwiek problemami z sercem,
  • nadwrażliwością lub alergią na którykolwiek ze składników,
  • a także osoby po udarze mózgu,
  • z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek,
  • osoby przyjmujące już w tym samym czasie niektóre inne leki stosowane w leczeniu migreny.

Zobacz także:

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza